Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 175827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 08, 2011, 02:12:00 pm »
no to byloby super, ale Graala to zostaly 2 albumy razem z tym ktory dopiero co sie ukazal w sierpniu, wiec moga dzielic. Z lowcawmi w sumie tez mozna, bo z tego co sie orientuje w tym cyklu kazdy tom stanowi odrebna historie rysowana przez innego ilustratora.

Tylko z Samurajem dzielenie byloby raczej bez sensu, ale znajac Egmont moze byc roznie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 08, 2011, 04:03:40 pm »
Jestem pewien, że nic nie podzielą, ponieważ

Gdyby podzielili jeden komiks na pół to w jednym numerze mieliśmy 115 stron, biorąc pod uwagę, że numer będzie miał 148 stron, to by musieli dać po ponad 10 stron każdego z "stripów".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 08, 2011, 11:48:01 pm »
albo wypelnic "artykulami"
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline naodati

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:28:47 am »
No i kwestia dodatkowych stron została oficjalnie wyjaśniona:
Cytuj
Fantasy komiks – od nowego roku zwiększamy objętość do 144 stron i ponownie będziemy się starać publikować 3 pełne oryginalne albumy (co nie będzie możliwe w przypadku, gdy są one dłuższe niż standardowe 46 stron). W pierwszym tomie odpalamy nową serię – Łowcy smoków, kolejna nowa seria zostanie uruchomiona w tomie 2/2012. Zachęcam do zakupu, lektury, wsparcia tego projektu. To nasza ostatnia próba sprzedaży komiksów poza niszą, od jej sukcesu/porażki zależą nasze dalsze inicjatywy w tym obszarze. No, a poza tym, FK to dużo stron fajnego komiksowego czytadła za rozsądne pieniądze.
 Na razie nie planujemy analogicznych tytułów o innej tematyce.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 17, 2012, 07:39:48 pm »
Premiera 15. antologii "Fantasy Komiks"   już za dwa tygodnie więc jeszcze przedpremierowo zapraszamy do   obejrzenia sześciu przykładowych plansz z komiksów, które znajdą się w   środku. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 05, 2012, 02:33:48 pm »
Po dwoch latatch dzialania magazynu, warto dokonac jakiegos malego podsumowania, szczegolnie, ze kupilem oostatnio brakujacy numer 13. Moje uwagi w punktach.

1. Najpierw FK w liczbach - 14 numerow, 8 serii, 2 pojedyncze albumy, 5 cykli humorystycznych, 1976 stron komiksu.
2. Autorzy - Arleston (5 tytulow), Floch (2 tytuly), Swolfs, Gaudin, o reszcie na razie nie ma chyba co pisac.
3. Rozwoj - zasadniczo pierwszy rok byl najlepszy, potem nastapil znaczny regres. Jak wiadomo prezentowane komiksy to sympatyczna pulpa, ale znacznie lepiej przyswajalna w duzych dawkach i w duzej czestotliwosci, wiec niepowodzenie z cyklem miesiecznym troche oslabia ten pomysl. Ale moze rzeczywiscie trzy albumy w miesiac to duzo dla dzisiejszego czytelnika. Ja je lykam w dwie godziny.
4. Zmniejszenie liczby stron - to byl totalny strzal w stope. Juz tak ten temat byl walkowany, ze nie bede powtarzal, jednym slowem: zal. Niewielkie podniesienie l. stron w ostatnim numerze, to slabe pocieszenie, ale jesli bedzie to oznaczac powrot do 3 albumow na numer to jestem na tak.
5. Publikowane komiksy - prawem serii najfajniejsze sa te serie, ktore juz znamy. Dlatego chetnie czyta sie te cienkie Lasy Opalu i Rozbitkow z Ythaq, bo juz wiemy czego sie po nich spodziewac. W dodatku Arleston potrafi tworzyc interesujacych bohaterow. Nie moge tego niestety powiedziec o autorach Sloki, Zmierzchu Bogow i Graala.
5. Nowe serie - Pomimo braku wyrazistych bohaterow, zaczynam sie przekonywac do celtyckiego odlamu fantasy Soleil. To nieco bardziej wymagajaca lektura, ale cos tam z tego zostaje - szczegolnie Graal przestal byc juz komiksem dla dzieci w drugim tomie i coraz fajniej nawiazuje do legend epoki. Mity nordyckie swietnie nadaja sie na komiks, o czym wiemy z Thorgala, ale autorzy Zmierzchu Bogow chyba nie do konca sobie z nimi radza. Niemniej czyta sie to nienajgorzej.
6. Tzw. stripy - jest to slabe, byc moze w wiekszej dawce by sie lepiej bronilo, ale publikowac 2 strony na numer nie ma zadnego sensu. Typwy wypelniacz, wiec szkoda o tym pisac.
7. Tzw. artykuly - tu juz w ogole nie ma o czym pisac.
8. Prognozy na przyszlosc - na razie wiemy, ze pojawia sie Jezdzcy Smokow i to odwazna, ale chyba dobra decyzja. Cieszy powrot drugiego cyklu Samuraja. Fajnie, ze zobaczymy niedlugo 7 tom Lasow. Jestem zeniepokojony za to ukazaniem sie drugiego tomu Szafranowej Nocy, bo znajac Egmont bedzie chcial tez to opublikowac (a jest to naprawde slabe, przynajmniej sadzac po tomie I). Podobny  niepokoj odczuwam na wiesc o kontynuacji Sloki rysowanej przez Ceylesa - po co? Ten cykl byl fajny tylko z uwagi na rysunki Flocha. Wiadomo, ze w przyszlym roku FK bedzie musialo rozpoczac jeszcze jeden nowy cykl, bo nie tak duzo juz albumow zostalo z tych zaczetych (zapowiadany na nr 2/2012).
9. Pomysly - skoro Delcourt wchlonal Soleil, to moze by rozszerzyc pismo takze na ich katalog? Albo siegnac po komiksy Soleil spoza gatunku famtasy, np. western Durango Swolfsa.
10. Podsumowanie - jesli to ma byc ostatnia proba wyjscia z komiksem poza srodowisko, dotarcie do szerokiego odbioercy, to mam nadzieje, ze sie powiedzie i zycze powodzenia.

EDIT: numer 15 - bardzo dobry. Łowcy Smoków czyta sie b. płynnie, grafika też fajna, tylko trzeba pamiętać, że ten cykla ma wielu rysowników - co album to inny. Okładka w sumie najsłabsza z całej grafiki do tego komiksu. W poszukiwaniu Graala - pierwszy tom był słaby, drugi dobry, trzeci znakomity. Jeśłi ta tendencja się utrzyma, to aż szkoda, że czwarty będzie ostatni. Grafika wciąż dość asterixowa, ale ewoluuje w dobrym kierunku, natomiast scenariusz to majstersztyk, nic już nie zostało z głupich żartów o rybach z pierwszej odsłony. Za to Samuraj to powrót komiksu japońskiego w najlepszym stylu, co z tego że robią go Francuzi... Scenarzysta sprawia wrażenie, jakby ta kultura coraz bardziej go wciągała, w najnowszym tomie nie ma w ogóle żadnych elementów fantasy - to czysty komiks przygodowy i czyta się go świetnie, a clifhanger taki, że już nie mogę się doczekać tomu 6. :smile: Stripy zredukowane do minimum i tak trzymać!

Co do zapowiedzi numeru 16 to też jest dobrze - od razu drugi tom Łowców Smoków - fajnie, będzie można oswoić się lepiej z tą serią. Po długim oczekiwaniu będzie 7 tom Lasów Opalu i dobrze, bo wciągnąłem się w tę historię. A Servitude to jeden z lepszych cykli MÉDIÉVAL FANTASTIQUE, dostał właśnie nagrodę za najlepsze rysunki według portalu BDGEST.com. I uwaga - nie zapowiadają żadnych stripów, więc jest szansa, że w ogóle ich nie będzie!

EDIT2: zobaczcie warianty okładki Łowców Smoków t1 - Jaina:

Wydanie oryginalne Vents d'Ouest (1998)



Tirage Luxe Soleil (2003)



Wydania zwykłe Soleil (2003-2008)



Wydanie 10 Rocznicy (2008)



Chyba nie wybrali najładniejszej na okładke FK15. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 05:17:48 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 21, 2012, 11:09:17 pm »
przeczytałem fk15. łowcy smoków to jakieś nieporozumienie. nie wiem kto ma być odbiorcą tego komiksu. dzieci? nastolatki? dorośli? przypomina mi to podobny denny komiks wydany przez dobry komiks o cycatych laskach z mieczami chyba "soul saga" się to nazywało. było jeszcze coś w tym stylu od amberu "falka", ale ogólne wrażenie z tamtego komiksu miałem lepsze (chociaz wtedy uwazalem ze gorzej juz nie bedzie). chyba bym wolal zeby napakowali 40 stron stripów zamiast tego.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 21, 2012, 11:42:36 pm »
to boj sie, bo ta seria ma poki co 13 tomow i wychodza tak ze dwa rocznie :)

czyli w praktyce bedzie sie ukazywala tak dlugo, jak dlugo bedzie sie ukazywal Fantasy Komiks

ale ja bym tego tak surowo nie ocenial - ok, glupie to jest jak cale heroic fantasy, ale przynajmniej fajne rysunki. Zwroc tez uwage na ten wspanialy kadr na stronie 28, na którym Ellys mowi "Jest bardzo duszno. Możemy chwilę odpocząć?" Moim zdaniem w każdym tomie powinien taki być, w końcu klimat pewnie cały czas jest tam duszny, a i odpocząc czasem warto. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 22, 2012, 08:30:05 pm »
nie przekonales mnie. od heroic fantasy oczekuje poziomu conajmniej lanfeusta czy trolli albo rozbitkow ythaq (sic!).
 
jednak grupa czytelnikow tego periodyku chyba sie zwiekszyla skoro podniesli ilosc stron. dziwne.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 22, 2012, 09:57:51 pm »
Lanfeusta czytalem tylko 1 tom, ale mnie nie wciagnelo. Co do Ythaq, to pierwszy tom tez jeszcze niewiele zapowiadal. Potem sie ta seria troche rozkrecila, ale czy rzeczywiscie jest tak bardzo lepsza od tych Lowcow? Moze kolejne tomy to wyjasnia.

Jesli o mnie chodzi, to ten numer jest najfajniejszy od numeru 7, gdzie tez byly 3 pelne albumy. To ma te zalete, ze nawet jak jeden z tych trzech jest slaby, to dwa pozostale to rekompensuja, a ten trzeci jest na deser.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline aniou

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 23, 2012, 06:58:51 am »
Jak dla mnie to Łowcy Smoków to dobre czytadło i chętnie poczytam/pooglądam dalsze albumy. Ale najlepszy w nowym numerze jest Samuraj i to głównie dla niego będę kupował ten magazyn.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 12, 2012, 11:36:52 pm »
Wydaje mi sie, ze w numerze 19 Egmont bedzie musial wprowadzic znow nowa serie, bo juz prawie wszystko sie skonczy (poza Lowcami, ktorzy nigdy sie nie skoncza).

Fajnie, ze w ostatnim numerze wykorzystano wszystkie strony na komiks, lacznie z odwrotna strona spisu tresci. Wiecej by juz nie wyszlo, chyba ze Egmont drukowalby plansze komiksu na okladce. Nie ma stripow, ktore i tak sa tylko wypelniaczem.

Natomiast Przysiega ma 53 strony, czyli nawet wiecej niz pierwsza czesc Szafranowej Nocy i dalo sie to tak wydrukowac tylko dlatego, ze Lasy Opalu maja wyjatkowo tylko 44. Ciekaw jestem jak to bedzie dalej sie toczylo. Albumow ponizej 46 plansz jest b. malo.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:11:22 am »
Zdarzało się już dzielenie jednego albumu na pół więc i tak się może zdarzyć :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 13, 2012, 09:59:27 pm »
to bylaby wielka strata jednak...

ale musze przyznac, ze Przysiega to jak dotad najlepszy komiks jaki w FK przeczytalem. Szkoda, ze ma tylko 3 tomy
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 14, 2012, 02:57:18 pm »
Cytat: xionc
Trzeci tom Zarazy to jak dotad chyba najlepszy album opublikowany w FK
No kamaaaaan. Według mnie najgorsza część Zarazy z dotychczasowych, i tak qrewsko przewidywalna....
Zgadzam się z Jackiem :smile:
Przewidywalna strasznie, ale mimo wszystko, stwierdzam po "przetrawieniu w czasie", bardzo fajnie, że cała seria ukazała się u nas. Klimat został mi w głowie i nie wyskakuje tak jak już się stało z tymi szybkimi Ythaqami czy Sloką.


I tak przy okazji, w jednym poscie by nie spamować: w Top 20 sprzedaży w lutym "Fantasy komiks" #15 zajął perwsze miejsce: http://www.komiks.gildia.pl/toplista/2012/02
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 05:56:55 pm wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything