trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 20, 2010, 12:52:36 pm »
dodawali, ale 1 tom i tylko 100 sztuk
http://www.multikino.pl/zlotetarasy/aktualnosci,pokaz,4956.html
chyba nie ten powód (chyba że był kolejny konwent)
tamtam!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 20, 2010, 12:53:23 pm »
A ja słyszałem, że nawet w magazynach Egmontu skończył się 4 tom. Ponoć 3 też się kończy.
Tak, tak, nakręcajcie dalej spiralę, spekulanci już ruszyli przeczesywać kioski! :lol:
http://allegro.pl/fantasy-komiks-tom-4-noweczka-i1282915209.html
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 20, 2010, 01:32:48 pm »
A ja słyszałem, że nawet w magazynach Egmontu skończył się 4 tom. Ponoć 3 też się kończy.

Dupa tam, a nie koniec nakładu. W Łodzi w niektórych kioskach nawet 3. nr można jeszcze kupić. A u gazeciarzy sprzedających archiwalia i 1. się trafia. Wystarczy poszukać. Nie wiem jak z magazynami Egmontu sprawa wygląda, wiem natomiast, że spekulantom możemy pokazać środkowy palec.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 01:42:03 pm wysłana przez Louise »

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 20, 2010, 02:18:01 pm »
Kolporter Achan Mikołów z 10-15 egzemplarzy 3. numeru FK.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 20, 2010, 02:20:27 pm »
To jest miesieczni, wiec kiedys te naklady sie skoncza. Jak nie dzis to za pol roku. Nie ma co robic z tego wielkiej afery.

Egmont nie bedzie trzymal tych numerow w magazynach wiecznie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Misiael

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 20, 2010, 06:16:09 pm »


Kolejny, szósty już tom magazynu - podobnie jak poprzedni - zawiera premierę nowej serii i kontynuację już rozpoczętych. Jest to też moim zdaniem jeden z najlepszych dotąd numerów Fantasy Komiksu. Ale po kolei.

Pierwszym komiksem w niniejszym tomie jest Sloka - seria, którą niezdrowo jarałem się podczas opisywania poprzedniego FK. Komiks snuję historię dwóch żołnierzy rozbijających się na dziewiczym, niezbadanym terenie (skąd my to znamy...?), gdzie na pewien czas stają się częścią przyjaźnie nastawionej tubylczej społeczności. Sielanka nie trwa jednak długo - wojna dościga naszych bohaterów, co powoduje śmierć jednego z nich. Ten drugi - młodzieniec imieniem Sloka - staje się ważnym pionkiem w toczącym się konflikcie, bowiem podczas próby ujęcia dał pokaz niesamowitych, nadnaturalnych umiejętności, które są rezultatem rytuału, jakiemu został poddany przez wyspiarzy.
Sloka jest chyba najbardziej dynamicznym komiksem zaprezentowanym nam na łamach magazynu. Akcja pędzi jak szalona, momenty przestoju zostały zredukowane do absolutnego minimum. Co prawda cierpią na tym portrety psychologiczne postaci, ale powiedzmy sobie szczerze - nie o to w tym komiksie chodzi. Można mieć wszakże zastrzeżenia do autora scenariusz, który upchnął do pierwszego tomu zbyt wielu bohaterów, przez co możemy mieć trudności w identyfikacji "Who i who?", ufam jednak, że w kolejnych częściach zostanie to zbilansowane.
O szatę graficzną komiksu zadbał znany nam z serii "Ythaq" Adrien Folch. Rysownik wywiązał się ze swojego zadania wręcz znakomicie, jego ilustracje tchną witalnością i dynamizmem. Duża w tym zasługa kolorysty, który wlał w rysunki dużo życia. Biorąc to wszystko do kupy wychodzi, że Sloka niespodziewanie stał się czarnym koniem magazynu. Z niecierpliwością będę oczekiwał kolejnej części tej historii.

Barbok i Blondella, czyli jak nie robić stripów. Nie wiem kogo śmieszy bezrozumna i mało finezyjna przemoc. Mnie nie, dlatego na jakość prezentowanych stripów spuszczę zasłonę milczenia (choć jest jakby lepiej, niż w poprzednim numerze).

Drugim daniem zaserwowanym nam w ramach tego numeru jest dobrze już nam znana Legenda. Epicka historia cudem ocalałego dziedzica tronu wyraźnie zbliża się do końca. Widać to w zacieśniających się wątkach, które nieuchronnie wiodą czytelników do finału. Swolfs odwalił kawał naprawdę dobrej roboty, wlewając w ograny do granic możliwości schemat nowe soki, dzięki czemu Legendę czyta się z naprawdę dużym zainteresowaniem. Oczywiście wciąż jest to do bólu sztampowa historia o Zaginionym Księciu i Złym Uzurpatorze (c), jednak nie boli aż tak bardzo i może się spodobać nawet starym wyjadaczom. Kreska Swolfsa przydaje komiksowi charakterystycznego klimatu i nie można jej nic zarzucić. Jeśli komuś spodobały się poprzednie części Legendy, sięgając to tą, będzie jak najbardziej usatysfakcjonowany.

Gobliny, kolejna stripowa seria, jak zwykle trzymają równy, stosunkowo wysoki poziom. Wprawdzie żarty prezentowane na jej łamach są raczej do uśmiechu, niż do śmiechu, to jednak w porównaniu z Blondellą czy Heroic Pizza wypadają nad wyraz udanie.

Deser stanowi kolejna część Lasów Opalu i tu, z bólem przyznaję, jest już słabiej. Po niemrawym starcie serii było coraz lepiej i liczyłem na utrzymanie się tej tendencji, niestety ten tom wypada bardzo blado, zwłaszcza na tle pozostałych prezentowanych w tym numerze komiksów. Z punktu widzenia fabuły, ten tom mógłby się nie ukazać - historia nie posuwa się ani cal do przodu. Główny bohater po raz kolejny zostaje ciężko zraniony, a jego towarzysze usilnie próbują znaleźć sposób, by przywrócić go do formy. Znowu. Komiks jest wtórny względem samego siebie i nie ratuje go nawet ładna szata graficzna czy kilka gorętszych scenek. Oby następny numer podratował nieco tę serię, bo po zakończeniu publikacji "Samuraja" to właśnie ona pretenduje do miana najgorszego komiksu prezentowanego w ramach FK.

Heroic Pizza nie pokazuje nam niczego wybijającego się ponad poziom tej stripowej serii. O ile sama koncepcja jest rozwojowa i daje szerokie pole do popisu, o tyle autorzy nie potrafią wykorzystać tej szansy, prezentując nam jakieś kuriozalne pseudoanegdoty.

Jak wspomniałem na wstępie - szósty tom Fantasy Komiksu jest dla mnie jednym z najlepszych dotąd. Wprowadzenie nowej serii okazało się strzałem w dziesiątkę, a pozostałe komiksy trzymają poziom, do którego zdążyły nas już przyzwyczaić.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 20, 2010, 06:31:32 pm »
A mnie bawia takie nawiazania jak w Lasach Opalu -
Spoiler: pokaż
ta dyskusja czy Ghorg zdola wrocic z innej plaszczyzny to jak zywcem wyjeta z Rorka "Przejscia". A walka Ghorga z Ychrychem to doskonala kopia walki Gandalfa z Balrogiem.


Zgadzam sie, ze Sloka bardzo dynamiczna, zobaczymy co bedzie w kolejnych tomach.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline zychu

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 21, 2010, 07:18:00 am »
@ljc no, masz rację to o to chodziło. To ja miałem zaćmienie  Pewnie jedynka była drukowana w większym nakładzie. Aha i żeby nie było - dla mnie FK to świetna inicjatywa i trzymam kciuki ,żeby plotka o zaniżonej sprzedaży była mocno przesadzona.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 23, 2010, 02:54:51 pm »
Pojawilo sie pare plansz Ythaq 8 - widac, ze jest bardziej w klimatach SF.

http://soleilprod.com/public/extraits/NaufragesYthaqT8.pdf

EDIT: z maila od Egmontu:

Cytuj
Cykl Zaraza nie skończy się w grudniowym tomie tylko w  którymś z kolejnych, natomiast w tomie grudniowym pojawi się nowa seria.

EDIT2: jest 7 FK, zapowidaja 'Wyprawe Alunysa' Arlestona.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2010, 03:35:51 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 06, 2010, 01:19:23 pm »
EDIT2: jest 7 FK, zapowidaja 'Wyprawe Alunysa' Arlestona.
No tak właśnie odnośnie tego 8 tomu nic nie jest do końca jasne.
W tomie 7 (dzisiaj kupiłem) na 3 stronie jest napisisane, że tom 8 ukaże się 6 grudnia, na przedostatniej, że 15 grudnia. W zapowiedzi wymienione są wszystkie serie jakie będą nowe lub będą kontynuowane dalej, ale nigdzie nie jest powiedziane co konkretnie w tym 8 tomie i... przy każdej z serii, która wystepuje w tym numerze jest napisane, że kontynuacja będzie w jednym z kolejnych numerów FK, bez podania konkretnie w którym...
Także, przawdopodobnie w nowym numerze będzie nowa seria: "Wyprawa Alunysa ze Świata Troy" Arlestona, ale tylko prawdopodobnie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline stof24

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 06, 2010, 04:45:52 pm »
Martwiące jest to iz na stronie oficjalnej egmontu w zapowiedziach tom 8 ma tylko144
strony czyżby odchudzanie pisma , mam nadzieje że to tylko pomyłka.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 06, 2010, 10:08:49 pm »
Martwiące jest to iz na stronie oficjalnej egmontu w zapowiedziach tom 8 ma tylko144 strony czyżby odchudzanie pisma , mam nadzieje że to tylko pomyłka.
Nie sądzę. Egmont już od pewnego czasu zastanawia się co robić, by utrzymać FK na rynku i odchudzenie było jedną z rozważanych opcji.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline strz1

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 06, 2010, 11:50:06 pm »
Odchudzenie objetosci ale oczywiscie nie ceny ;)?

To moze byc tylko moja opinia, ale wydaje mi sie, ze jednak czestotliwosc miesieczna byla zbyt duza. Co 2 miesiace przyjelo by sie lepiej, bo zwyczajnie nie kazdy chce wydac 20zl na miesiac na w sumie zwykle czytadlo.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 07, 2010, 12:07:07 am »
Odchudzenie objetosci ale oczywiscie nie ceny ;)?

To moze byc tylko moja opinia, ale wydaje mi sie, ze jednak czestotliwosc miesieczna byla zbyt duza. Co 2 miesiace przyjelo by sie lepiej, bo zwyczajnie nie kazdy chce wydac 20zl na miesiac na w sumie zwykle czytadlo.
Stąd już krótka droga do kwartalnika, półrocznika, nieregularnika... Siłą serii jest częstość i cykliczność.
 
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 07, 2010, 09:41:04 am »
Fantasy komiks to naprawde zacna inicjatywa, ale chyba niestety czasopismo nie zdola sie utrzymac, szkoda. Moze zmiana objetosci cos pomoze, chociaz watpie czy taki krok ocali FK.
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything