trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 174244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 05, 2011, 01:28:13 am »
ja na przykład lubię czytać jednoplanszówki w takiej magazynowej formie, to znaczy po 3-4 odcinki każdej serii
lepiej mi wchodzą, niż cały album pełen takich one-shotów
niby łatwiej wchodzi, ale nie znając tego niewiele by się straciło. A zamiast tego zawsze wolałbym jakiś  cały album, zamiast połówki z shortami.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline JWMorte

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 06, 2011, 09:51:08 pm »
Po pierwsze witam, bo nie było mnie tutaj od wieków.

Co do tego magazynu to mam bardzo złe przeczucia. Obecnie powoli kończą się wszystkie wydawane w jej ramach komiksy:
- legenda wydane 4 tomy z 5 (5 będzie wydany 23.02.2011)
- lasy opalu wydane wszystkie 6 tomów (kolejny wedle zapowiedzi październik 2011)
- rozbitkowie wydane 6 z 8 tomów
- samuraj wydane wszystkie 4 tomy pierwszego cyklu, ale wydane zostały już 2 kolejne
- zaraza wydane 2 z 3 tomów
- sloka wydane 3 z 4 tomów

Jako, że zapowiedzi na kwiecień mówią o 7 tomie rozbitków i ostatnim zarazy, to przypuszczam, ze wraz z 11 tomem w którym prawdopodobnie zostanie wydany 8 tom rozbitków i ostatni sloki, magazyn zostanie zawieszony. Pewnie podniesie się wtedy raban, że kolejna seria (legenda) nie została dokończona ale przecież już nie raz czy dwa mieliśmy z tym do czynienia.
Jeżeli moje czarne wizje się nie spełnią to oznacza, że Egmont musiałby zainwestować w kolejne nowe serie (i to nie jedną, czy dwie ale pewnie ok 4) , a żeby tak się stało seria musiałaby się pewnie sprzedawać na poziomie pierwszych 3 tomów. Mimo wszystko kupuję tą serię nadal i mam nadzieję (choć nikłą), że wydam na nią jeszcze sporo pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 10:09:08 pm wysłana przez JWMorte »
Lubiński Klub Fantastyki "Ostatnie Przymierze"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 06, 2011, 10:24:38 pm »

- legenda wydane 4 tomy z 5 (5 będzie wydany 23.02.2011)
- lasy opalu wydane wszystkie 6 tomów (kolejny wedle zapowiedzi październik 2011)

skad to wiadomo?

EDIT: na marzec planowana jest premiera kolejnych legend Troy:

http://www.bd-sanctuary.com/bdd/bd/4878-le-voyage-aux-ombres/

a tutaj przykladowa plansza: http://www.arleston.net/IMG/arton583.gif
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 12:05:44 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JWMorte

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 07, 2011, 02:43:14 pm »
O legendzie wiem ze strony http://www.askell.com/ -> Le Tome 5 de Légende sort le 23 février 2011.

Natomiast 7 tom lasów opalu jest dopiero wstępnie planowany na 2011, więc zawsze to może się zmienić. Dodatkowo pojawiają się informacje, że cały cykl ma liczyć 10 tomów (np. na forum http://www.askell.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=106&start=45 ).
Lubiński Klub Fantastyki "Ostatnie Przymierze"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 07, 2011, 03:25:49 pm »
Dzieki, bylem nawet na tej stronce, ale az tak mocno nie wnikalem. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline naodati

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 07, 2011, 09:03:56 pm »
10 tomów? Oj, to chyba finału Lasów się nie doczekamy... Mam nadzieję, że w czerwcu dadzą jednak Legendę.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 14, 2011, 09:27:45 pm »
Hm, potwierdza sie z Legenda - good news, ale okladka inna.

http://soleilprod.com/album|2070|LEGENDE_-_Hauteterres-vol.5
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Thiago

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 16, 2011, 02:00:51 pm »
Co do tego magazynu to mam bardzo złe przeczucia. Obecnie powoli kończą się wszystkie wydawane w jej ramach komiksy. Jako, że zapowiedzi na kwiecień mówią o 7 tomie rozbitków i ostatnim zarazy, to przypuszczam, ze wraz z 11 tomem w którym prawdopodobnie zostanie wydany 8 tom rozbitków i ostatni sloki, magazyn zostanie zawieszony. Pewnie podniesie się wtedy raban, że kolejna seria (legenda) nie została dokończona ale przecież już nie raz czy dwa mieliśmy z tym do czynienia.
Jeżeli moje czarne wizje się nie spełnią to oznacza, że Egmont musiałby zainwestować w kolejne nowe serie (i to nie jedną, czy dwie ale pewnie ok 4) , a żeby tak się stało seria musiałaby się pewnie sprzedawać na poziomie pierwszych 3 tomów.

Dokładnie, ująłeś to iście po mistrzowsku, myślę że numer 10 lub 11 będzie ostatecznym zakończeniem działalności magazynu. Nadzieją się nie ma łudzić, bo sprzedaż magazynu - za 29.99 z tylko dwoma seriami, w porównaniu do tego co było w roku 2010 czyli, magazynu za 19.99 z trzema seriami - nie może wzrosnąć. Sprzedaż zapewne spada - gazetka stanie się nierentowna. Uważam dalej, że gdyby łapczywy na kasę Egmont utrzymał FK jako miesięcznik do połowy bieżącego roku, jego pozycja jako magazynu komiksowego by się tylko umocniła, a sprzedaż wzrosła. No ale tego wydawcę stać tylko na produkt elitarny - stąd poważny kryzys wydawniczy jaki przeżywa...   

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 16, 2011, 02:25:21 pm »
Mam nadzieje, ze jednak numer 11 sie ukaze, bo licze na ten 5 tom Legendy :)

Ythaq i Sloka mnie srednio interesuja, jak sie ukaza to przeczytam, jak nie to nie. O stripach juz nie wspominajac (akuat drugi tom Brzdacow z Troy jest nawet smieszny, bo ten pierwszy to porazka).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ajron

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 16, 2011, 02:35:34 pm »
Dokładnie, ująłeś to iście po mistrzowsku, myślę że numer 10 lub 11 będzie ostatecznym zakończeniem działalności magazynu. Nadzieją się nie ma łudzić, bo sprzedaż magazynu - za 29.99 z tylko dwoma seriami, w porównaniu do tego co było w roku 2010 czyli, magazynu za 19.99 z trzema seriami - nie może wzrosnąć. Sprzedaż zapewne spada - gazetka stanie się nierentowna. Uważam dalej, że gdyby łapczywy na kasę Egmont utrzymał FK jako miesięcznik do połowy bieżącego roku, jego pozycja jako magazynu komiksowego by się tylko umocniła, a sprzedaż wzrosła. No ale tego wydawcę stać tylko na produkt elitarny - stąd poważny kryzys wydawniczy jaki przeżywa...   

Brawa za "rzetelną" analizę rynku i wydawcy. Pomyśl zanim coś napiszesz i odpuść sobie polaczkowanie panie "znawco". Gdyby Egmont słuchał takich forumowych myślicieli jak ty, to już dawno by sobie odpuścił wydawanie komiksów.

Offline ljc

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 16, 2011, 02:59:43 pm »
@Thiago
o co przez najbliższe pół roku by się na lepsze zmieniło, że sprzedaż by wzrosła?
poszedł VAT do góry i nie chodzi tylko o ten na książki, inflacja w styczniu br. to aż 3,8%! (za cały ubiegły była chyba 3,5%)
podwyżka VAT to wzrost cen artykułów i usług takich jak żarcie, mieszkanie, dojazdy
jeśli pensja nie rośnie ci rocznie przynajmniej o stopę infancji, to realnie masz mniej kasy (choć nominalnie tyle samo)
w takiej sytuacji uważasz, że sprzedaż magazynu, który nie sprzedawał się lepszej sytuacji fiskalno-dochodowej, pójdzie w górę? dlaczego?
tamtam!

Offline Thiago

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 16, 2011, 04:02:03 pm »
@Ajron
Ja wiem że za Gierka jak rzucali szynkę i pomarańcze na święta to był szał - ale daj luzu, ja wiem że Egmont to nasz Gierek komiksowy, ale można inaczej. Polski komiks dziś jest tak samo drogi jak Francuski, czy Amerykański (U.S) - tylko że my nie zarabiamy tak jak Francuzi, czy Amerykanie. Polityka jaką narzucił Egmont - nie będzie przyciągać nowych czytelników(!!!) - sorry ale dzieciakom ciężko jest wydolić 40 zeta na dobry komiks - bo to szkoda kasy. Komiks całkowicie zniknął z bibliotek szkolnych, a brak taniego mejnstrimu, czy choćby takiego FK (jak do numeru 7) - doprowadzi do dalszego spadku zainteresowania komiksami. Widać to doskonale na konwentach. W Warszawie w zeszłym roku (abstrahuję że była śmiesznie, żenująco mała liczba osób) dosłownie pojawili się Ci sami ludzie co w Łodzi od lat, od lat - a nowych twarzy? Brak! Ok. część koleżków przyprowadziła swoje panny... W Łodzi wymyślają co mogą aby sprawić jeszcze wrażenie - masowości imprezy komiksowej - ale w porównaniu do 2001 roku to jest bida!

@ljc
Uważam że marka aby się mogła dobrze sprzedawać, powinna mieć szansę zaistnienia i pobycia na rynku. Jeśli zaś w krótkim czasie zmienia się reguły gry - to zwykle odstrasza to potencjalnego nabywcę... Dlaczego uważam że FK mógłby lepiej się sprzedać po starej cenie, dlatego że sam wydawca uważał, że do pełnej opłacalności brakuje mu tylko kilkuset sztuk więcej, sprzedanego magazynu. Wskaźniki gospodarcze za grudzień i styczeń są optymistyczne, wychodzimy z kryzysu gospodarczego - gdyby tylko Egmont się postarał - udało by się im dopiąć swego i sprzedać więcej gazetki... A tak podnieśli cenę o ponad 100%, okrawając magazyn o 1/3 - to jest bandycka polityka! Wycofali go z kiosków, czyli tylko można go kupić w dużych miastach i przez neta. Podwyżka VAT, ja rozumiem - tylko nie spotkałem nigdzie poza FK, poniesienia nominalnej ceny więcej niż o 10% na dany produkt, FK podrożał ponad 100%.
Dlatego też ten magazyn upadnie - a kolega którego cytowałem - zwyczajnie wskazał na logiczny układ kończących się serii - wieszczących zamknięcie FK.

Offline Karakon

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 16, 2011, 04:40:27 pm »
@ljc
Uważam że marka aby się mogła dobrze sprzedawać, powinna mieć szansę zaistnienia i pobycia na rynku. Jeśli zaś w krótkim czasie zmienia się reguły gry - to zwykle odstrasza to potencjalnego nabywcę... Dlaczego uważam że FK mógłby lepiej się sprzedać po starej cenie, dlatego że sam wydawca uważał, że do pełnej opłacalności brakuje mu tylko kilkuset sztuk więcej, sprzedanego magazynu. Wskaźniki gospodarcze za grudzień i styczeń są optymistyczne, wychodzimy z kryzysu gospodarczego - gdyby tylko Egmont się postarał - udało by się im dopiąć swego i sprzedać więcej gazetki... A tak podnieśli cenę o ponad 100%, okrawając magazyn o 1/3 - to jest bandycka polityka! Wycofali go z kiosków, czyli tylko można go kupić w dużych miastach i przez neta. Podwyżka VAT, ja rozumiem - tylko nie spotkałem nigdzie poza FK, poniesienia nominalnej ceny więcej niż o 10% na dany produkt, FK podrożał ponad 100%.
Dlatego też ten magazyn upadnie - a kolega którego cytowałem - zwyczajnie wskazał na logiczny układ kończących się serii - wieszczących zamknięcie FK.
Mój egzemplarz nie podrożał o ponad 100%.
Nowa cena, prawdopodobnie wyliczona jest tak, aby  przy mniejszym nakładzie, dystrybucji i sprzedaży się opłacało utrzymać tytuł.
Zobaczymy czy się uda, obecna cena moim zdaniem nie odbiega od standardów.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 16, 2011, 05:46:08 pm »
Odnośnie wzroztu cen to słyszałem niedawno ciekawy tekst: Dlaczego rośnie cena transportu  :arrow: bo rośnie cena benzyny. A dlaczego rośnie cena benzyny  :arrow: bo drożeje jej transport. :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 16, 2011, 11:38:15 pm »
Thiago latwo jest teoretyzowac, ale co zrobic zeby tych czytelnikow bylo wiecej. Na imprezach i wszelkich konwentach widac tych samych ludzi i tu sie z Toba zgodze, ale jak poprawic ten stan rzeczy. To nie jest jednak takie proste, niestety. 
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything