trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 173460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:21:17 pm »
@Jarek Obważanek, rozumiem, że wolałbyś czytać same posty jaki to FK jest słaby i jeden post, że FK jest dobry... Pewnie po to, żeby fani komiksu podobni Tobie mogli autora tego jednego posta zrugać jaki to nie jest prymitywny i głupi, bo czyta FK a nie Moebiusa i Moore'a  :roll:

Zaraz prymitywny... Fan Moore`a czy Moebiusa, też sobie może FK czytać, nie róbmy podziału czytelników a jedynie samych komiksów.

Offline Thomas29Needles

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:29:26 pm »
Zaraz prymitywny... Fan Moore`a czy Moebiusa, też sobie może FK czytać, nie róbmy podziału czytelników a jedynie samych komiksów.
Według mnie następstwem podziału samych komiksów jest podział czytelników. Też bym wolał tego uniknąć ale machina ruszyła już dawno i nie ma sposobu by ją powstrzymać.

Offline jolan13

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:50:12 pm »
Nie rozumiem zdziwień, że Fantasy Komiks jest słaby. Przecież przed wydaniem było wiadome, że komiksy tam zamieszczone będą na poziomie czytadła. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś więcej to sam siebie oszukał. Inna sprawa, że niektórzy lubią takie czytadła przyswoić na kibelku, do obiadu itp. Zdaję sobie sprawę z tego jaki poziom reprezentują komiksy w magazynie, ale i tak zamierzam go kupować, bo przyjemnie mi się go czytało, mimo wtórności historii. A jak widać różnie są odbierane tytuły z magazynu, bo mi najbardziej przypadli do gustu Rozbitkowie (pomimo oczywistej wtórności), a najciężej było mi przebrnąć przez Lasy Opalu (ta sama wtórność, durnotki scenariuszowe), gdzie dla wielu to właśnie ten komiks był najlepszy w magazynie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 01, 2010, 05:05:20 pm »
Nie rozumiem zdziwień, że Fantasy Komiks jest słaby. Przecież przed wydaniem było wiadome, że komiksy tam zamieszczone będą na poziomie czytadła. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś więcej to sam siebie oszukał.

Przeciez Jarek ani Karol nie dziwia sie, ze komiks jest slaby, tylko ze na forum opinie przewazaja pozytywne.

Mysle, ze oni wiedzieli doskonale, czego sie po FK spodziewac. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 01, 2010, 06:40:41 pm »
Przeciez Jarek ani Karol nie dziwia sie, ze komiks jest slaby, tylko ze na forum opinie przewazaja pozytywne.

Mysle, ze oni wiedzieli doskonale, czego sie po FK spodziewac. :)

Myslę, że każdy wiedział, ale po okładce można się było spodziewać, czegoś jeszcze gorszego.
Mnie mile zaskoczył. Łyknąłem te opowieści bez odruchów wymiotnych (no może w jednym momencie Rozbitkowie mnie "znudziły").
Kupię kolejny i nie spodziewam się niczego poza pulpą.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Red_AV

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 01, 2010, 07:30:00 pm »
...pulpa wydana jak pulpa w pulpowym formacie, w pulpowej cenie i w pulpowym wolumenie 3 albumow. Lubie takie nazywanie rzeczy po imieniu i dlatego pismo popieram.

Nic dodać, nic ująć.
Nie chciałem niczego ponad lekkostrawne czytadło.
Wiadomo co to miało być i jakie miało być, a że w dodatku było przyjemne w odbiorze (pomimo wtórności) i ładnie opakowane w rysunki to inna sprawa.
(tylko ten nieszczęsny format wnerwia podczas wypatrywania szczegółów w mniejszych kadrach)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 01, 2010, 07:33:17 pm »
Myslę, że każdy wiedział, ale po okładce można się było spodziewać, czegoś jeszcze gorszego.
Mnie mile zaskoczył. Łyknąłem te opowieści bez odruchów wymiotnych (no może w jednym momencie Rozbitkowie mnie "znudziły").
Kupię kolejny i nie spodziewam się niczego poza pulpą.

Haha, ja sie zastanawialem skad taki dobor okladek i mam tylko jedna hipoteze - na okladce musi byc komiksowa panienka - wtedy wiecej facetow kupi. Takich mlodych, nabuzowanych hormonami nastolatkow, ktorzy nie opra sie blondynce w biodrowkach z grozna mina i laserem w dloni.

A gdyby dac zakapiora z mieczem, to tylko grupa wiekowa 5-9 bylaby na celowniku, jak sadze.

 :badgrin:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline karolkonw

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 01, 2010, 07:46:02 pm »
no
w sumie graves ma racje...
myslalem w sumie że bedzie gorzej

a okładka ?
no przecież musi jakoś krzyczeć na tle darcia ryja gazetek dla dzieci i młodzieży


Offline helsing

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:01:24 pm »
Wszyscy mają FK, mam i ja!
I raczej dalej będę kupował. Doskonale się sprawdza w tramwaju, metrze i autobusie. "Rozbitków..." skończyłem tylko i wyłącznie dzięki temu, że nic ciekawszego w pociągu nie miałem co robić. "Legenda" najbardziej mi się podobała i nawet zaciekawiła, a "Lasy..." czytałem 3dni bo akurat nie musiałem korzystać z transportu miejskiego i wymęczyłem to w domu.
Czekam z niecierpliwością na drugi numer, żeby sprawdzić nowy tytuł - "Samuraj" :)

Mam nadzieję, że poza naszą garstką forumowiczów więcej ludzi kupiło FK :P
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 02, 2010, 07:17:34 am »
Bawi mnie ten front obrony FK i ogólnie to, że tyle trzeba było czekać aż ktoś napisze, że to jednak słabe jest. ;)
Tak jak SW Komiks, ale spragnieni jesteśmy taniego, niewymagającego komiksu. I się czyta. ;)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline cro_no

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 04, 2010, 08:53:10 pm »
Mamy święta, to i wygospodarowałem trochę czasu na przeczytanie FK. Odczucia? Fajnie że taki magazyn jest. A jeśli chodzi o zawartość hm... wiadomo było od początku jaki ten magazyn ma mieć poziom. I generalnie nie zawiódł mnie, przy czym:
1. Po dojściu w "Lasy..." do momentu w którym był pojedynek na ... śmierdzące stopy, byłem lekko zażenowany :-?, wtf? To miało być śmieszne? Chyba mam inne poczucie humoru.
2. Legenda - całkiem miłe to w odbiorze, nic nadzwyczajnego, utarty schemat, ale miłe.
3. Rozbitkowie - jw. Irytujący główni bohaterowie, ale mimo wszystko czytało mi się to lekko.
Jeśli natomiast chodzi o śmieszne historyjki, to w przeciwieństwie do innych, mnie te trzy historie ze świata Troy raczej odrzuciły i zniechęciły do nabycia albumów z głównej serii. Ale już Gobliny - całkiem fajna rzecz  :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:14:38 pm »
Nie wszyscy wiedza, ze Arleston stworzyl specjalne oprogramowanie do pisania scenariuszy komiksowych z domeny fantasy. Program nie tylko wymysla kolejne przygody, ale potrafi tez ukladac dialogi, wymyslac nazwy w konwencji fantasy (Ythaq, Opal, Troy).

Co prawda trzeba przyznac, ten program czasem generuje dziwne wyniki, stad chyba ten pojedynek na stopy.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:37:32 pm »
Jeśli to prawda, to w moich oczach Arleston właśnie sięgnął dna :P
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline ljc

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:40:05 pm »
Nie wszyscy wiedza, ze Arleston stworzyl specjalne oprogramowanie do pisania scenariuszy komiksowych z domeny fantasy. Program nie tylko wymysla kolejne przygody, ale potrafi tez ukladac dialogi, wymyslac nazwy w konwencji fantasy (Ythaq, Opal, Troy).

Co prawda trzeba przyznac, ten program czasem generuje dziwne wyniki, stad chyba ten pojedynek na stopy.

dobre!
w USA swego czasu podobne skrypty powstały do generowania scenariuszy filmowych, ale początkowy entuzjam dla tej kury znoszącej złote jajka wygasł...
tamtam!

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 05, 2010, 01:26:20 pm »
Kurde, a jak napisałem swego czasu opowiadanie o Chińczykach, którzy stworzyli taką maszynę, to myślałem, ze jestem oryginalny. Straszne rzeczy się dzieją na świecie.