Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiael

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:02:49 am »
OFFTOP

Misiel - nie chcę być gówniarzem, ale jest równie wiele serii obecnie, które nie zasługują, by wyssać baka z dupy serii superhero z lat 80-tych. Nawet, powiem, jest ich więcej niż tych zajebistych. Superhero dziś jest inne niż 25 lat temu, ale to taka sama sieczka, jeśli bierzesz pod uwagę ogólną masę. Żeby nie było, bardzo lubię. Czytuję. Ale tak jakoś do roku 2000, z nowszych nic mnie nie wessało.

Nie przeczę, ale przecież tak jest ze wszystkim. Wiadomo - 70-80% to rzadka kupa,  10% nadaje się do przekartkowania, a reszta jest dobra albo bardzo dobra. Mimo to, gdy porównuję sobie najlepsze współczesne superhero (of korz subiektywna ocena) z najlepszymi (jak twierdzi Egmont) komiksami Soleil, które trafiają do FK to muszę przyznać, że porównanie wypada zdecydowanie na korzyść tych pierwszych.

Ale, jak to się rzekło, są gusta i guściki.

godai

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:18:19 am »
Jak ja porównuję japońskie slashery z bollywoodzkimi romansami, to też wolę te pierwsze :D

Offline holcman

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:27:39 am »
Jak ja porównuję japońskie slashery z bollywoodzkimi romansami, to też wolę te pierwsze :D

A ja to i to lubię :-)

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:44:06 am »
A najlepsze bylaby krzyzowka bollywoodzkiego romansidla z japonskim slasherem  :razz: :lol: Ja nie lubie ani jednego ani drugiego, ale mieszanka moglaby byc bardzo interesujaca.
A tak na powaznie, to warto wspomniec o jeszcze jednej istotnej kwestii, ktora przemawia za magazynem z superbohaterami
Francuskie komiksy srodka sprzedawaly sie egmontowi fatalnie(slawetne 200 egzemplarzy reszta ponoc szla na przemial). Motopol, amber, podsiedlik, siedmiorog tez poplynely, mimo ze wydawaly europejski komiks srodka, czasem naprawde byly to tytuly warte uwagi. Tymczasem egmont caly czas wydaje pojedyncze albumy batmana raz do roku, czyli jest na to jakis popyt wiekszy na pewno niz na komiksy francuskie ala Fantasy komiks.
Wszedzie zdarzaja sie kupy,ale zawsze znajdzie sie sporo ciekawego materialu nawet z lat wczesniejszych. Poza tym mowie, ktos moze nie lubic komiksow marvela czy dc, ale w obliczu tego, ze na przyklad marvel zamierza powolac do zycia filmowe uniwersum ze swoimi bohaterami i w zwiazku z tym bedzie jeszcze sporo kinowek z roznymi postaciami z tego wydawnictwa, IMOgrzechem jest, ze nikt tego faktu nie bedzie w stanie wykorzystac pod wzgledem promocyjnym i wciaz dzieciak idacy do kiosku nie bedzie mogl kupic fajnego komiksu ze spiderem, batmanem, x-men, daredevilem, hulkiem itd itp.
pzdr    
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 01:33:01 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:15:10 pm »
Tymczasem egmont caly czas wydaje pojedyncze albumy batmana raz do roku, czyli jest na to jakis popyt wiekszy na pewno niz na komiksy francuskie ala Fantasy komiks.

ala to ma kota

TK powiedzial wyraznie, ze FK sprzedaje sie najlepiej ze wszystkiego co wydaja poza Thorgalem. Czy moze mial na mysli Batmana?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:28:06 pm »
Tymczasem egmont caly czas wydaje pojedyncze albumy batmana raz do roku, czyli jest na to jakis popyt wiekszy na pewno niz na komiksy francuskie ala Fantasy komiks.

"Pojedyncze albumy" "raz do roku" nijak mi się nie przekładają na "większy popyt".

Hellblazer np. wydawany 2-3 razy do roku nie schodzi chyba za dobrze, a jest sporo lepszy od nowych Batmanów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:56:15 pm »
Swoja droga, to ciekaw jestem czy Egmont na FK zarabial ponizej oczekiwan czy tracil.

Jesli tracil, to wszystko jasne, lepiej tak zrobic niz zamknac tytul od razu.

Ale jesli zarabial, to raczej na tej decyzji nie zyskaja, bo slabo widze te nowe zasady dystrybucji, cene i objetosc. Oczywiscie lepiej tak, niz gdyby pismo mialo od razu zniknac.

Natomiast patrzac na Gwiezdne Wojny, ktore po raz pierwszy nie wypalilo ale przygotowalo grunt pod dzisiejsza ekspansje, nawet jesli teraz FK upadnie, to niewykluczone ze za kilka lat w jakiejs nowej formule jeszcze powroci.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 02, 2010, 02:30:27 pm »
Xionc: "(...) nawet jesli teraz FK upadnie, to niewykluczone ze za kilka lat w jakiejs nowej formule jeszcze powroci."
 
 Tak samo pomyślałem :)  Obawiam się tylko, że skoro obecnie brak "młodej krwi", to tym bardziej za pięć, dziesięć lat nie będzie na kim budować rynku. "Star Wars Komiks" wraz z pochodnymi tytułami to jednak specyficzny ewenement skierowany do całkiem licznej grupy fanów z reguły nie tykających innych komiksów. Podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości większość tytułów frankofońskich doczeka się przekładu na angielski. Stąd nieliczni polscy fani tego typu produkcji, podobnie jak obecnie wielbiciele superbohaterów, będą w stanie zaopatrzyć się właśnie w angielskojęzyczne wydania po całkiem kuszących cenach bez konieczności "wkuwania" francuskiego. Stąd ewentualny, reaktywowany "Fantasy Komiks" raczej nie będzie miał racji bytu...

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 02, 2010, 02:38:48 pm »
Mnie to zastanawia jedno, skoro star wars sprzedaje sie w nakladzie circa 10000( kiedys Spidey podawal te liczbe za egmontem), to skoro fk schodzi lepiej, to jaki naklad ma fantasy komiks?
Skoro egmont musial podwyzszyc cene magazynu, okroic go i zamienic czasopismo w dwumiesiecznik, to ja sie pytam jaki naklad ma fk, to chyba musi byc jakas szalona liczba....
Egmont zmienil wszystko, jesli chodzi o fantasy komiks, czyli jesli fk sprzedawalo sie w nakladzie conajmniej 11000 to naklad tego pisma musi wynosic chyba ze 30-40 tysiecy :shock: :shock: :shock: .
czyzby egmont popelnil blad dobrego komiksu i przeszacowal naklad?
W tym kontekscie naklad chocby takiego konstruktu wydaje mi sie czystym szalenstwem.
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 02, 2010, 02:40:48 pm »
Obiła mi się o uszy liczba 20 tysięcy nakładu "FK", ale pewny nie jestem.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 02, 2010, 02:45:54 pm »
Ale to w takim badz razie Egmont wychodzilby na swoje czy prawie na swoje i raczej w takiej sytuacji doszloby do zmiany jednego z 3 czynnikow dotyczacych fk (cena, czestotliwosc, objetosc). Na chlopski rozum skoro 11000 egzemplarzy fk sprzedaje sie co miesiac, to naklad musi byc wyzszy niz 20000,skoro egmont dokonal tak drastycznych zmian, jesli chodzi o fantasy komiks. Ja juz zupelnie w tym momencie zglupialem.... :shock:
pzdr
PS Z tego co wiem to naklad star wars wynosi wlasnie cos kolo 20 tysiecy hmmmm nic nie rozumiem, to wszystko nie tworzy logicznej calosci
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 02, 2010, 03:02:05 pm »
Zmiana jest drastyczna bo zmienil sie model dystrybucji pisma. Byc moze pismo sprzedawalo sie tylko troche ponizej progu oplacalnosci dystrybucji kioskowej, ale decyzja o wyjsciu z masowego obiegu ma duzo wieksze konsekwencje. Prawdopodobnie Egmont ograniczy naklad do ok 3000 egzemplarzy i bedzie jechal na wyzszej marzy.

Ale jesli 9 numer naprawde mam miec 128 stron za 30 PLN to ja to kupie tylko zeby miec wszsytkie numery, bo ten juz bedzie ostatni.  :shock:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 02, 2010, 03:37:24 pm »
Nie no ja rozumiem, ze model dystrybucji ulegl zmianie, ale zastanawia mnie dlaczego star wars, ktore sprzedaja sie gorzej od fantasy komiks niby przy tym samym nakladzie, nie znikaja z kioskow(wrecz przeciwnie segment komiksow ze swiata sw ulegl ostatnio rozbudowie), a fk staje sie spora porazka.
pzdr  
PS Kurcze 128 stron za 3 dychy, chyba faktycznie fk niechybnie kroczy ku zaswiatom :sad:
PS2 2 albumy zajma ok. 100 stron, czy 28 stron to beda jakies szorty czy moze egmont upakuje polowe nastepnego albumu, ktory zostanie dokonczony w nastepnym numerze fk?. Wtedy w promocji jeden album wyszedlby ponizej 10 zyla(dokładnie 9 złotych), to byloby jakos tam do przelkniecia.

pzdr
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 03:46:04 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 02, 2010, 05:03:13 pm »
Zrobilbym linki, ale przy cytowaniu sie nie da. :sad:
Trochę OT, ale może sie przyda nie tylko Tobie. Da się i to łatwo. klikasz w podgląd i już masz wszystkie dostępne opcje.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline yurek1

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 02, 2010, 06:47:39 pm »
Xionc: "(...) nawet jesli teraz FK upadnie, to niewykluczone ze za kilka lat w jakiejs nowej formule jeszcze powroci."
 Tak samo pomyślałem :smile:  Obawiam się tylko, że skoro obecnie brak "młodej krwi", to tym bardziej za pięć, dziesięć lat nie będzie na kim budować rynku.
powiedzmy sobie szczerze: Polska to nie jest kraj dla starych (i nowych) komiksów. żaden poważny człowiek nie sięgnie po nie. ci, którzy je czytają, robią to trochę na zasadzie tajne przez poufne. większość uważa je za śmiertelnie proste. a dla fanów niekończenie serii jest po prostu okrucieństwem nie do przyjęcia. ot, i cały rynek.

 :cool:
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything