Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 01, 2010, 03:16:17 pm »
2 komiksy to prawie na pewno pomylka, na stronie pisza wyraznie o 3.

Co do gwaltownej zmiany ceny, to wlasciwie mowimy o zupelnie nowym modelu biznesowym, kanalom dystrybucji, to wlasciwie nowy magazyn, ktory jest jakas tam kontynuacja tego poprzedniego.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline holcman

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 01, 2010, 03:19:02 pm »
Jeśli egmont nie potrafi się przebić z promocją magazynu, aby utrzymać go w tej samej objętości i cenie powiedzmy 24.99zł (która byłaby uczciwą podwyżką) oraz objętości 160 str. - to nie powinien się w ogóle zabierać za robienie takiego magazynu.

Co za idiotyczne stwierdzenie. Egmont spróbował z nowym produktem i po prostu nie wyszło w formie, jaką sobie zaplanował. Takie rzeczy dzieją się na całym świecie, w każdej branży, codziennie.

Swoją drogą to wypuszczanie magazynu w czasach kryzysu - to idiotyzm, kto tam taką ekonomię prowadzi?

A czy właśnie kryzys nie jest najlepszym momentem na rozkręcanie nowych inicjatyw? Wielu speców od biznesu tak mówi. A czy kryzys nie jest najlepszym momentem na sprzedawanie ludziom taniej, eskapistycznej rozrywki? Tak mi się przynajmniej zawsze wydawało.

Ale jak czytam forum Gildii to widzę, że właśnie tutaj spędzają swój wolny czas spece od ekonomii i prowadzenia działalności wydawniczej.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 01, 2010, 03:19:14 pm »
No wlasnie troszke sie dziwie, ze egmont stara sie budowac pozycje komiksu superbohaterskiego wsrod mlodszych czytelnikow, a nie wydaje czegos, co jest na nieco wyzszym poziomie. Skoro pozycje marvela i dc dla mlodszych jakos tam sie sprzedaja i ukazuja sie juz od dluzszego czasu to znaczy, ze istnieje popyt na komiksy z wyzej wymienionych wydawnictw. Dlatego wlasnie zastanawiam sie czemu egmont nie sprobuje z pozycjami dc i marvela dla nieco starszego czytelnika Nie rozumiem dlaczego wydawnictwo ograniczylo sie tylko do tytulow dla mlodszych odbiorcow. Moim zdaniem jest to troche bezsensowne dzialanie. Jezeli juz mowimy "a" i to "a" jakos tam sie sprzedaje, to dlaczego nie mozna powiedziec "b" i skad wiadomo, ze to "b" sie nie sprzeda. Gdyby pozycje dla mlodszych odbiorcow nie sprzedawaly sie na odpowiednim poziomie, to egmont zamknalby caly projekt, a tak sie nie dzieje wiec ktos te komiksy kupuje.... 
Ystadzie nie przecze, ze Pan TK zna rynek lepiej niz ktorykolwiek forumowicz- czytelnik, ale odnosze wrazenie,ze za malo wykorzystuje sie u nas caly przemysl filmowowo gadzeciarski w zwiazku z promocja roznych komiksow superbohaterskich. Taki magazyn marvela czy dc z krzykliwa okladka i przystepna cena moglby chwycic. Ale jak juz powiedzialem wczesniej to jest tyko moje gdybanie i spekulowanie
pzdr      
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 03:25:35 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 01, 2010, 04:42:37 pm »
Były 3 albumy za 20 zł.
Będą 2 albumy za 30 zł.
100% podwyżki bo stripów nie liczę.

Czuję "absmak" potężny "absmak".

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:00:21 pm »
Były 3 albumy za 20 zł.
Będą 2 albumy za 30 zł.
100% podwyżki bo stripów nie liczę.

Czuję "absmak" potężny "absmak".

Nie wiem jak Ci wyszlo te 100%, bo 3 za 20 = 6 za 40, a 2 za 30 = 6 za 90, wiec to jest 125% podwyzki, moim zdaniem, ale jeszcze nie widzielismy tego numeru 8, wiec nie wiadomo na 100% ile tam bedzie albumow, stron, itp.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ryus

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:23:46 pm »
Nie wiem jak Ci wyszlo te 100%, bo 3 za 20 = 6 za 40, a 2 za 30 = 6 za 90, wiec to jest 125% podwyzki, moim zdaniem, ale jeszcze nie widzielismy tego numeru 8, wiec nie wiadomo na 100% ile tam bedzie albumow, stron, itp.

no tak: 3 za 20,00 to 1-za 6,66 zł a teraz 2 albumy za 30 zł to 1-za 15,00 zł czyli ponad 100 % a stripy za stripy :shock:

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:59:42 pm »
Tak jak mowi Xionc na razie nie mowmy o 2 albumach za 3 dychy, bo byc moze egmont zrezygnowal ze stripow i jednak zdola upakowac w 8 fk 3 albumy. Podwyzka mimo wszystko bylaby i tak w tym wypadku dosc spora(50%). Pamietam jak Pan TK mowil, ze  fantasy komiks sprzedaje sie "troszke " ponizej oczekiwan. Chyba jednak to troszke jest znacznie wieksze...
pzdr    
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 06:02:50 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Misiael

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 01, 2010, 06:36:18 pm »
Swoją drogą to wypuszczanie magazynu w czasach kryzysu - to idiotyzm, kto tam taką ekonomię prowadzi?

Właściwie podstawy takiego działania były - raz, że czytelnictwo komiksów leci na łeb na szyję (na co składa się wiele czynników, m.in. wyczerpywanie się klasycznych pozycji, kryzys, fochy Empiku - ale wszyscy to wiemy) i trzeba jakoś zwiększyć zainteresowanie komiksem, dwa, że SWK chwycił i chyba do dziś ma się dobrze. Tak sobie gdybam, że chyba formuła Star Wars Komiksu (6 zł i 46 stron miesięcznie) jest najlepsza do kiosków, bo jak do tej pory SWK to chyba jedyny magazyn komiksowy na naszym rynku, który nie upadł/nie jest na krawędzi bankructwa. Może gdyby TK uderzył w ten format i cenę, to jakiś magazyn dałby radę utrzymać się na robiącym fikoły polskim ryneczku komiksowym, może to sprawa magii Star Wars, a może SWK to tylko ewenement, kaprys ekonomii? Kij wie...

Offline naodati

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 01, 2010, 06:57:50 pm »
2 komiksy to prawie na pewno pomylka, na stronie pisza wyraznie o 3.

Być może tylko 8. tom będzie miał trzy komiksy (bo wyjdzie jeszcze bez VATu). A zatem tomy 9+ mogą być jeszcze chudsze.

Mnie również smucą zmiany w FK, z drugiej strony nie było chyba innego wyjścia. Egmont do sentymentalistów nie należy i jeżeli jakaś seria sprzedaje się poniżej oczekiwań przestaje ją wydawać. Cieszę się, że FK zostaje na rynku, pomimo wzrostu ceny i mniejszej objętości. Choć obawiam się, że nowy format okaże się mniej dochodowy niż dotychczasowy. Mam nadzieję, że Egmont przynajmniej na razie zrezygnuje z wprowadzania nowych serii i skupi się na zakończeniu napoczętych. Liczę również że FK utrzyma się na rynku co najmniej do wakacji. Oczywiście komiks dalej zamierzam nabywać.

Offline strz1

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 01, 2010, 11:29:13 pm »
Odnosnie Fk Egmont sie moze jeszcze bardziej przejechac. W pewnym sensie ucierpia glownie na tym, Ci ktorzy serie kupowali regulanie i zalezalo im na czesci dalszej, bo nie sadze by Egmont mial z tego pisma straty (inaczej by tyle nie przetrwalo) Jak pisal Xionc ludzie wkurza sie nietylko wzrostem ceny, ale dodatkowym zmniejszeniem stron. Nikt nie lubi jak sie cos traci i jeszcze trzeba w to wlozyc wiekszy wysilek/wklad finansowy.

Ystad sa rozne komiksy superbohaterskie. Jakis czas temu przeczytalem ponownie pare rzeczy z Tm-Semic i w wiekszosci ciezko przebrnalem (chociaz to tez kwestia tlumaczenia ;) ) a mimo to superhero czytam bardzo chetnie. Z np Marvela wydawane sa serie nieco dziecinne i infantylne, ale i naprawde dobre, czy podchodzace pod cos ambitniejszego. Inna sprawa, ze pozycje z FK ciezko nazwac inaczej niz wlasnie infantylne i nieco dziecinne (a i slowo wtorne nie bedzie przesada)
Ale fakt, czy by sprzedawalo sie lepiej ciezko uznac. Chociaz nie musialoby wcale sie sprzedawac gorzej. Chociazby ze wzgledu na grupke zapalencow ktorych zebrali by 'herosi' czy tez dzieciak predzej namawialby rodzica na taki zakup gdyby na okladce pojawil sie Batman, czy Spiderman. Ale to moje zdanie ; )

Offline spidey

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:57:21 am »
Ja jestem swoistym pogrobowcem Semika :wink: Mam znajomego w podobnym wieku (trójka z przodu) który komiksów nie czytał przez ponad 10 lat, ale wkrecił się w KF i kupuje wszystkie częsci (plus wkręcił się też w kilka innych komiksów dzięki FK, oraz myśli o sprawdzeniu Baśni i Świata Troy (dzieki reklamie w FK)), ale o komiksie superhero wypowiada się w sposób "jak miałem lat 12 to mogłem to czytać, teraz jestem na to za stary".

To zabawne bo w FK niektóre komiksy są na poziomie 9 latków.

Egmont chwali się, że "2 pełne komiksowe albumy + kilkadziesiąt stron innych komiksów za   niespełna 30 złotych to wciąż zdecydowanie najtańsza propozycja komiksowa w Polsce" tylko nie bierze pod uwagę tego, że nie zawsze każda seria interesuje czytelnika. Gdy w jednym numerze wypadnie niezłe "Ythaq" i idiotyczne "Lasy" to wyjdzie tak naprawdę 30zł za jeden album w pomniejszonym formacie. A za 30zł to wolę kupić np. Thorgala w twardej oprawie. Sytuacja podobna do tej z kolekcji (sci-fi, sensacja) - duży wzrost ceny i jeszcze większy spadek sprzedaży (gdy za niewiele więcej można dostać podobne objętościowo albumy wydane wiele lepiej). Egmont nie uczy się na własnych błędach, to się nie utrzyma

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 02, 2010, 07:11:38 am »
To zabawne bo w FK niektóre komiksy są na poziomie 9 latków.

Faktycznie, bardzo zabawne. Normalnie nie mogę się przestać śmiać. Hmm, prawdopodobnie mój kolega się pomylił. Może chciał powiedzieć że nie ma 5 lat żeby czytać komiksy super hero.

nie wiem dlaczego zaczynasz niepotrzebne przepychanki. Pieniactwo we krwi?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Misiael

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 02, 2010, 07:55:39 am »
Sęk w tym, że "pogrobowcy TM-Semiców" patrzą na komiksy superhero przez pryzmat tego, co pamiętają ze starych komikśow, jakie przedrukowywał TM-Semic, a te tak się mają do współczesnego superhero, jak klasyczne odcinki Doctora Who do tego, co dziś możemy oglądać na BBC. Poważnie, mem "superbohaterowie dla niedomózgów i dzieciaków" nie wytrzymuje dziś starcia z rzeczywistością. Naprawdę wiele serii prezentuje wysoki poziom, zadziwia oryginalnością i inteligentną fabułą, dobrze przemyślanymi bohaterami i sprawnie poprowadzoną akcją. To tak w kwestii dygresji.

Co do Fantasy Komiksu - ja odpadam. Przykro mi, wolę zapłacić trochę więcej i kupić coś konkretnego, niż wydawać trzy dychy na komiks, który przeczytam raz, po czym odstawię na półkę. Szkoda, że Egmontowi nie udało się przebić z tą produkcją, tym bardziej, że wspierałem ją dobrym słowem i portfelem. No cóż, trudno. Tyle w tym dobrego, że może większość osób niezwiązanych dotąd z komiksem zacznie głębiej penetrować rynek, co i tak można uznać za duży plus.

godai

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:43:47 am »
OFFTOP

Misiel - nie chcę być gówniarzem, ale jest równie wiele serii obecnie, które nie zasługują, by wyssać baka z dupy serii superhero z lat 80-tych. Nawet, powiem, jest ich więcej niż tych zajebistych. Superhero dziś jest inne niż 25 lat temu, ale to taka sama sieczka, jeśli bierzesz pod uwagę ogólną masę. Żeby nie było, bardzo lubię. Czytuję. Ale tak jakoś do roku 2000, z nowszych nic mnie nie wessało.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:51:08 am »

Gdy w jednym numerze wypadnie niezłe "Ythaq" i idiotyczne "Lasy" to wyjdzie tak naprawdę 30zł za jeden album w pomniejszonym formacie. A za 30zł to wolę kupić np. Thorgala w twardej oprawie.

Lasy to sie akurat skoncza za 1 album, wiec tak strasznie bym sie nimi nie przejmowal (ten cykl ukazuje sie raz na dwa lata). Ale ogolnie rozumiem Twoj punkt widzenia, nawet teraz kiedy sa 3 albumy zdarzaja sie numery lepsze i gorsze. (akurat moje dwie ulubione serie, czyli Legenda i Samuraj sie skonczyly, lub prawie).

Dwa albumy w magazynie to slabsza oferta, ale chyba nadal w miare ciekawa, ale wydaje mi sie, ze jednak beda 3. :smile:

Przy okazji - wczoraj ukazaly sie Gnomy i Ogry. :smile:

Zrobilbym linki, ale przy cytowaniu sie nie da. :sad:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 10:05:50 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.