trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 24, 2010, 09:41:58 am »
Skoro trzeci bez Ythaq to i czwarty też, bo w nim w ogóle tej serii nie będzie.

A tam, w SK ciagle byly okladki z komiksow, ktorych nie bylo w magazynie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 24, 2010, 02:27:40 pm »
A tam, w SK ciagle byly okladki z komiksow, ktorych nie bylo w magazynie. :smile:
Ciekawe. Jakiś przykład? Jak nie było fragmentu komiksu, to był o nim artykuł. To był jednak nieco inny magazyn.
 
Edit.
Przeczytałem wczoraj drugi FK. Ythaq - przynudza jak tak jak poprzednio. "Lasy" lepsze, ale też słabe. Najlepszy samuraj.
a Samuraj jakoś wybitnie mi nie podszedł, przez co stał się tym najgorszym.
Daj mu szansę. W kolejnych tomach jest znacznie lepiej. Ciągle są retrospekcje, które mają podpowiedzieć kim jest Takeo, ale jest jeszcze więcej akcji i piękne sceny batalistyczne :smile: W sumie to 4 pierwsze tomy tworzą jakby zamkniętą historię i wyjaśniaja prawie wszystkie wątki. Kolejne już są wyjaśniane w piątym tomie. To zdecydowanie na razie najlepszy komiks w FK. zobaczymy jak będzie z legendą - tej jeszcze nie znam (poza tym 1 tomem w 1 FK).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 05:33:17 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 24, 2010, 09:07:50 pm »
Ciekawe. Jakiś przykład? Jak nie było fragmentu komiksu, to był o nim artykuł. To był jednak nieco inny magazyn.

Jakis przyklad?

Numer 21 - Armada - ani komiksu, ani artykulu.
Numer 25 (okladka z Gailem)
Numer 28 - Metabaroni
Numer 30 - Technokaplani (te 2 akapity, to przeciez nie artykul)

Te numerow akurat leza obok, ale nie wykluczam ze bylo tego wiecej
 
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:01:51 pm »
Jakis przyklad?
Numer 28 - Metabaroni
Numer 30 - Technokaplani (te 2 akapity, to przeciez nie artykul)
Numer 28 - Metabaroni - Artykuł Metabaroni jego przodkowie.
Numer 30, no cała strona :wink: Niezależnie ile na niej tekstu.
Fakt. Z pozostałymi dwoma sie zgadzam. :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:37:31 pm »
Przeczytałem wczoraj drugi FK. Ythaq - przynudza jak tak jak poprzednio. "Lasy" lepsze, ale też słabe. Najlepszy samuraj.
Daj mu szansę. W kolejnych tomach jest znacznie lepiej. Ciągle są retrospekcje, które mają podpowiedzieć kim jest Takeo, ale jest jeszcze więcej akcji i piękne sceny batalistyczne :smile: W sumie to 4 pierwsze tomy tworzą jakby zamkniętą historię i wyjaśniaja prawie wszystkie wątki. Kolejne już są wyjaśniane w piątym tomie. To zdecydowanie na razie najlepszy komiks w FK. zobaczymy jak będzie z legendą - tej jeszcze nie znam (poza tym 1 tomem w 1 FK).
Szansę dam napewno, w końcu zamierzam nadal kupować następne numery. Może źle do niego podszedłem, tzn jak do Samotnego Wilka, a tu wyszedł taki francuski komiks o samurajach
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 24, 2010, 11:01:16 pm »
Mi sie tez w drugim numerze Samuraj najbardziej podobal, ale ja w ogole lubie samurajow. :)

Drugie miejsce - lasy Opalu, az sie nie spodziewalem, ale nawet fajnie mi sie ten odcinek czytalo.

Rozbitkowie - jak poprzednio lekka i latwa czytanka z komputerowymi kolorkami. Moze sie jeszcze rozkreci.

Te planszowki i reszta - to nawet bez komentarza.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 27, 2010, 02:57:57 pm »
Kupiłem 2 tom i co ja powiem? Jest o wiele lepszy od tomu 1., a oto badzo dokładna recenzja. Aha, zauważyliście, że na okładce pisze, że jest 168 stron komiksów, a na okładce która jest np. w Incalu(.com.pl) pisze 172 strony, prawdobodobnie te dwie wersje okładki są z powodu tego, że na jedenej zostały policzone strony z okładką, a na drugiej bez niej.
Za cenę i papier dodaktowy punkt
Komiksy:
Rozbitkowie z Ythaq - 5-
Nie wiem co do tego komiksu macie, ale coraz bardziej mnie się podoba. Akcja się coraz bardziej rozkręca, a rysunki mnie się bardzo podobają. Tyle, że w niektórych momenty są całkowicie zbędne i spokojnie komiks mógł by mieć 50 stron zamiast tych 60.
Lasy Opalu - 5+
Tj. "Ythaq" komiks jest coraz lepszy, scenariusz bez zastrzeżeń. Przeczytałem go praktycznie jednym tchem szkoda, że dopiero 1 lipca będzie można przeczytać kolejną część.
Samuraj - 4+
Nowa seria w Fantasy Komiks i od razu mnie się podoba. Komiks znacznie lepszy od "Legendy", scenariusz dosyć dobry. Szkoda, że tak mało tekstu na każdej ze stron, ponieważ (wg mnie) lepsze są komiksy gdzie jest znacznie więcej tekstu. Narazie to 1 część więc nie można się niczego więcej spodziewać.
Komiksowe 1-pagery:
Bdzące z Troy - 4+
Nic lepszego niż w poprzednim tomie nie miało być i nie było.
Gobliny - 3
Każdy z 1-pagerów ma praktycznie to samo zakończenie, więc niż lepszego nie mogło wyjść.
Heroic Pizza - 5-
Mapa świata Troy - 3
Nic ciekawego. Tylko mapa, która najprawdobodobniej została przetłumaczona z francuskiego.
W skrócie: humor dla każdego nie tylko dla maniaków pizzy
- do oceny oznacza - 0,33, + do oceny oznacza +0,33.
Śr: (ocena za 3 długie komiksy została pomnożona razy dwa + oceny za inne komiksy i artykuł + dodatkowe punkty) : (3 długie komiksy razy dwa + inne komiksy i artykuł) = 4,463 = 4+
W skrócie mówiąc: Tom lepszy niż poprzedni, i (chyba) mnie przekonuje do bycia stałym czytelnikiem pisma.
I jeszcze jedno mnie martwi Fantasy Komiks miał być miesięcznikiem, a ukazuje się co równo co 5 tygodni.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 03:33:14 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 27, 2010, 03:14:41 pm »
I jeszcze jedno mnie martwi Fantasy Komiks miał być miesięcznikiem, a ukazuje się co równo 5 tygodni.
To skandal!
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 27, 2010, 06:04:40 pm »
Szkoda, że tak mało tekstu na każdej ze stron, ponieważ (wg mnie) lepsze są komiksy gdzie jest znacznie więcej tekstu.
W starych komiksach jest dużo textu :) Proponuję w takim razie Blake'a i Mortimera lub Tintina. Wystrzegaj się Thomasa Otta ;-)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 29, 2010, 02:12:07 pm »
Zapraszamy do obejrzenia aż 9 przykładowych plansz z trzeciego numeru antologii Fantasy Komiks, która do dystrybucji ma trafić pod koniec maja.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline holcman

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 29, 2010, 02:24:19 pm »
Zapraszamy do obejrzenia aż 9 przykładowych plansz z trzeciego numeru antologii Fantasy Komiks, która do dystrybucji ma trafić pod koniec maja.

I w końcu fajna okładka!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 29, 2010, 03:13:49 pm »
To fakt; okładka od razu przykuła moją uwagę :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 02, 2010, 12:32:21 am »
Drugi tom FK spełnił ( prawie ) wszystkie moje oczekiwania.
"Rozbitkowie..." to wciąż prosta, głupiutka, kolorowa i wypełniona akcją historyjka, a "Lasy..." wyraźnie się poprawiły. "Samuraj" zapowiada się obiecująco, choć przyznam, że trochę dziwnie mi się czytało kolorową europejską produkcję o feudalnej Japonii.
Gdyby tylko jeszcze w tym humorze fantasy było coś co mnie śmieszy, byłoby świetnie.
Z chęcią zakupię następny numer.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 02, 2010, 04:11:44 pm »
trochę dziwnie mi się czytało kolorową europejską produkcję o feudalnej Japonii.

Akurat tych watkow feudalnych to tam za duzo nie ma. :)

Ale w sumie czemu nie. Skoro Francuzi ciagle pisza komiksy, ktorych akcja toczy sie w USA, to Japonia dla odmiany jest milym odswiezaczem.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 28, 2010, 10:04:09 am »
czy jest już nowy fk w ck?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons