Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Życie pozaziemskie a religia

<< < (2/3) > >>

Radan:
Gdyby większość wiernych stanowili kosmici, to wiele rzeczy byłoby do pomyślenia.

A to opowiadanie przeczytam. Ciekawie brzmi :).

TC:

--- Cytuj ---A to opowiadanie przeczytam. Ciekawie brzmi Smile.
--- Koniec cytatu ---
Niby zabawne, a porusza całkiem ciekawy i poważny problem...  ;-)

Despota:
Moim zdaniem Religia w żaden sposób nie wyklucza życia poza ziemskiego. Warto pamiętać, że Stary Testament był tworzony dla ludu wybranego, więc wizja Boga ze starych ksiąg w porównaniu z nowym testamentem nieco się różni. Wierzę w teorię ewolucji. Tu również Biblia zgadza się z naukowcami. Każdy dzień tworzenia świata przez Boga w pewnym stopniu odzwierciedla etapy powstawania świata prezentowanych przez "ekspertów".

TC:

--- Cytuj ---Papieski astronom, Guy  Consolmagno, wygłosił wykład podczas brytyjskiego Festiwalu Nauki w  Birmingham. Stwierdził nie tylko, że wierzy w kosmitów, lecz wyraził  chęć uczynienia z nich chrześcijan - podaje portal kp.ru.                  
  - Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby udało się nam odnaleźć gdzie indziej  istoty żywe, a jeszcze bardziej, gdyby były to istoty inteligentne -  podkreślił doktor Guy Consolmagno. Jest on jednym z 12 astronomów,  pracujących dla Watykanu.
  Jego zdaniem, kosmici tak jak ludzie mają dusze. - Jeśli będzie trzeba,  to ochrzcimy kosmitów – stwierdził papieski astronom. Dodał jednak, że  szanse na komunikację z istotami spoza Ziemi są niewielkie.
  Guy Consolmagno podkreślił, że byłby szczęśliwy, gdyby mógł "ochrzcić  obcego". Podkreślił, że Stolica Apostolska od wielu stuleci popiera  badania naukowe.
  Serwis kp.ru przypomina, że kilka lat temu uznany w środowisku naukowym  astronom i szef watykańskiego obserwatorium, ojciec José Gabriel Funes,  opublikował w gazecie "L'Osservatore Romano", wydawanej przez Stolicę  Apostolską, artykuł pt. "Kosmici – moi bracia".
  Funes przekonywał w nim, że można pogodzić wiarę w Boga i w rozumne  życie na innych planetach. Dopuścił myśl o istnieniu kosmitów, także  takich, którzy wyprzedzają ludzi pod względem rozwoju. Ich stwórcą  miałby być ten sam Bóg, który stworzył Wszechświat.

--- Koniec cytatu ---

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/papieski-astronom-chce-chrzcic-kosmitow,1,3692056,wiadomosc.html

Ciekawe jak taka próba chrzczenia Kosmitów by się zakończyła....

P.S. Czy mi się wydaje, czy naprawdę jestem jedyną osobą, która tu zagląda?  :???:

Gashu:
Ja zaglądam...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej