Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 173510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 31, 2010, 05:33:41 pm »
Na razie widziałem dwie reklamy w czasopismach fantastycznych, "Nowa Fantastyka" i "Science Fiction Fantasy & Horror". Ciekaw jestem czy reklamują FK też w czasopismach dla dzieciaków.

W NF też widziałem. Powinni to reklamować np. na portalach z grami komputerowymi, na portalach z rpg i crpg, karciankach, w gazetach o grach itp. Ciekawe czy to robią

Offline Tomasz 66

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 31, 2010, 07:00:02 pm »
FK kupiłem zachęcony nową inicjatywą, ale zniechęcony okładką (wyjątkowo tandetna). Po zakupie zniechęcił mnie również pierwszy komiks Rozbitkowie z Ythaq (jakość ciężko to się czyta i rysunki bardzo przeciętne), a także odstręczyły przykuwające mniej uwagi niż stripy z Wyborczej krótkie formy komiksowe - już chciałem zrezygnować z zakupu drugiego numeru.
Ale Legenda Swolfsa to już jest znacznie lepsza pozycja - może scenariusz schematyczny ale dobrze to się czyta i rysunki świetne (jakoś wcześniej przegapiłem komiksy tego autora - muszę to nadrobić).
Również uważam Lasy Opalu za przyzwoity komiks - scenariusz nie razi, a ten rysunek bardzo mi jakoś spasował.
W związku z tym kupię również drugi numer FK (trochę tylko brak publicystyki - bo te dwie strony zdawkowych informacji trudno takową nazwać) - brak jednak obecnie alternatywnych pozycji na rynku, jakiegoś innego komiksowego czasopisma (poza "zinami").
Uważam, wbrew niektórym opinia powyżej, że starszy czytelnik trochę rozrywki tu także dla siebie znajdzie (chociażby przyzwoity poziom rysunku prezentowanych komiksów). Czasem tylko męczy ten zmniejszony format - np. w Rozbitkach z Ythaq bardzo drobny rysunek - trzeba wytężać wzrok.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 31, 2010, 07:27:10 pm »
Reklama Fantasy Komiks była też na komiksie "Alicja w Krainie Czarów" wydanym przez Egmont.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Thomas29Needles

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 31, 2010, 08:43:04 pm »
FK kupiłem zachęcony nową inicjatywą, ale zniechęcony okładką (wyjątkowo tandetna). Po zakupie zniechęcił mnie również pierwszy komiks Rozbitkowie z Ythaq (jakość ciężko to się czyta i rysunki bardzo przeciętne), a także odstręczyły przykuwające mniej uwagi niż stripy z Wyborczej krótkie formy komiksowe - już chciałem zrezygnować z zakupu drugiego numeru.
Ale Legenda Swolfsa to już jest znacznie lepsza pozycja - może scenariusz schematyczny ale dobrze to się czyta i rysunki świetne (jakoś wcześniej przegapiłem komiksy tego autora - muszę to nadrobić).
Również uważam Lasy Opalu za przyzwoity komiks - scenariusz nie razi, a ten rysunek bardzo mi jakoś spasował.
W związku z tym kupię również drugi numer FK (trochę tylko brak publicystyki - bo te dwie strony zdawkowych informacji trudno takową nazwać) - brak jednak obecnie alternatywnych pozycji na rynku, jakiegoś innego komiksowego czasopisma (poza "zinami").
Uważam, wbrew niektórym opinia powyżej, że starszy czytelnik trochę rozrywki tu także dla siebie znajdzie (chociażby przyzwoity poziom rysunku prezentowanych komiksów). Czasem tylko męczy ten zmniejszony format - np. w Rozbitkach z Ythaq bardzo drobny rysunek - trzeba wytężać wzrok.
Dokładnie jota w jotę podobne odczucia.

1. okładka fatalna
2. "rozbitkowie z Ythaqu" to strasznie miałka historia
3. "legenda" pozwala obetrzeć łzy zażenowania po "rozbitkach..."
4. "lasy Opalu" to już porządna rzecz

Na pewno kupię następny numer i mam tylko cichą nadzieję, że "rozbitkowie..." nie 'polecą' w FK zbyt długo i że Arleston nie stanie się czołowym scenarzystą FK :-/ Ten pan skończył się w połowie serii o Lanfeuście.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 31, 2010, 09:59:19 pm »
Uważam, wbrew niektórym opinia powyżej, że starszy czytelnik trochę rozrywki tu także dla siebie znajdzie (chociażby przyzwoity poziom rysunku prezentowanych komiksów).

Pewnie tak. Zależy co kto lubi. Dla mnie te komiksy FK są jak popularne ostatnio seriale w TV. Wielu ludzi cieszy się i bawi oglądając Prisonbreaki i inne Losty, dla mnie to pusta telenowelka niewarta by tracić na nie czas. Kwestia gustu i tego, czego się w kulturze szuka.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:30:19 am »
Ja bym na znikniecie Arlestona jednak nie liczyl. Soleil = Arleston = Troy. Ten magazyn ma po prostu taki profil.

Trzeba zacisnac zeby i przysawajac. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:56:02 am »
Yohn Jossarian skoro chcesz wysokiej kultury i ambitnych dziel to faktycznie FK nie jest dla Ciebie. Lepiej wez sie za  Wojne i pokój, Nędzników,Moby dicka, komiksy bilala, eisnera, Moebiusa itp.
Lost to nie jest telenowela, nie wiem na ktorym sezonie skonczyles ogladac serial. Zreszta tam jest tyle roznorakich ciekawych nawiazan do szeroko pojetej kultury, ze na pewno nie jest to zaden klan m jak itd.
pozdro        
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:00:59 am »
Yohn Jossarian skoro chcesz wysokiej kultury i ambitnych dziel to faktycznie FK nie jest dla Ciebie. Lepiej wez sie za  Wojne i pokój, Nędzników,Moby dicka, komiksy bilala, eisnera, Moebiusa itp.
Lost to nie jest telenowela, nie wiem na ktorym sezonie skonczyles ogladac serial. Zreszta tam jest tyle roznorakich ciekawych nawiazan do szeroko pojetej kultury, ze na pewno nie jest to zaden klan m jak itd.
pozdro         

Powiedziałem tylko, że ja tego nie lubię, a nie, że nikt nie powinien tego oglądać. Sam uwielbiam np. ozploitation, horroty klasy b, c, z i co tam jeszcze, więc tu nie chodzi o żadną kulturę wysoką czy niską, tylko o to, aby coś zainteresowało mnie treścią, bądź formą. I masz rację, lubię "Wojnę  i pokój", "Nędzników", Bilala i Eisnera(choć jego już zdecydowanie mniej), jednak za Moebiusem nie przepadam. Wyraziłem tylko własny pogląd na ten tytuł, nikt nie musi się z nim/ ze mną zgadzać. A "Lost" nie przedstawia dla mnie większej wartości, ani treścią ani tym bardziej formą. Ot takie fiu bździu do obiadu(choć akurat do obiadu to wolę sobie "Simpsonów" albo inny animowany serial obejrzeć).
Podobnie z FK, nie jest dla mnie i tyle.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:21:05 am »
Bawi mnie ten front obrony FK i ogólnie to, że tyle trzeba było czekać aż ktoś napisze, że to jednak słabe jest. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:24:30 am »
Kurde, ale powaznie - ja jestem totalnie przeciwny temu co serwuje Soleil, mam w domu ich jeden (doslownie jeden) komiks po polsku i drugi po francusku, ale zupelnie nie w ich stylu (I wojna swiatowa), a jednak pomysl z magazynem kupuje - pulpa wydana jak pulpa w pulpowym formacie, w pulpowej cenie i w pulpowym wolumenie 3 albumow. Lubie takie nazywanie rzeczy po imieniu i dlatego pismo popieram.

Bez zadnych achow i ochow.  :p
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:32:46 am »
Żeby nie było, ja też popieram! W 1000% Niech się ma i sprzedaje jak najlepiej, jak każdy inny komiks na rynku.

Offline karolkonw

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:47:15 pm »
Bawi mnie ten front obrony FK i ogólnie to, że tyle trzeba było czekać aż ktoś napisze, że to jednak słabe jest. ;)

no też do końca nie kumam
był moment że Rozbitków musiałem w siebie wtłoczyć ( co ciekawie sie komponuje z że czytałem podczas defekacji)

no Legende to skończyłem na pierwszej stornie
a Lasy: rasy, kamienie mocy Złoooo ktore zniszczy swiat
oooołłl rilili?
so fakin orginaalll

Offline Cheshire Cat

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:03:02 pm »
Hmm ja nie mam zbyt negatywnych wrażeń. Wystawiłbym magazynowi mocne +dst.
Rozbitków jakoś przełknąłem, Legenda ma fajnie położone kolory i dobre rysunki,
za Lasy nie umiem się zabrać a te drobne duperele (dzieci gobliny) są strasznie irytujące.
 

"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline Death

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:05:46 pm »
Dlaczego nigdy nie kupię Fantasy komiks?

a) bo jeden numer FK to jeden tom "Usagiego Yojimbo" a jeszcze sporo mi brakuje np. "Maska Demona" (19,90zł)
b) bo dwa numery FK to "Niczego nie dotykać" Beziana.
c) bo trzy numery FK to "Rany wylotowe" i dycha w kieszeni.
d) bo cztery numery FK to  "Super Pan Owoc" i 5 zeta na piwo.
e) bo pięć numerów FK to pakiet Thompsona: "Dziennik Podróżny" i "Żegnaj Chunky Rice".
f) bo nie czytam komiksów w kiblu.

Offline Thomas29Needles

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:17:46 pm »
a jednak pomysl z magazynem kupuje - pulpa wydana jak pulpa w pulpowym formacie, w pulpowej cenie i w pulpowym wolumenie 3 albumow. Lubie takie nazywanie rzeczy po imieniu i dlatego pismo popieram.

Bez zadnych achow i ochow.  :p

O to, to, to ;) I nic więcej...


@Jarek Obważanek, rozumiem, że wolałbyś czytać same posty jaki to FK jest słaby i jeden post, że FK jest dobry... Pewnie po to, żeby fani komiksu podobni Tobie mogli autora tego jednego posta zrugać jaki to nie jest prymitywny i głupi, bo czyta FK a nie Moebiusa i Moore'a  :roll:

Jest tak jak napisał xionc który naprawdę zdrowo myśli i zdrowo pisze jak widzę, FK jest dobrym czytadłem, 'odmózgowieniem na TVNie, serialem interesującym intelektualnie nie męczącym' i trzeba się z tym pogodzić. Wydawnictwo warte swojej ceny (w przeciwieństwie do wydanego ostatnio gniota za grube pieniądze, "Marthą Washinghton" zwanym). A pistoletu nikt przy głowie nie trzyma i kupować FK nie każe ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 01:21:53 pm wysłana przez Thomas29Needles »

 

anything