Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Życie pozaziemskie a religia

<< < (3/3)

haael:

--- Cytuj ---Ciekawe jak taka próba chrzczenia Kosmitów by się zakończyła....
--- Koniec cytatu ---
Pewnie tak, jak próba ochrzczenia niedźwiedzia.

Nie wiem, czy chrześcijaństwo tak lekko chciałoby zacząć chrzcić kosmitów. W pierwszym wieku naszej ery nie bardzo chcieliśmy przyjmować w swoje szeregi nie-Żydów. Nie było pewne, czy ta religia nie ma być kolejnym wyznaniem nacjonalistycznym, jak judaizm.

Więc być może jakiś sobór wychodząc z faktu, że wśród apostołów nie było żadnego kosmity, ogłosi doktrynę swego rodzaju gatunkowego rasizmu. Tylko jak go nazwać? Generyzm? Humanizm?

Lol, nawet samicom homo sapiens nie wolno być papieżem, więc nie boję się, że przyszły pontifex maximus będzie oddychał chlorem.

Co do opowiadań: czytałem kiedyś króciutki tekścik o proboszczu, którego odwiedzili kosmici. W rozmowie wyszło, że nie popełnili oni grzechu pierworodnego i do dzisiaj rośnie u nich Drzewo Poznania Dobra i Zła. Jako druga strona medalu: nigdy nie modlą się do Boga, bo nie mają po co.

TC:
http://www.wykop.pl/ramka/899221/chrzescijanski-problem-z-kosmitami/

Katha:
Nie wierzę w życie pozaziemskie

Piotr Rokubungi:
Witam.
No, przecież bogowie to kosmici! :badgrin: To nie żart- taka jest prawda. :oops:

Arczi32:
Temat umarł, a nie powinien. Istoty pozaziemskie przewijają się w wielu publkacjach religijnych, w tym w najważniejszym, czyli w Biblii.  Pojazdy proroka Ezechiela, czyli mówiąc wprost pojazdy kosmiczne pojawiające się w Biblii to nie jest żaden wymysł czy też naciągane półprawdy, tylko są fakty.
Nie wiem, może ktoś tutaj kiedyś trafi, to niech sobie przeczyta. Tego nie da się zanegować https://minds.pl/artykul/pojazdy-kosmiczne-proroka-ezechiela---statki-kosmiczne-ufo-w-biblii

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej