Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cro_no

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 28, 2010, 12:33:13 pm »
W saloniku prasowym w Rudzie Śląskiej Plaza był już dostępny wczoraj. Kupiłem i hmm... słabe te historie. Wiem, żadne odkrycie. O ile jednak w pierwszych dwóch numerach mi to nie przeszkadzało, to teraz już zaczęło. Szczególnie rozczarowałem się czytając drugi tom Samuraja. Z kolei stripy Heroic Pizza to tragedia, jedynie Gobliny wydają mi się śmieszne. I zaskoczył mnie wstęp - tzn. że popularnością cieszą się komiksy, których akcja rozgrywa się w realiach historycznych (?), takie jak wspomniany już Samuraj czy Legenda. Czyżby Egmont miał pierwsze informacje z ankiety? (ale chyba tej internetowej). W sumie, gdyby nie cena, objętość i to, że lubię fantasy, pewnie bym tego nie kupował. A tak... pewnie skuszę się na kolejny numer.
A mnie się wciąż marzą X-Men w tym formacie :D

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 29, 2010, 12:59:20 am »
FK jest juz w ck
Btw mnie ten numer przypadl do gustu.Legenda i samuraj sa ok, rozbitkowie z Ythaq hmmm raczej nie sa moimi faworytami. Kolejny tom czasopisma zapowiada sie obiecujaco. FK jest IMO w porzadku, na lamach magazynu prezentowane sa komiksy, ktore nie aspiruja do bycia jakmis arcydzielami gatunku, ale takie odmozdzajace czytadla lubie sobie czasami zapodac.  Ja tam z checia zakupie kolejne czesci Fantasy komiks. 15 zyla za 160 stron niezlego w sumie czytadla, czegoz chciec wiecej.
aha mam nadzieje, ze w fk pojawia sie jakies lepsze teksty, bo te ktore teraz sa zamieszczane na lamach magazynu raczej prezentuja sie kiepsko. Heroic Pizza i Gobliny jakos mnie nie smiesza, chociaz moze ja mam jakies inne poczucie humoru.  
Mam nadzieje, ze egmont pojdzie za ciosem i wypusci kiedys magazyn poswiecony sf, sensacji badz bohaterom marvela albo dc.
Ogolnie bardzo pozytywnie oceniam pomysl wydawania FK przez egmont. Mam nadzieje, ze magazyn przyjmie sie na rynku, chociaz na pewno nie bedzie to latwe tak jak w przypadku wszelkich kioskowych inicjatyw. Z Sw udalo sie, moze to samo bedzie z Fantasy komiks. 
 

 
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 01:10:40 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 03, 2010, 12:29:00 am »
I zaskoczył mnie wstęp - tzn. że popularnością cieszą się komiksy, których akcja rozgrywa się w realiach historycznych (?), takie jak wspomniany już Samuraj czy Legenda.
I właśnie to mnie martwi bo zarówno 'Samuraj' jak i 'Legenda' najmniej przypadły mi do gustu. 'Legenda' szablonowa i nudna, ale przynajmniej ma porządne rysunki a 'Samuraj' nie dość, że scenariusz ma tak schematyczny i bezpłciowy, że aż ciężko się go czyta, to i graficznie jest słaby, mogli sobie darować ten komiks. 'Rozbitkowie z Ythaq' zdecydowanie najfajniejsi (elementy sci-fi, wyraziści bohaterowie, świetna kreska), 'Lasy Opalu' średnie, ze stripów najbardziej podobają mi się 'Gobliny'.

Ogólnie uważam tą antologię za udany projekt, za niewygórowaną cenę dostajemy spory objętościowo komiks, jednak mainstream ze stanów stoi na zdecydowanie wyższym poziomie niż mainstream z Soleil i Egmont może faktycznie lepiej by zrobił, gdyby sięgnął po amerykańskich superbohaterów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 02:06:29 am wysłana przez spidey »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 03, 2010, 09:57:18 am »
Ogólnie uważam tą antologię za udany projekt, za niewygórowaną cenę dostajemy spory objętościowo komiks, jednak mainstream ze stanów stoi na zdecydowanie wyższym poziomie niż mainstream z Soleil i Egmont może faktycznie lepiej by zrobił, gdyby sięgnął po amerykańskich superbohaterów.

to jest Twoje subiektywne odczucie. Ja w powyższym przypadku najnormalniej przestałbym ten magazyn kupować.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 03, 2010, 03:11:35 pm »

godai

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 03, 2010, 05:14:51 pm »
No bo wiadomo, że dwa miliony fanów w Polsce tęskni za trykotem.

I będzie tęsknić aż do śmierci.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 03, 2010, 05:39:37 pm »
No tak, do magazynu kioskowego za 20 zeta (15 w promocji)  beda wrzucac arcydziela komiksowe :doubt: :???: ??:
Przeciez ten magazyn celuje w poczatkujacych czytelnikow, a nie w doswiadczonych wyjadaczy.
Tak jak wczesniej napisal Jarek Obwazanek, do magazynu dla maloletnich nie beda wrzucac komiksow, ktore sa milowymi krokami dla gatunku.
Ja tam lubie sobie zapodac jakas odmozdzajaca historyjke do tego niezle narysowana. Juz wole taka legende czy samuraja niz kupe pokroju soul sagi
Co z tego, ze samuraj i legenda sa schematyczne i malo odkrywcze. Autor recki przytoczonej przez Spideya nie za bardzo chyba wie o czym pisze i jaki do konca byl plan zwiazany z Fantasy komiks. To jest magazyn dla dzieciakow, ktore nie czytaly wladcy pierscieni i pierdyliarda innych pozycji z gatunku fantasy. Pewnie, ze wszystko gdzies juz bylo. My jako doswiadczeni czytelnicy mozemy sie niezobowiazujaco zrelaksowac przy komiksach z FK, a dla takiego newbie'a samuraj czy legenda to moga byc naprawde zajebiste rzeczy. Zreszta jak widac, samuraj i legenda przypadly ludziom do gustu, bo w 4 tomie fk beda kolejne czesci tych tytulow. Ja tam tez dobrze sie bawie czytajac ten magazyn, chociaz wiem, ze nie sa to jakies super hiper swietne komiksy, tylko wlasnie odmozdzajace pozycje.
pzdr
PS Poza tym pochwalam pomysl wydawania przez egmont fantasy komiks  i nie zgadzam sie z autorem recki, ze wydawnictwo powinno zarzucic wydawanie fk. Mam nadzieje, ze egmont pojdzie za ciosem i bedzie wydawal kolejne czasopisma z innymi gatunkami komiksowymi. Ja tam lubie zapodac sobie od czasu do czasu pulpe, to samo dotyczy np pierwszych filmow z jackie chanem czy jakichs niskubzetowych kopanek
Mnie tez marzy sie magazyn z co lepszymi komiksami superhero, ale pewnie egmont tez lecialby z masowka, co byloby jakos tam usprawiedliwione.
Ja mysle, ze magazyn z takim wolverinem, batmanem, spiderem, czy punisherem spokojnie sprzedalby sie w nakladzie klikunasu tysiecy egzemplarzy. Mozna byloby wydawac cos na ksztalt semicowych wydan specjalnych czy mega marveli. Na Aleji jest zreszta ankieta dotyczaca tematyki ewentualnych kolejnych magazynow wydawanych przez egmont, oczywiscie wszystko na pewnoo uzaleznione jest od sukcesu badz porazki FK
    

 

       
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 05:55:26 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline cro_no

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 03, 2010, 05:57:05 pm »
Tak właśnie, to magazyn raczej dla dzieciaków. I pomimo, że też lubię od czasu do czasu poczytać mało wymagające pozycje, to czytanie fk po pewnym czasie po prostu nuży. Ale to czysto subiektywne odczucie

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 01, 2010, 09:00:18 pm »
Czyli już wszystko wiadomo - kolejne FK 4 września - http://www.quki.pl/fantasykomiks

Ciekawe czy to wakacyjna przerwa czy FK już na stałe przechodzi w cykl dwumiesięczny:/

Nowa seria - Zaraza (?) i stripy - Barbok, Blondella. Kontynuacje Rozbitków i (niestety) Samuraja.

Offline Ajron

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 02, 2010, 07:33:44 am »
Czyli już wszystko wiadomo - kolejne FK 4 września - http://www.quki.pl/fantasykomiks
Ciekawe czy to wakacyjna przerwa czy FK już na stałe przechodzi w cykl dwumiesięczny:/

IMHO to tylko zwolnienie na wakacje, aby nie narażać pisma na mniejszą sprzedaż podczas tego okresu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 02, 2010, 01:36:43 pm »
Nowa seria - Zaraza (?) i stripy - Barbok, Blondella. Kontynuacje Rozbitków i (niestety) Samuraja.

Jesli chodzi o Zaraze, to nie mam pojecia co to moze byc. Moje typy to albo "CHEVALIERS DRAGONS", albo "DEUS", bo w katalogu Soleil nie ma pozycji o takim tytule.

No chyba, ze mowimy o tym:
http://www.soleilprod.com/?page=Catalogue.Album&id=1146

 :shock:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 01:42:43 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 06, 2010, 10:45:09 am »
Nowa seria - Zaraza (?) i stripy - Barbok, Blondella. Kontynuacje Rozbitków i (niestety) Samuraja.

Ta nowa seria to Le Feul
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 06, 2010, 03:57:31 pm »
Ta nowa seria to Le Feul
Fajnie. Tylko 3 tomy. Tutaj trochę graficzek, ale małe.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 06, 2010, 04:59:57 pm »
Czy ktoś bardziej biegły w języku Racine`a mógłby coś więcej o tej serii powiedzieć, choćby to, co stoi w opisie? Xioncu, hm?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 06, 2010, 07:50:18 pm »
Cytuj
Un ennemi sans visage, une histoire humaine, un combat pour la vie. Le  Feul, une mystérieuse maladie, tue sans distinction hommes, femmes et  enfants de toutes races. Parmi ceux-là, les Oldis pleurent leurs morts  sans comprendre l’origine du mal qui les terrasse peu à peu. La  découverte d’un Bourouwn, membre de la tribu rivale, précipite les deux  villages dans une lutte inévitable.Pourtant, au-delà des rivalités et  des préjugés, ces deux tribus vont devoir s’unir pour comprendre et  faire face à la maladie… Commence alors un long périple pour remonter  aux racines du Feul.

Hmm, hmm

Wróg bez twarzy, ludzka historia, walka o życie. Feul - tajemnicza choroba, zabija zarówno mężczyzn, kobiety i dzieci wszystkich ras. Pomiędzy niemi - Oldis (?) opłakują zmarłych nie rozumiejąc genezy zła, które ich wyniszcza po trochu. Odkrycie Bourouwna, członka rywalizującego plemienia, doprowadza obie wioski do nieuchronnej konfrontacji. Jednak, ponad rywalizacją i uprzedzeniami, oba plemiona będą musiały się zjednoczyc aby zrozumiec i stawic czoła chorobie... Rozpoczyna się więc długa podróż aby wydobyc na światło korzenie Feulu.

Jak coś przekręciłem, to poprawcie. :smile:

I uprzedzając pytanie Jarka - tak możesz to wykorzystac. :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything