trawa

Autor Wątek: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem  (Przeczytany 27320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2011, 08:20:11 pm »
W dniach 7-8 maja odbędą sie w Lublinie III Lubelskie Spotkania z Komiksem, których organizatorami są Cytadela Syriusza i Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2016, 09:51:53 am »
Już jutro kolejna, ósma edycja lubelskiej imprezy. Jeżeli jesteście w okolicach Koziego Grodu to serdecznie zapraszam do biblioteki w Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków 12 od godz. 11.
http://lszk.pl/?site=1

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2016, 10:02:07 am »
E - to może bym jutro przyszedł. A co będzie fajnego?

Offline mappy

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2016, 01:03:01 pm »
Przecież masz program. O dziwo o tych w rajtuzach będzie sporo. Raczej warto.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2016, 03:49:45 pm »
Gdzie ten program? Nie ma innych komiksów poza trykotami. :D

Offline radef

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2016, 03:56:03 pm »
Gdzie ten program? Nie ma innych komiksów poza trykotami. :D
4 wiadomości wyżej jest link.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2016, 07:39:22 am »
O - dziś o 14.00 jest Robert Lipski. Można by parru rzeczy się dowiedzieć.
Aha - i czy wg was proszenie tłumacza o autograf na Preludium Nieskończoności jest ok, czy to bez sensu bo to ani autor, ani rysownik??
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2016, 08:24:32 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Wolf85

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2016, 08:29:49 am »
Jeżeli ten komiks jest dla ciebie ważny, a tłumacz zrobił twoim zdaniem na tyle świetną robotę, że straciłby bez niego to jak najbardziej warto. Wnukom możesz pokazywać i mówić "ten koleś to tłumaczył!!".
Ale jeśli myślisz o podwyższeniu ceny przy ewentualnej odsprzedaży to pomyśl drugi raz.

Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2016, 08:43:19 am »
@UP
Nie, co ty. Ja swoich Marveli i DC nie odsprzedaję - chyba że mam dodatkowy egzemplarz. Akurat mają niby być J.Syty (Preludium) i R. Lipski (Korvac). Fajnie byłoby przypisać twarze do owoców pracy.

Offline absolutnie

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2016, 10:02:31 am »
O - dziś o 14.00 jest Robert Lipski. Można by parru rzeczy się dowiedzieć.
Aha - i czy wg was proszenie tłumacza o autograf na Preludium Nieskończoności jest ok, czy to bez sensu bo to ani autor, ani rysownik??


Jak najbardziej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2016, 05:29:10 pm »
Powiem wam, że cieszę się, że poszedłem na ten Leszek. W dobry humor mnie to wprawiło. @Motyl był prowadzącym, więc już nie będę się z niego nabijał, że komiksy z magazynu Egmontu podbiera. :smile:

Wadą było to, że prelegentów było więcej niż zwykłych słuchaczy. Ale jak pisałem - to jest lubelszczyzna, tu mało osób czyta.
Najpierw Motyl i Jakub Syty omówili ostatnie premiery. Z dobrych był Kryzys, JLA 1 i Superior Spider-Man 3. Oczywiście nic z Hachette. No i dalej nie rozumiem zachwytów nad rysunkami Cooka w Catwoman.
Był wykład o odniesieniach komiksów do mitologii itp - mnie niezbyt zachwycił. Ale potem było narzekanie na B vs S i omawianie nadchodzących filmów z DC, więc się rozruszałem.



Zrobiłem sobie przerwę i wróciłem na spotkanie z tłumaczami. Najpierw zaskoczył mnie wygląd R. Lipskiego - czarne włosy do ramion, kilkudniowy zarost i wąsiki w dół jak u Starka, czarna skórzana kurtka i glany. Ale potem bardzo fajnie opowiadał o swoich doświadczeniach z komiksami i mi się bardzo ten człowiek spodobał. Chyba już nie będę tak narzekał na jego tłumaczenia WKKM. Niestety lwią część czasu zabrał Wojciech Birek paplając o frankofonach - jakby mnie interesowały nieścisłości przy Pasażerach Wiatru, Wieżach czy Bluberry. Na szczęście udało mi się zadać pytanie R.Lipskiemu o Korvaca. Powiedział, że angielskie teksty nad kilkoma okładkami to wina wydawnictwa a nie jego. Oraz, że jest Saga o Korvacu, a nie "Saga Korvaca", bo sam pytał swego redaktora o to jak ma być. A ten spytał jak było ze Swamp Thingiem. Jako że tam była Saga o Swamp Thingu, to tutaj zostało tak samo. I jeszcze, że obecnie pracuje nad Hulkiem, Daredevilem, Serferem i Defenders. To raczej te tomy WKKM dostaniemy w jego tłumaczeniu.

Potem był fajny panel o eventach DC od Kryzysu z 1985 do roku 2000. Udało mi się wtrącić też parę słów o WKKM. Pan Lipski ma na razie informacje tylko że będzie 120 numerów, ale jakby co, to trzyma rękę na pulsie, bo chciałby tłumaczyć Warlocka Starlina. @Motyl wyraził przekonanie, że polska Kolekcja będzie kontynuowana poza 120 numer.

A na końcu była najfajniejsza rzecz, czyli konkurs. Ale mimo małej liczby uczestników, poległem. Bo tak - było 20 emblematów a ja się niestety rąbnąłem aż na trzech (za mało DC znam) - nie odgadłem emblematu Red Robina i Czarnej Wdowy a Czarnego Adama pomyliłem z Shazamem, bo nie zwróciłem uwagi na tło.
Potem było losowanie 3 pytań i znowu się na jednym rąbnąłem - trzeba było wymienić 5 Robinów a ja znałem tylko czterech. Zapomniałem o tej dziewczynie z Dark Knights Returns. O tym, ze za Chiny bym sobie jej nazwiska nie przypomniał, nie wspominając. A na końcu było trzeba przypasować slajd z aktorem do roli jaką grał w filmie komiksowym. Odpowiedziałem na swoje 2 pytania ale miałem już za dużą stratę i stąd moja klęska. Jutro jest drugi konkurs, to może mi się poszczęści i wygram torbę z komiksami jak zwyciężca z dzisiaj. :smile:

P.S. Przykładowe trudniejsze pytanie - Z jakiej planety pochodził Sinestro? :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2016, 08:15:31 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2016, 05:59:09 pm »
Korugar

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 07, 2016, 06:46:28 pm »
@UP
No tak - ja bym nie wiedział. :) Na szczęście ja wylosowałem pozostałe dwa łatwiejsze - czyli skąd pochodził Bruce Wayne :D i skąd pochodził Thanos (dobrze, że Kapitana Marvela czytałem :) ).

JanT

  • Gość
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2016, 07:18:00 pm »
Wiedzieli na tym spotkaniu żeś 8azyliszek?  :smile:

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 07, 2016, 09:27:30 pm »
Domyśliliśmy się ;) Korvac nas upewnił.

 

anything