trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:33:39 pm »
Jakoś się wysupła te trzy dychy miesięcznie.
Trzy dychy na dwa miesiące

Cytat: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,31,fantasy-komiks-.html
W roku 2011 antologia będzie się ukazywać jako dwumiesięcznik.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:50:55 pm »
Mam jednak wrazenie, ze magazyn z komiksami marvela czy dc sprzedawalby sie lepiej niz fantasy komiks. Pan TK jednak konsekwentnie nie zamierza wystartowac z tego typu magazynem, no coz jak to sie mowi "jego cyrk, jego malpy". Moze magazyn z komiksami sensacyjnymi, science fiction lub kryminalnymi byłby lepszym pomysłem niż fk, no coz tego pewnie juz nigdy sie nie dowiemy
pzdr
Ps Moze jakis horror magazyn, sam nie wiem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 12:54:17 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:52:07 pm »
Ystad: "Trzy dychy na dwa miesiące"
 
 Rany... To już chociaż tryb publikacji mogli pozostawić bez zmian...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:58:58 pm »
Podałem dokładne dane z prasówki Egmontu.

Egmont sie na pewno pomylil. Teraz na stronie pisza, ze FK bedzie mial 132 strony, co fizycznie jest mozliwe, bo to liczba parzysta, ale Egmont w swojej historii nie wydal komiksu ktory mialby jedna kartke luzem, wiec ja w ta liczbe tez nie wierze.

"Nadal wybieramy do antologii najlepsze i najpopularniejszy serie fantasy z rynku frankofońskiego."

Nigdy tego nie robili i nigdy nie bylo to profilem pisma. Ale trzeba im przyznac, ze nadal bedzie to dosc tanie, juz nie tak szokujaco tanie, ale jednak. Martwi mnie zwlaszcza to, ze spada objetosc, ale to bedzie jak ze Swiatem Komiksu - nerwowe ruchy przed zamknieciem. Jesli juz wzrosla cena, to powinna tez chocby nieznacznie wzrosnac objetosc. Inaczej ludzie po prostu sie wkurza i odejda, nie patrzac czy sie oplaca czy nie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:07:06 pm »
Ja jestem ciekaw, co bedzie z komiksowymi hitami. Pewnie caly projekt pojdzie do Abrahama 
egmont zapewne wyda jeszcze obcych w grudniu i bye bye  :sad:
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:17:42 pm »
Mam jednak wrazenie, ze magazyn z komiksami marvela czy dc sprzedawalby sie lepiej niz fantasy komiks.
Ps Moze jakis horror magazyn, sam nie wiem

Na pewno miałby o jednego czytelnika mniej. ja bym się nie zdecydował na kupno komiksu marvelowskiego czy jakiegos hoorroru.
Z resztą masz w Polsce magazyny z horrorami, i wątpie żeby sprzedawałyby się one dobrze.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:22:40 pm »
Ja jestem ciekaw, co bedzie z komiksowymi hitami. Pewnie caly projekt pojdzie do Abrahama
egmont zapewne wyda jeszcze obcych w grudniu i bye bye  :sad:
pzdr 

Nawet nie w grudniu, a w styczniu. :)

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,30,komiksowe-hity-w-styczniu.html

Kurcze, szkoda tego FK, bo jednak dostarczalo mainstreamowy  komiks pod strzechy... Fajnie tez bylo sledzic jakie nowe serie beda wchodzily w miejsce tych konczacych sie (choc wszystkie byly w sumie dosc podobne). Teraz co dwa miesiace, to sie bedzie wloklo tak samo, jakby publikowali pol albumu co miesiac. ;/
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:36:36 pm »
o to jeszcze przesuneli obcych, moze jeszcze w ogole zrezygnuja z tego komiksu.
No mnie tez jest szkoda FK. Sam kupowlem magazyn regularnie, wciagnalem nawet malolatow z mojej rodziny w nabywanie FK. Naprawde szkoda mi Fantasy komiks, inicjatywa byla zacna. W planach byly ponoc kolejne magazyny o innym profilu tematycznym. Niestety jak to sie mowi ch...j bombki strzelil, swiat nie bedzie.  :sad:
Ystadzie tylko widzisz Ty nie kupisz, inni uzytkownicy gildii tez, ale pogrobowcy semika i nie tylko oni mysle byliby zainteresowani magazynem z komiksami marvela czy dc. DK najlepiej szlo sprzedawanie komiksow ze spiderem, x-men, batmanem i supermanem(ponoc kilkanascie tysiecy sprzedanych egzemplarzy) Forum nie jest reprzentatywne jesli chodzi o masowke, tak mi sie wydaje. Tylko w sumie moje gadanie tez jest jedna wielka spekulacja. Nikt nie zagwarantuje na 100%, ze bohaterowie marvela czy dc zapewnia egmontowi dobra sprzedaz danego superhirolowego magazynu. Smutna prawda jest taka, ze raczej rynek komiksowy w Polsce pozostanie niszowy i raczej nic tego nie zmieni. Chyba, ze pojawi sie jakis obrzydliwie bogaty fan komiksow, ktory postanowi wydawac "charytatywnie" magazyny czy zeszytowki w kioskach.
pzdr        
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Rork

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:36:59 pm »
Egmont sie na pewno pomylil. Teraz na stronie pisza, ze FK bedzie mial 132 strony, co fizycznie jest mozliwe, bo to liczba parzysta, ale Egmont w swojej historii nie wydal komiksu ktory mialby jedna kartke luzem, wiec ja w ta liczbe tez nie wierze.

W zapowiedziach od poczatku było 144 strony więc jest to zapewne najbardziej prawdopodobna wersja.

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi

Offline Nawimar

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #264 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:37:08 pm »
A pomyśleć, że liczyło się na kolejne magazyny (np. SF czy Superbohaterowie) w tej samej formulę... No trudno... Oby przynajmniej dwumiesięcznik "przeczołgał" się do lepszych czasów. O ile takowe kiedyś nadejdą...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #265 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:52:05 pm »
Ystadzie tylko widzisz Ty nie kupisz, inni uzytkownicy gildii tez, ale pogrobowcy semika i nie tylko oni mysle byliby zainteresowani magazynem z komiksami marvela czy dc. DK najlepiej szlo sprzedawanie komiksow ze spiderem, x-men, batmanem i supermanem(ponoc kilkanascie tysiecy sprzedanych egzemplarzy)....

Ja jestem swoistym pogrobowcem Semika :wink: Mam znajomego w podobnym wieku (trójka z przodu) który komiksów nie czytał przez ponad 10 lat, ale wkrecił się w KF i kupuje wszystkie częsci (plus wkręcił się też w kilka innych komiksów dzięki FK, oraz myśli o sprawdzeniu Baśni i Świata Troy (dzieki reklamie w FK)), ale o komiksie superhero wypowiada się w sposób "jak miałem lat 12 to mogłem to czytać, teraz jestem na to za stary".
Tak więc generalizowanie że Ci co się wychowali na Semicu chętnie wrócą do komiksu super hero jest dla mnie nielogiczne).

Czy nie uważasz, że gdyby p.Kołodziejczak widział szansę i potencjalny zbyt na komiksy superhero w Polsce to by się tym nie zajął? Dla mnie logiczne jest, że skoro Egmont (ani żaden inny wydawca - nie podawaj mi przykładu Muchy, bo ona puszcza komiks raz na kwartał lub rzadziej) takich komiksów nie wydaje a wydaje inne to wie co robi.
Kołodziejczak zjadł zęby na komiksie w Polsce, i zna rynek lepiej niż którykolwiek z forumowiczów.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #266 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:59:28 pm »
Tak więc generalizowanie że Ci co się wychowali na Semicu chętnie wrócą do komiksu super hero jest dla mnie nielogiczne).

Czy nie uważasz, że gdyby p.Kołodziejczak widział szansę i potencjalny zbyt na komiksy superhero w Polsce to by się tym nie zajął? Dla mnie logiczne jest, że skoro Egmont (ani żaden inny wydawca - nie podawaj mi przykładu Muchy, bo ona puszcza komiks raz na kwartał lub rzadziej) takich komiksów nie wydaje a wydaje inne to wie co robi.
Kołodziejczak zjadł zęby na komiksie w Polsce, i zna rynek lepiej niż którykolwiek z forumowiczów.

W tym watku to jakis koszmarny offtop, ale czy to nie Egmont wydaje te kioskowe Spider-Many z zabawka w srodku? Przeciez to sie ukazuje, jak ktos chce moze kupic dla dziecka czy dla siebie. Mysle, ze wyniki sprzedazy sa znane i mozna wyciagac wnioski.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #267 dnia: Grudzień 01, 2010, 02:03:05 pm »
alieny i predatorzy to taka trochę próba podjęcia tematyki semicowej. kupowałem to kiedyś, kupiłem więc teraz (predatora). był to z mojej strony duży błąd - taka komiksowa kaka jest przyswajalna chyba tylko przez <15.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline ljc

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #268 dnia: Grudzień 01, 2010, 03:02:00 pm »
W tym watku to jakis koszmarny offtop, ale czy to nie Egmont wydaje te kioskowe Spider-Many z zabawka w srodku? Przeciez to sie ukazuje, jak ktos chce moze kupic dla dziecka czy dla siebie. Mysle, ze wyniki sprzedazy sa znane i mozna wyciagac wnioski.


wydaje/wydawał - trudno się zorientować :) - teen titans tam też są (i chyba coś jeszcze)
być może są dwie wersje tego, ale spidery są kieszonkowe i przerośnięte a4 - może eksperymentowali z formatem...

imo stricte dla dzieci pozycje
tamtam!

Offline Thiago

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #269 dnia: Grudzień 01, 2010, 03:09:29 pm »
Jeśli będą w tej antologii tylko 2 komiksy za 29.99zł to ja rezygnuję. Bo komiksy serwowane przez magazyn są pokroju kibelkowego czytadła, a za okrojone czytadło nie będę przepłacał...
Jeśli egmont nie potrafi się przebić z promocją magazynu, aby utrzymać go w tej samej objętości i cenie powiedzmy 24.99zł (która byłaby uczciwą podwyżką) oraz objętości 160 str. - to nie powinien się w ogóle zabierać za robienie takiego magazynu. Swoją drogą to wypuszczanie magazynu w czasach kryzysu - to idiotyzm, kto tam taką ekonomię prowadzi?