trawa

Autor Wątek: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem  (Przeczytany 27334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« dnia: Marzec 23, 2010, 01:16:36 pm »
Nie widzę tematu, nie znalazłem w archiwum, postanowiłem założyć więc temat o Leszku, czyli komiksowym konwencie w Lublinie, który odbędzie się w 8 i 9 maja 2010 roku w ACK UMCS Chatka Żaka przy ulicy Radziszewskiego 16. Więcej szczegółów można znaleźć na przykład na blogu Ziniola (http://ziniol.blogspot.com/2010/03/ii-leszek-i-wystawa-rebelki.html).

Przyznam, że majowy, kameralny konwent będzie ładnym pomostem między kwietniową Warszawą i czerwcową BFKą. Z Krakowa mam w sumie niedaleko (chyba mniej niż 300 kilosów), więc wstępnie się wybieram, jeśli nic niespodziewanego mnie nie wypadnie.

Czekam na rewelacje o wspodziewanych atrakcjach i mam nadzieję, poznać nieco bliżej słynny lubliński półświatek komiksowy!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 08:23:42 pm wysłana przez CD Jack »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2010, 05:00:42 pm »
Hej, czy na spotkaniu z Waneko moglibyście się zapytać, jaka jest szansa na wydanie czwartego (czyli "zerowgo") tomu "Cat Shit One"? 

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2010, 06:13:52 pm »
jak wrażenia po imprezie? jak LeSzeK wypadł pod względem spotkań, frekwencji itp?

Maciejaszek

  • Gość
Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2010, 06:30:33 pm »
Fotorelacja jest na blogu ziniola.
http://ziniol.blogspot.com/2010/05/lubelskie-spotkania-z-komiksem.html

Ja byłem tylko na bitwie komiksowej i afterku. Było miło i przyjemnie.

Offline Julek_

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2010, 06:49:54 pm »
A czy wśród tylu patronów medialnych znajdzie się jakiś, co wysmaży jakąś relacyjkę dla komiksowej tłuszczy? Po zdjęciach widzę, że był Repek, Ystad - może oni coś napiszą?

Maciejaszek

  • Gość

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2010, 02:59:50 pm »
Nikła szansa, chyba że pierwsze trzy tomy zaczną się rewelacyjnie sprzedawać. Na razie nie ma w planach.
Bardzo Ci dziękuję.
Ja jednak trochę się dziwię Waneko. Gdyby wydali jeszcze ten jeden tom do kompletu, myślę, że byłoby im łatwiej to sprzedać. I wzrósłby prestiż wydawnictwa, jako tego, które ma całą serię w swojej ofercie. Zresztą to również mogłoby wpłynąć na wyniki sprzedaży, bo chętniej korzysta się z usług oficyny godnej zaufania.

Offline skil

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2010, 10:56:25 pm »
Leszek klimatycznie bardzo fajny, choć z frekwencją rzeczywiście wypadło krucho. Było widać, że komiksowe imprezy są skierowane przede wszystkim do obcykanych komiksiarzy, natomiast jest niewiele punktów programu, które zainteresowałyby laików i ściągnęły przypadkowych uczestników. Tak samo zabrakło czegoś dla najmłodszych, czegoś na wzór pozytywistycznej "pracy u podstaw".
Myślę, że powyższe odnosi się  do konwentów w ogóle...
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Nawimar

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2010, 09:26:44 am »
Wygląda na to, że w dobie forów, blogów oraz wysyłkowej sprzedaży (i to ze sporym rabatem) mało komu, poza osobami zaznajomionymi ze środowiskiem, chce się peregrynować na konwenty. Choć może to tylko chwilowe ...

Offline Witz Worx

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2010, 12:48:34 pm »
Leszek klimatycznie bardzo fajny, choć z frekwencją rzeczywiście wypadło krucho. Było widać, że komiksowe imprezy są skierowane przede wszystkim do obcykanych komiksiarzy, natomiast jest niewiele punktów programu, które zainteresowałyby laików i ściągnęły przypadkowych uczestników. Tak samo zabrakło czegoś dla najmłodszych, czegoś na wzór pozytywistycznej "pracy u podstaw".
Myślę, że powyższe odnosi się  do konwentów w ogóle...

Zapraszam zatem do tematu o idealnej imprezie....

Offline OliverTwist

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2010, 10:54:45 pm »
Wtiam wszystkich  na forum. Impreza dosyć ciekawa może zabrakło czegoś aby zainteresowało ludzi którzy dopiero zapoznają się z  kultura jaką jest komiks. Myślę że dla starch wyjadaczy powinno się spodobać. Z frekwencją raczej słabo, nie wiem jak w niedzielę było bo ja zawitałem tylko w sobotę. Ale ogólnie bardzo fajnie  :smile: . Konkurs przesadzony, pytania nie przygotowane tylko z głowy dość tendencyjne a więcej niż  połowa nagród zdobyli organizatorzy:/ Nie wiem czy to fajne promowanie komiksu. To dopiero drugie spotkania pewnie kolejne beda lepsze :)

http://img20.imageshack.us/i/zdjcie017b.jpg/
http://img22.imageshack.us/i/zdjcie014ad.jpg/
http://img171.imageshack.us/i/zdjcie012ry.jpg/

Offline Motyl

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2010, 05:51:05 am »
Dzięki za ciepłe słowa. Co do quizu, bo to nie był konkurs, pytania miały być z głowy, a nie z kartki, taka mała improwizacja. Rok temu było podobnie.

Cytuj
a więcej niż  połowa nagród zdobyli organizatorzy:/

Przed rzucaniem takich sądów najlepiej spojrzeć kto był organizatorem imprezy. Dwie nagrody powędrowały do jednego z orgów na około 25 rozdanych komiksów. Czy to połowa? Sam nie wiem, w szkole uczyli mnie trochę innej matematyki, ale może teraz to jest połowa. Uzupełniając wątek - na rozpoczęciu imprezy również był konkurs, wszyscy uczestnicy konkursu Dragon Balla dostali nagrody (bodajże 11 osób), w konkursie kadrowym nagrodziliśmy 4 osoby (3 pierwsze miejsca i wyróżnienie) oraz trzy pierwsze miejsca w bitwach komiksowych. Nagród było całkiem sporo i 99% z nich trafiło do uczestników. Nie odbył się jedynie konkurs rysunkowy w niedziele z uwagi na brak osób. Ponadto każdy najmłodszy uczestnik imprezy, którego udało nam się dostrzec również otrzymał w prezencie komiks.

Offline OliverTwist

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2010, 12:40:30 pm »
Ok zwracam honor tak mi się po prostu wydawało z tym konkursem. No i Te pytania mogliście trochę lepsze wymyślić. Ale ogólnie jak już mówiłem bardzo fajna impreza aby tak dalej. Jak kolejna będzie oczywiście zawitam

Offline Nawimar

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2010, 02:15:25 pm »
Sori za mały offtop choć po części powiązany z tematem
 
 Idąć za ciosem wystawy przy okazji Lubelskiej Imprezy Daniel Grzeszkiewicz znów zaprezentuję swoje prace. Tym razem w warszawskiej kawiarni "Sens nonsensu" (Wileńska 23). Nieco więcej poniżej:

http://www.dccomics.com.pl/News/5769/Wystawa-prac-Daniela-Grzeszkiewicza

Offline OliverTwist

Odp: LeSzeK 2010, czyli II Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2010, 03:42:39 pm »
Naprawdę godny uwagi ilustrator