trawa

Autor Wątek: Wyginiecie dinozaurow  (Przeczytany 26198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madia

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 14, 2006, 03:41:04 pm »
Z krokodylem i nietoperzem to zły przykład - bo to są wyjątki. Kolczatka też znosi jaja a jest ssakiem. Gadu ogólnie nie mają dwudzielnej komory (ptaki tak). Do tego dochodzi narząd słuchu, którego u gadów brak. Przeglądnęłam książkę z zoologii i napisane jest tam, że ptaki wywodzą się od gadów (co oznacza, że mają wiele cech wspólnych), kiedyś łączona je nawet w dużą grupę tzw. gadokształtne. Ale to, że ise wywodzą od gadów nie znaczy, że nimi są...podobnie jest z innymi zwierzętami.

P.S. chyba się mały OT zrobił.
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Vlodarius

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 14, 2006, 07:37:51 pm »
Hmm, nie wiem czy krokodyl to zły przykład, bo dzisiejsze gady to "odprysk" form wcześniejszych, same drobne formy, podczas gdy krokodyl jest reliktem z okresu dinozaurów... Ale nie o to chodzi - cechy  które podajesz sa malo istotne, z w6yjątkiem ukłądu krwionośnego. Właśnie budowa wewnętrzna, układ rozrodczy, rozwój młodych (prosty czy, hmm, nie pamiętam chyba złożony), układ oddechowy... Ale ja isę nie zapieram, że ptaki koniecznie trzeba łączyć z gadami, choć przyznam że trafia to do mnie. Ale za mało wiem, zajmowałem sie zawsze ewolucją człowieka  ;)

Nietoperz  tym nie odbiega od standartu ssaków łożyskowych, a umiejętnośc latania nie jest zbyt istotna.

Co do kolczatki i dziobaka, hmm, jak powiedział mój kumpel, "na początku Bóg eksperymantował w Australii "  ;)

ok, kończe off topa i pozdrawiam

Offline madia

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 14, 2006, 07:45:20 pm »
No a teraz na temat ;) Dinozaury mogły wyginąć bo powiedzmy, że przyszedł na nie czas. Ale z drugiej strony wielkim sentymentem darzę teorię o meteorycie :D
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline 8jakis

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 16, 2006, 11:29:13 am »
Pod koniec mezoiku wyginęły wszystkie zwierzaki powyzej 20 kg. obecne krokodyle nie są z czasów dinozaurów. Wyewoluowały po tym katakliźmie.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline Sadow

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2006, 01:08:30 pm »
A gdzieś w Egipcie, Indiach czy terenie dawnego Sumeru (bo nie pamietam już dokładnie, ale z większyn nastawieniem na Indie) są płaskorzeźby pokazujące ludzi ujeżdzających istoty podobne do dinozaurów, albo przedstawiające istoty obok ludzi bądź je same.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline 8jakis

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2006, 01:52:09 pm »
To nie zadne dinozaury, tylko pospolite smoki. Mam tez takiego na obrazku książki o szewczyku Dratewce.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline Sadow

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2006, 02:44:28 pm »
Rozumiem ze widziałeś to o czym pisałem?
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 16, 2006, 03:38:01 pm »
Hmmm bodajze w Ameryce połudiowej znalezione onraz który przedstawiał własnie takiego jakby dinozaura...
po zatym zachowały sie ślady stóp dinusiow a obok nich ludzkie ślady... wygladało to tak jakby ci ludzie podorzali za dinozaurami....  :shock:
RIP Gildio...

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 16, 2006, 03:52:43 pm »
Tak, czytałem o tym, podobno te kamienie które przedstawiały człowieka jadącego na triceratopsie i chyba Dilofozaurze pochodzą z przed 12 tyś lat i są związane z cywilizacją majów, czy inków. Są podobno też relacje ze spotkań z pterozaurami w Ameryce Południowej, tyranozaurami w lasach Kanady, czy zauropodami w Afryce. Cóż, wiele jest jeszcze nie wyjaśnionych zagadek na tym świecie.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Sadow

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 16, 2006, 04:25:36 pm »
Ten którego mam na myśli bardziej przypominał Tenontozaura, albo jednego z Hadrozaurów.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Kormak

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 16, 2006, 06:29:44 pm »
No i słynny przypadek figurek z Acambaro, tysięcy czy setek odkrytych małych figurek, na których widać Indian dosiadających zwierzęta przypominające dinozaury. Jakiś czas temu czytałem, że to były fałszywki - studenci zrobili kawał profesorowi. Ale gdzie się zajrzy, tam znajdzie się inne wytłumaczenie. Polecam poszukanie w sieci info.

Offline Sadow

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 16, 2006, 07:39:46 pm »
hmm więc może przybliże troche info na temat tych uwiecznionych dinozaurów. Tekst zaczerpnięty z internetu:
Owe kamienie znaleziono w okolicach miasta Ica w rejonie Andów. Znalazł je dr Guttierez Cabrera, chirurg hiszpańskiego pochodzenia.
Kamienie z Ica to mocno zwęglone andezyty, czyli jasne kamienie pochodzenia wulkanicznego, wygładzone przez wodę rzeczną, pokryte przedziwnymi rysunkami. Ich powstanie datuje się na 220 mln lat, co oznacza, że są starsze od Andów o 160 mln lat, a rysunki na co najmniej 12000 lat.

Mają różne wymiary i barwy, ważąc od 15g do 500kg, najczęściej są czarne, szare lub żółte, rzadziej mają czerwonawy odcień. Są bardzo kruche i po upuszczeniu pękają. Specyfiką jest to, że jak na razie nie odnaleziono dwóch o identycznym rysunku.

Odkryto je w 1961r. gdy na teren gór spadły ulewne deszcze, powodując wylanie rzeki, która zmieniła swoje koryto oraz odkrycie zasłoniętych dotąd pieczar i wypłukanie kamieni z przedziwnymi znakami. Zdarzenie to nie odbiłoby się szerokim echem gdyby nie fakt, że przedstawione ryciny nie pasowały do żadnej z kultur, jakie do tej pory zostały rozpoznane na Ziemi.

Lekarz wszedł w ich posiadanie dziwnym zrządzeniem losu W 1966r. otrzymał mały kamyk z rysunkiem ptaka, w podzięce za bezpłatne leczenie. Kiedy lekarz przyrównał postać ptaka do zwierząt żyjących na Ziemi, okazało się, że rysunek odzwierciedlał dokładnie pterozaura żyjącego ponad 140 mln lat temu.
W tym samym roku dr Arturo Calvo zlecił dokonanie analiz powłoki pokrywającej kamienie, które określiły wiek rysunków na nie mniej jak 12 000 lat.
Rok później dr Cabrera również zlecił zbadanie kilku kamieni. Badania wskazały na to, że kamienie mogły być starsze, niż wskazany wiek. W przeciągu 10 lat lekarz prowadził prace wykopaliskowe, zbierając i składając informacje przedstawione na kamieniach.



Wspomniane sa także figurki z Acambaro, czy fałszywki to nie wiem, świat nauki już dawno uznał je za fałszywki(jak i wiele innych rzeczy), mimo to można kupić książki, w tym i nowe wydania, na ten temat. Kormak, info o tych studentach to z którego roku? Jeśli sprzed 2002 (a raczej napewno bo figurki odkryto rzekomo w 1944 w Meksyku), to czemu jeszcze drukują książki na ten temat?(Tajemnica Acambaro) I to nie byle jakie wydawnictwo.

A jak do tego wszystkiego odnosi sie Daniken... (o dziwo):
Erich von Daniken uważa, że "stare" kamienie to jedno wielkie oszustwo, przytacza nawet sposób ich wytworzenia, a mianowicie miejscowa ludność rzeźbi w kamieniach różne sceny, następnie wkłada kamienie do popiołu z węgla drzewnego, wciera w nie czarną pastę do butów i trzyma kilka dni na deszczu.
Fakt, że miejscowa ludność pochwyciła atrakcje i masowo produkuje takie kamienie.

Prawda czy fałsz, przypadek napewno ciekawy.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Radan

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 29, 2006, 03:52:22 pm »
Cytat: "madia"
Hm..rozmnażanie zgoda - bo jedne i drugie z jaja. Ale jak dla mnie u ptaków zaszła dość duża specjalizacja jeśli chodzi o układ oddechowy (worki powietrzne), krążenia (serce bardziej podobne do ssaków), no i to, że latają (nie liczymy wyjątków). Moim zdaniem to ptaki zasługują na własną rodzinę(?)gromadę(?) (przyznaję z tym co jest rodzina a co gromadą mam duży problem ;) )


Rodzina to np. drozdowate(chyba), a gromada, jak już wcześniej wspomniano, to np. gady.

Offline Radan

Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 29, 2006, 04:10:24 pm »
Ludzie mają dziwną tendencję do tłumaczenia sobie każdego spotkania z dużym, dziwnym gadem słowami: "To musiał być dinozaur!". Nic dziwnego, że ludzi zainteresowanych paleontologią (w tym moją skromną osobę ;) ) traktuje się jak dziecinnych świrusów. Osobiście nie wieżę, że w Loch Ness pływają Plezjozaury, po lasach Afryki buszują Tyranozaury, a w Kanadzie żyją Pterodaktyle. Skupmy się na Afrykańskich T-rexach:
- T-rex żył w Ameryce Północnej.
- Obecnie w Afryce panują dogodne warunki do rozwoju takiego gatunku, więc nie rozumiem, dlaczego miałoby żyć tylko kilkatysięcy osobników w najbardziej niedostępnych dżunglach.
- Czy naprawdę wierzycie, że w okolicach siedlisk najgrożniejszego lądowego drapieżnika wszech czasów (poza człowiekiem) funkcjonowałyby murzyńskie wioski? Wyobrażcie sobie kilkaset ludzi uzbrojonych w włócznie, których regularnie atakują zgłodniałe T-rexy. Na pewno tacy delikwenci szybko by się z tamtąd wynieśli.

Offline guti1000

Odp: Wyginiecie dinozaurow
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 12, 2022, 03:53:57 pm »
Witam nie szukaj długo tutaj jest strona z doskonałymi darmowe gry online są tu wszystkie gatunki gier rpg, strzelanki, wyścigi, strategie i tak dalej. A wszystko to całkowicie za darmo i bez rejestracji. Polecam wszystkim!