trawa

Autor Wątek: Tęsknota zeszytu  (Przeczytany 15773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2010, 11:30:43 am »
Nie no, skąd. To efekt dłuższej obserwacji.

I jako, że nie mam nic specjalnie ciekawego do powiedzenia w sprawie zeszytówek a i uważam, ze sam temat jest trochę pretensjonalny i utworzony na siłę (chociażby to, co się działo i dzieje obecnie z Ghost Riderem Ennisa mówi samo za siebie. W pewnych miejscach w wawie komplet zeszytówek mandry z GR można kupić za 25 groszy) to stąd zmykam.

Pozdrawiam

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2010, 11:38:20 am »
Nie no, skąd. To efekt dłuższej obserwacji.
Jestem przedmiotem jakiegoś badania? Ciekawe

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2010, 11:46:30 am »
To jak już jesteśmy przy zeszytówkach, to może ktoś kto jest lepiej ode mnie zorientowany w realiach rynku amerykańskiego mógłby napisać, jak się ma sprzedaż zeszytówek do wydań zbiorczych. Tych pierwszych wzrasta, a drugich maleje, na odwrót, a może pozostaje na stałym poziomie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 03:57:43 pm wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2010, 11:49:31 am »
Nie jestem typem statystyka, który ma wszystkie dane w exelu za ostatnie 20 lat, ale gdzieś mi się obiło o uszy, że znacznie spada liczba sprzedanych zeszytów, tpb i hc sprzedają się ogólnie lepiej niż zeszyty, ale raczej nie jest tak, że gwałtownie rośnie sprzedaż wydań zbiorczych

Offline ljc

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2010, 11:51:35 am »
tpb lepiej mi wchodzą - lubię przez chwilę posiedzieć w jakimś świecie, a nie tak wskakiwać na sekundę...
ale teraz chyba zeszyty jakieś grubsze i droższe są, to może nie byłyby takie złe...
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2010, 12:01:17 pm »
ale teraz chyba zeszyty jakieś grubsze i droższe są
droższe - tak, już dawno spora część, jeśli nie większość poszła z 2,99 na 3,99, ale grubsze? Chyba że więcej reklam drukują.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2010, 12:41:12 pm »
W niektórych seriach drukowane są krótsze, kilkustronicowe historie na ostatnich stronach. I to tyle jeśli chodzi o ich zwiększoną objętość.

Offline Bane

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2010, 01:37:10 pm »
W niektórych seriach drukowane są krótsze, kilkustronicowe historie na ostatnich stronach. I to tyle jeśli chodzi o ich zwiększoną objętość.

...które często są po prostu fragmentami innych serii, puszczonymi na zachętę. No i więcej reklam. Objętość samych historii jest mniej więcej taka jak zawsze.

Offline ljc

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2010, 01:49:14 pm »
coś zatem musiałem pomieszać, bo wydawało mi się, że jest też coś takiego jak 48-64 str za 5,99 USD...
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2010, 02:28:58 pm »
wydawało mi się, że jest też coś takiego jak 48-64 str za 5,99 USD...
Bywa.
Jak jest np. specjalny nr Spiderman #600 albo jakiś one-shot
więc są i takie zeszyty po 5,99
ale standard to 32 str. (połowa reklam) za 3,99

Offline adro

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2010, 03:09:33 pm »
Kurcze zeszytowki to bliska memu serca sprawa :p :D
Fajnie byloby znowu poczytac sobie kioskowych herosow. Ja optuje za batsem, punim, spiderem i x-men. Chociaz porzadna latarnia,darkiem, hulkiem, ghost riderem czy avengersami tez nie pogardze :lol: :p
Tylko KTO po dk podejmie sie powrotu do wydawania zeszytowek. Na pewno inicjatywa jest mozliwa do zrealizowania tylko pytanie JAK to zrobic i KTO  mógłby podjąć się na nowo wydawania zeszytow. Czy teraz jest w ogole rynek na zeszyty, czy ktos bedzie je kupowal, bo stara gwardia raczej nie wystarczy zeby caly projekt wypalil i nie skonczyl sie tak smutno jak w przypadku dk, mandry czy fun media. Po 1 sprawa reklamy calego pomyslu w mediach, to juz na starcie jest spory koszt. Po 2 jakie konkretnie historie z ulubionymi bohaterami rzucic na poczatek, zeby zeszyty jakos przyjely sie na naszym rynku. po 3 jaka cena i naklad umozliwilyby wydawcy przetrwanie na rynku i zarobienie jakiejs tam kasy.
po 4 jakich ludzi zatrudnic, zeby caly projekt zeszytow wypalil. Gdzie teraz znalezc takich zapalencow jak legendarni Pan Rustecki czy Arek Wroblewski. Musieliby byc to ludzie, ktorzy znaja sie na komiksie mainstreamowym i wiedza co w trawie piszczy. No i musieliby byc prawdziwymi pasjonatami tego rodzaju komiksow
Mysle, ze zeszyty moglyby wypalic, przeciez teraz jest tyle filmow kinowych z roznymi bohaterami.
Po 5 trzeba byloby rozwiazac problemy z dystrybucja
Po 6 drobiazgowe negocjajcie z marvelem i dc, to kolejny powazny problem  
W zasadzie to jakie wydawnictwa moglyby wejsc w zeszyty z herosami, ja takich na naszym rynku nie dostrzegam. Chyba, ze moze faktycznie jakas inicjatywa fanowska cos w stylu PSK umozliwilaby start z zeszytowkami. Tylko jak to kurcze wszystko zorganizowac, ja jestem za cienki w uszach, zeby ogarnac wszystkie problemy zwiazane z powrotem zeszytow na nasz rynek
Z calego serca kibicuje calej inicjatywie. Fajnie byloby znowu powrocic do czasow szczeniecych i ciekawych zeszytowek w kioskach.
pozdro
PS czekam na rozwoj calej inicjatywy,dyskusje, jakies ciekawe pomysly i dzialania.
PS2 Moze nastapi start z zeszytami w czerwcu tak na 20 lecie nieodzalowanego semica :p :D :lol:  
PS3. Kurcze gdybym mial duuuuuuzo kasy to sam wszedlbym w ten biznes, a moze jakas petycja do gatesa, albo tego meksa, ktory teraz wyprzedzil go w rankingu forbesa :lol: :p :D                      
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 03:25:44 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2010, 03:42:14 pm »
Gdzie teraz znalezc takich zapalencow jak legendarni Pan Rustecki                   
W Mucha Comics?

Offline adro

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2010, 03:50:59 pm »
No wlasnie   
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 14, 2010, 03:54:20 pm »
Fajnie byloby znowu poczytac sobie kioskowych herosow. (...) i naklad umozliwilyby wydawcy przetrwanie na rynku i zarobienie jakiejs tam kasy.                     
Wchodząc do "kiosków" - nakład masz niestety z góry określony. Przeważnie zbyt duży jak na popyt i ciężko zwracalny :)
Nie wierzę w sprzedaż kioskową w dzisiejszych czasach, jeśli nie będzie to gazetowy potentat rynkowy, a nawet w tym wypadku - łatwo o wtopę, co mogliśmy zaobserwować na przykładzie AS i jego DK.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Odp: Tęsknota zeszytu
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 14, 2010, 04:00:42 pm »
Akurat napisałem o tym, krótki tekst u siebie.
http://www.lessonslearnedfromrocky.com/2010/03/zeszytowko-wroc-ale-rozowe-okulary.html

Dla tych co im się nie chce czytać (i coby nie zubażać dyskusji;)):
Fajnie byłoby znowu móc kupić zeszyty w kiosku, ale polscy wydawcy nie mają na to funduszy, a nawet jeśli mają to jest to zbyt ryzykowna inwestycja i stąd albumy. Przyszłości herosów na rynkach takich jak nasz upatruję w czymś w rodzaju Fantasy komiks Egmontu. Tak wydaje Panini w Brazylii, UK i innych krajach.