trawa

Autor Wątek: Karton - magazyn komiksowy  (Przeczytany 17568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2010, 09:54:49 am »
UWAGA! Szybki konkurs Kartonowy!

Napisz recenzję Kartonu - jednego z numerów, lub zbiorczą wszystkich trzech. Zamieść ją w tym temacie na forum lub na swoim blogu/stronie i zamieść tu link. Autor najciekawszej recenzji otrzyma podwójny voucher do sieci Multikino, który trzeba wykorzystać do 31/05/2010 roku (dlatego konkurs jest szybki:)) oraz oryginalny rysunek z dedykacją z jednym z bohaterów serii z kartonu - Byle do piątku trzynastego.

Czas trwania: od dziś do 20/05/2010 roku. Wyniki podam 21/05/2010 roku.

Edycja!

Jeśli ktoś nie ma bloga/strony/konta na forum gildii, może przesłać swoją recenzję na adres nowackip@gmail.com a ja zamieszczę ją tu.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 03:13:31 pm wysłana przez Jaszcząb »

Offline asu_swing

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 19, 2010, 06:30:12 pm »
Autor Szczypty Realizmu z trzeciego numeru robi wiosenne porządki.
Ponoć z zebranych funduszy zakupiona zostanie gitara.
Zapraszamy

My już uratowaliśmy portret Vladymira.

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2010, 07:26:20 am »
W związku z ogromnym odzewem na nasz szybki konkurs, nie wiemy którą recenzję wybrać jako tę najlepszą, więc do kina pójdzie redaktor Asu.

Offline bąbielek

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2010, 07:54:10 am »
Gratulacje!

Klick me up, klick me down.

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2010, 08:23:54 am »
A jednak redaktor Asu będzie musiał obejść się smakiem:) Konkurs zwycięża Mirzka!!!
 
http://www.miastofantastyki.pl/2010/05/21/karton-1-3/

Offline bąbielek

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2010, 08:33:14 am »
Skandal w biały dzień!

Asu! Walcz o ten bilet, należy Ci się!

Klick me up, klick me down.

Offline asu_swing

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2010, 12:00:20 pm »
Byłem na "Robin Hoodzie" i mam dość kina w najbliższym czasie. I nie chcę wonczerów.

Wracając do konkursu:
druga nagroda, pojedynczy voucher wędruje do Wondera.
Jego recenzja:

Karton #3

Przyznam, że pierwszy Karton, nieślubne dziecko trzech ojców (czy może raczej owoc komiksowego gang-bangu): Piotrka Nowackiego, Tomka Pastuszki i Bartka Sztybora, kupiłem niejako z obowiązku. Bo przecież trzeba wspierać ciekawe inicjatywy z dymkiem, zwłaszcza, jeśli są dostępne w cenie Mocnego Warszawiaka. Ciekaw też byłem, czy pomysł na magazyn pozbawiony shortów, oparty jedynie na seriach, nie jest przypadkiem strzałem z biodra w stopę i projekt nie umrze szybciej niż coś, co umiera bardzo szybko (np. postać dorosła jętki jednodniówki).
Dwie pierwsze odsłony Kartonu nie rozwiały do końca moich wątpliwości, zostawiły uczucie niedosytu. Natomiast po lekturze numeru trzeciego mogę spokojnie powiedzieć, że otrzymałem całkowicie satysfakcjonujący mnie produkt. I to za niewspółmiernie niską cenę.

Pierwsze z czterdziestu strony nowego Kartonu, jak zwykle, należą do Marka Lachowicza. Tym razem, po Grand Bandzie i wąsaczach, przyszła kolej na solowy występ, obecnego także na okładce, Człowieka Paroovki, który staje się celem zemsty diabolicznego chemika, magistra Szczuta. Historia stoi na stałym dla Lachowicza, niezłym poziomie, chociaż w moim odczuciu całość psuje nieco finał deus ex machina. Myślę jednak, że fani gdyńskiego twórcy i jego garmażeryjnego bohatera się nie zawiodą.
Na kolejnych stronach znajdziemy, tradycyjnie już wybijające się na pierwszy plan, świetne „Ćmy” - opowieść Tomka Pastuszki o polskim superbohaterze z krwi i kości oraz moje ulubione „Flatties” (jako polskie tłumaczenie tytułu proponuję „Płaszczuki” lub ładniej: „Płastuszki”). Nie wiem czemu, ale mam wyjątkową słabość do rysowanych przez Ewę Juszczuk bohaterek o plastelinowych rękach oraz wiecznie zwróconych en-face twarzach wykrzywionych w charakterystycznym grymasie.
Na moim osobistym podium staje także debiutująca seria „Rubino” - bajkowa historia wcale-nie-dla-dzieci autorstwa Patricio Didlo, alter ego popularnego KRLa. Jego dwie jednoplanszówki, których bohaterem jest o tyle uroczy, co wulgarny jednorożec o tytułowym imieniu, podsunęły mi myśl, jak mogłoby wyglądać skrzyżowanie Wilq\'a z My Little Pony.
Dalej mamy panów Łazowskiego i Szymkiewicza. Mimo, że nie jestem fanem ich webkomiksowej twórczości, nie da się ukryć, że „Superdetektywi z kosmosu” zaliczyli swój najlepszy dotychczasowy występ. Po króciutkiej (Maciek Łazowski zajęty był wtedy rysowaniem swojej pracy dyplomowej) zajawce z „jedynki” i głupawej historyjce o czarnych dziurach i odkurzaczach z Kartonu numer dwa, autorzy poszli w zabawę formą i parodię łamigłówek z magazynów dla dzieci. Można więc z łezką w oku wrócić do czasów zagadek kryminalnych, labiryntów i dymków do własnoręcznego wypełnienia. Inną zabawę oferują z kolei serie braci Surma - „168” Marcina i kolorowy „Diogenes” Przemka. Zabawa nazywa się Przypomnij Sobie, Co Było W Poprzednim Odcinku i jest bardzo ciężka, jeśli nie ma się przed sobą ostatniego numeru magazynu. Zwłaszcza w przypadku ledwie jednostronicowego komiksu Surpiko, zaczynającego się zaskakującym WTEM!, kiedy akcja sprzed
zaskakującego WTEM!-u miała miejsce dwa miesiące temu. Najlepszym wyjściem będzie chyba dać sobie spokój ze śledzeniem losów bohaterów i poczekać na wydanie zbiorcze.
Jedynym słabym punktem najnowszego Kartonu jest (w dalszym ciągu) komiks„Byle do piątku trzynastego” redaktorów Sztybora i Nowackiego. Kreska Jaszcza nigdy nie trafiała w mój gust a tutaj dostaję dodatkowo nieciekawą opowieść o nieciekawej codzienności nieciekawych seryjnych morderców. No dobrze, Flitlicz się jeszcze broni.
Oprócz stałych serii, znalazło się miejsce także dla świetnej grafiki Pawła Sambora przedstawiającej Vladymira z „Ciem” w wersji realistycznej. Oczywiście na tyle, na ile realistycznie można ukazać radzieckiego super-bohatera z wielkim mózgiem w słoiku zamiast głowy. Są też przewrotnie promujące abstynencję paski Karola Kalinowskiego („Wyjście”), pierwszy udany występ gościa zagranicznego, Oscara Mediny Hernandeza oraz komiks sponsorski, który zawsze był mocną stroną (dosłownie) Kartonu.
Podsumowując – Karton warto kupić, żeby za symboliczne 5 złotych poklepać jego twórców po plecach, mówiąc „fajnie, że się staracie”. Nie, to bzdura. Karton warto kupić, bo to profesjonalny magazyn po brzegi czterdziestu stron wypełniony dobrymi komiksami. I tyle.

wonder

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2010, 02:28:10 pm »
Zbliża się Karton #4!Zbliża się Karton #4!Zbliża się Karton #4!

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 19, 2010, 05:56:11 pm »
Kilka informacji na temat czwartego numeru "Kartonu" (plus okładka!) do znalezienia na Kolorowych Zeszytach. W tygodniu pojawi się jeszcze kilka zdań o samej zawartości, ale już teraz napiszę, że jest równie dobrze (a może i lepiej nawet!) jak przy #3!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2010, 08:23:44 am »

"Czwarty numer stoi mocno pod znakiem jednorożca Rubino" - mówi popularny Jaszczu

:D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline asu_swing

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2010, 08:06:56 am »
wczoraj pojawił się już drugi kartonowy Pudełek: http://kartonkomiks.pl/53518
czyli plotki i sensacje

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:07:09 pm »
Sensacja!!! Ruszyła nowa strona KARTONU - http://magazynkarton.pl/

Uprasza się o dodanie do zakładek, ulubionych oraz polubienie na fejsbóku.

Offline vision2001

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2013, 02:09:28 pm »

Komentarze z FB z:
2011-10-04
Cytuj
Przepraszamy wszystkich czytelników, którzy wypatrywali na MFKiG w Łodzi siódmego numeru "Kartonu". Z powodu nieporozumienia pomiędzy nami a drukarnią nie zdołaliśmy wyrobić się na festiwal. Dziękujemy za odwiedzanie naszej wystawy oraz wstąpienie na spotkanie z reprezentantami kartonowej ekipy. W ciągu najbliższych kilku dni nowy numer powinien być już dostępny w naszym internetowym sklepie.
2011-11-14
Cytuj
Bardzo przepraszamy wszystkcich naszych Czytelników oczekujących na siódmy numer "Kartonu". Niestety nie jesteśmy w tej chwili w stanie określić, kiedy pożegnalny numer magazynu trafi do sprzedaży.
2012-11-26
Cytuj
Karton umarł, ale autorzy żyją i kończą, co zaczeli. Nowy człowiek Paroovka do nabycia u Kulturalnie Gniewnych


a ja ciągle się łudzę...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:56:55 pm »
Niestety złudzenia trzeba porzucić. Nie ma szans, żeby ten numer się ukazał kiedykolwiek.
Dla porządku mogę tylko napisać, że:


1) serię "Diogenes" dokończoną i w całości można zupełnie za darmo przeczytać TU.

2) epizody Człowieka Paroovki prezentowane na łamach Kartonu okazały się być częścią większej całości i można tę całość przeczytać w kolorze, w albumie "Gorące głowy"

3) seria "Byle do piątku trzynastego" doczekała się wydania albumowego, o czym więcej można przeczytać TU.(album wciąż jest dostępny w księgarni Incal).


Niedokończone zostały serie "Ćmy", "Flatties" i "168". Niestety jako były redaktor naczelny nieistniejącego magazynu nie mam żadnego wpływu na autorów i nie potrafię ich ani zmusić, ani namówić, aby te serie dokończyli i opublikowali na papierze lub w internecie. Wszystkich zawiedzionych czytelników serdecznie przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2013, 12:10:59 pm wysłana przez Jaszcząb »

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:24:54 pm »

Zupełnie przypadkiem trafiłem na WAK-u na recenzję "Byle do piątku trzynastego".
Wcześniej komiks recenzowano na Szlamie i Półce z kulturą.


Dariusz Cybulski pisze o komiksie dużo dobrego m.in. to: "Bartosz Sztybor i Piotrek Nowacki wyprodukowali, wykonali z polotem i humorem komiksowy diamencik." Jeśli jest na forum jakiś kolekcjoner, który nie ma w swoich zbiorach tego diamenciku, to w Incalu jest jeszcze w normalnej cenie.


A dwie niepocięte plansze(większość poszła pod nożyczki i kadry zostały wklejone do wszystkich egzemplarzy)można kupić w sklepie ArtKomiks.

 

anything