Autor Wątek: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem  (Przeczytany 27354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 07, 2016, 09:49:27 pm »
Wadą było to, że prelegentów było więcej niż zwykłych słuchaczy. Ale jak pisałem - to jest lubelszczyzna, tu mało osób czyta.
Wyjdzie na to, że zgodnie z odgórnym trendem lekceważę polityczną poprawność, ale dzięki, 8azyliszek, naprawdę się uśmiałem. :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 08, 2016, 05:56:53 am »
@Motyl - skoro o 11 było 3-4 osoby na widowni, w tym 2 kobiety, to trudno mnie nie rozpoznać. :) A Korvac to Korvac - dobry komiks. Naprawdę fajnie ten Leszek wyszedł.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 08, 2016, 06:20:10 am »
(...) skoro o 11 było 3-4 osoby na widowni, w tym 2 kobiety, to trudno mnie nie rozpoznać. :smile: (...)

8azyliszku... jesteś kobietą?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline gobender

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 08, 2016, 06:55:46 am »
^ ale by było :D.  Już widzę ten festiwal przeprosin i kaskady kwiatów :D

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 08, 2016, 07:17:03 am »
@8azyliszek

Kobiet było więcej niż dwie, ja na początku widziałem ze cztery, a co do identyfikacji Twojej osoby, to nastapiła ona nieco później niż początek imprezy, wyróżniałeś się na tle pozostałych uczestników i aktywnie brałeś udział w dyskusjach. A co do Roberta Lipskiego, o którym wspominałeś wcześniej, jak tylko czas mu pozwala to z chęcią uczestniczy w lubelskich imprezach, nie pierwszy jego Leszek, a był też na Falkonie w ubiegłym roku, którego też odwiedza jak ma okazję, więc zawsze można z nim zamienić kilka słów. Cieszę się, że ci się podobało.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 08, 2016, 07:19:35 am »
8azyliszku... jesteś kobietą?

Tak - to 8 w ksywce jest symbolem moich piersi. :)
A serio - mało tu jest kobiet użytkowników. Ja jestem facetem.

Offline Corto Maltese

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2016, 11:44:38 am »
Wadą było to, że prelegentów było więcej niż zwykłych słuchaczy. Ale jak pisałem - to jest lubelszczyzna, tu mało osób czyta.
Skoro sam się zastanawiałeś czy w ogóle się wybrać i nie byłeś zainteresowany programem na tyle by samemu go znaleźć, to nic dziwnego. A przecież interesujesz się komiksem superbohaterskim. Gdyby w mojej okolicy się odbywały takie spotkania czy festiwal, nie wahałbym się tylko szedł w ciemno. Niestety, w tym roku Bałtycki Festiwal Komiksu się nie odbędzie i trzeba czekać do przyszłego roku. Jeżdżenie gdzieś dalej to kwestia czasu i finansów. Ludzie jednak jeżdżą i na takie mniejsze festiwale, np. w ubiegłym roku na BFK na prelekcji o TM-Semic widziałem kelen-a.
Rozpropaguj wśród znajomych, rodziny, żeby na kolejną edycję przyszło więcej osób.


Cytuj
P.S. Przykładowe trudniejsze pytanie - Z jakiej planety pochodził Sinestro? :smile:
Gdybym miał odpowiadać, to byłoby łatwe ale pewnie poległbym na czymś z Marvel-a. Tak to jest, jak się człowiek skupia tylko na jednym uniwersum komiksowym lub bardziej na jednej jego części (np. nie-kosmicznej).

Offline absolutnie

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2016, 01:14:42 pm »
Niestety, w tym roku Bałtycki Festiwal Komiksu się nie odbędzie i trzeba czekać do przyszłego roku.


Ale GDAK będzie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Corto Maltese

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2016, 01:55:41 pm »

Ale GDAK będzie.
Wiem :) Choć rzeczywiście, mogłem wspomnieć.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2016, 03:41:22 pm »
Przypominało mi się, że wczoraj jeszcze nie odpowiedziałem na pytanie "Z czego były zrobione bransolety Wonder Woman". Czyli mając 3 punkty straty, nie mogłem wygrać.

A dziś przyszedłem na kalambury. I też mi słabo poszło. :) To było jak w 13 Posterunku, gdy grali w pokazywanie filmów, tylko, że my pokazywaliśmy tytuły komiksów i postacie komiksowe i były 4 drużyny po 2 osoby. Ale znowu za dużo było spoza Marvela i DC. Nie odgadłem "Kapitana Nemo", "Kaprala" i jeszcze coś co mi wyleciało z głowy. Nie potrafiłem też poprawnie pokazać mojemu partnerowi tytułów takich jak "Azymut", Diabelski interes czy "Przysmak Konesera". :)

Ogólnie było sporo śmiechu np. przy pokazywaniu tytułu "Robaczki" czy zaraz potem "Przynęta". :) Jak było coś z Thorgala to pokazywano na Jakuba Sytego, który tłumaczył kilka tomów. :) Bardzo dobrze się bawiłem. No i udało się wyszarpać Wolverine: Origin II oraz 2 Thorgale - bo J. Syty oddał swoją nagrodę, bo sam już miał. Więc teraz mam jeszcze Statek Miecz i Louve 4.

« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2016, 08:18:39 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2016, 04:32:23 pm »
Cytuj
Jak było coś z Thorgala to pokazywano na Jakuba Sytego, który tłumaczył kilka tomów.

Kuba nie tłumaczy Thorgala, robi to Wojtek Birek. Kuba prowadzi Thorgalverse.

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 01, 2017, 06:11:02 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 01, 2017, 07:10:11 pm »
No ale co tak wcześnie? W zeszłym roku było w maju i było spoko. A teraz kurde może mnie nie być na drugiej części bo w poniedziałek i wtorek pracuję przecież. Czemu tego terminarza nikt ze mną nie ustalił wcześniej? :D :) Beze mnie na prelekcjach będzie tylko 5 osób a nie 6 jak ostatnio.  :lol:

Offline Nawimar

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 01, 2017, 07:32:32 pm »
W tym roku część prelegentów ma ponoć przebrać się za publiczność. Może zatem z frekwencją nie będzie tak źle. Niemniej przybywaj Ty nasza lubelska Legendo :)

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 01, 2017, 07:47:03 pm »
@UP
W zeszłym roku też tak było. Zaczęło się od 6 osób a potem prelegenci stawali się widzami w miarę upływu czasu i na wieczornym quizie była już większa grupa osób. :smile: Zresztą mój opis zeszłorocznego Leszka jest na poprzedniej stronie. :biggrin: Pamiętam że Sinestro jest z Korugaru ale znowu zapomniałem jak się nazywała ta piąta Robin z DKR. :wink: A Thanos oczywiście jest z Tytana. :smile:

Postulat - pierwszy dzień powinien zacząć się w piątek to bym mniej stracił. Bo ten poniedziałek i wtorek to kiepsko.

Rozpropaguj wśród znajomych, rodziny, żeby na kolejną edycję przyszło więcej osób.

Blaskowitz - też przyjdź. Pokonasz mnie w konkursie wiedzy komiksowej. :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2017, 07:56:46 pm wysłana przez 8azyliszek »