Autor Wątek: Bydgoska Sobota z Komiksem  (Przeczytany 10667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zybex

Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem A.D. 2013
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2013, 08:06:33 pm »
Nie byłby ktoś chętny lub taki uprzejmy i pozyskał dla mnie po jednym egzemplarzu:  „Buszujący w Bydgoszczy”, „Komiksowego przewodnika po Bydgoszczy” (podobno mają być darmowe) oraz gdyby się pojawił niespodziewanie komiks "X2". Za okazaną pomoc służę gratyfikacją (w ramach rozsądku), którą to mogę przesłać przed (gdyby ktoś się obawiał) lub po zakończonej imprezie. Ja, niestety, mam prawie 500 kilometrów do Bydgoszczy :(. Ewentualnie w ramach usługi służę pomocą w pozyskiwaniu materiałów z jakichkolwiek imprez w Krakowie. Z góry dzięki za odpowiedzi, jakie by nie były.

Offline Nawimar

Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem A.D. 2013
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2013, 07:36:25 am »
Zybex - odpowiedź na privie.
 
Dodam tylko od siebie, że marzy mi się zmiana statusu Bydgoskiej Soboty na pełnowymiarowy festiwal. Może pewnego dnia...

Offline zybex

Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem A.D. 2013
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2013, 09:46:54 am »
Wielkie dzięki, właśnie odczytałem-co prawda nie wiem, czemu przy odpowiedzi wiadomość mi wraca, że zły adresat :shock: . A mnie się marzy by coś takiego co jest w Łodzi było w Krakowie, lecz chyba na dwie tak duże imprezy w naszym kraju nie ma co liczyć, a przynajmniej przy obecnej liczbie czytelników.

N.N.

  • Gość
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem A.D. 2013
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2013, 09:08:30 pm »

 
Dodam tylko od siebie, że marzy mi się zmiana statusu Bydgoskiej Soboty na pełnowymiarowy festiwal. Może pewnego dnia...
Każda zmiana na lepsze na komiksowej mapie Polski jest mile widziana. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że dzisiaj miłośnik komiksu ma mniejszą ochotę niż kiedyś na podrózowanie po Polsce, bo koszty podróży i pobytu bardzo wzrosły. Z drugiej strony - impreza w Łodzi niespecjalnie zasługuje na miano festiwalu komiksu i fajnie by było, gdyby zastąpiła ją impreza, na ktorej i tworczy, i odbiorcy komiksu są traktowani z większym szacunkiem.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem A.D. 2013
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2013, 09:34:07 pm »
Kiedys wydawalo sie, ze Warszawskie Spotkania Komiksowe moga przejac te role, ale jednak okazalo sie, ze trudno zrobic Lodzi konkurencje w tym obszarze.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem A.D. 2013
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2013, 09:56:34 pm »
Kiedys wydawalo sie, ze Warszawskie Spotkania Komiksowe moga przejac te role, ale jednak okazalo sie, ze trudno zrobic Lodzi konkurencje w tym obszarze.

Skąd ten pomysł?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2014, 05:30:05 pm »
Pod zmienioną nazwą (jeszcze nie ujawnioną) i z nowym organizatorem, ale w starym miejscu odbędzie się 26 kwietnia nowa edycja imprezy kontynuującej tradycje Bydgoskiej Soboty z Komiksem.

Pierwszą z ogłoszonych przez organizatorów atrakcji tego wydarzenia będzie specjalnie przygotowana dla uczestników imprezy (z okazji 40 rocznicy wydania komiksu narysowanego przez Jerzego Wróblewskiego z serii Kapitan Żbik - Kryptonim Walizka) broszurka tributowa związana z tą rocznicą oraz wycieczka pieszo-tramwajowa śladem miejsc w Bydgoszczy, które na łamach komiksu uwiecznił Jerzy Wróblewski.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2014, 09:05:20 am »
Pod zmienioną nazwą (jeszcze nie ujawnioną) i z nowym organizatorem, ale w starym miejscu odbędzie się 26 kwietnia nowa edycja imprezy kontynuującej tradycje Bydgoskiej Soboty z Komiksem.

Pierwszą z ogłoszonych przez organizatorów atrakcji tego wydarzenia będzie specjalnie przygotowana dla uczestników imprezy (z okazji 40 rocznicy wydania komiksu narysowanego przez Jerzego Wróblewskiego z serii Kapitan Żbik - Kryptonim Walizka) broszurka tributowa związana z tą rocznicą oraz wycieczka pieszo-tramwajowa śladem miejsc w Bydgoszczy, które na łamach komiksu uwiecznił Jerzy Wróblewski.


Wreszcie jakieś info, bo już myślałem, że dano sobie spokój z tą imprezą. To jedna z ciekawszych inicjatyw w tym mieście, która ma potencjał  na coś więcej niż lokalną ciekawostkę.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2014, 06:04:19 pm »
Bydgoska Sobota z Komiksem z inną nazwą.
Jest również grafika, która znajdzie się na tegorocznej edycji imprezy.
Wszystko do zobaczenia w tym miejscu
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 27, 2014, 06:16:12 pm »
Bydgoska Sobota z Komiksem z inną nazwą.
Jest również grafika, która znajdzie się na tegorocznej edycji imprezy.
Wszystko do zobaczenia w tym miejscu

Świetny jest ten plakat. Wkomponować w to datę i godzinę i już w ogóle byłoby genialnie. Szkoda, że w Łodzi nie ma takich plakatów na Festiwalu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 27, 2014, 08:20:42 pm »

Świetny jest ten plakat. Wkomponować w to datę i godzinę i już w ogóle byłoby genialnie. Szkoda, że w Łodzi nie ma takich plakatów na Festiwalu.

Chlopie zaluj, ze zes nie widzial zeszlorocznego potworka.

Offline Death

Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 27, 2014, 08:23:49 pm »
Fajny ten plakat. A fakt, że jest bardzo ciekawym nawiązaniem do Żbika, dodatkowo zwiększa jego klasę.

Widzę, że gry są dla komiksu zaraźliwe. Co następne, Komiksowo-Growa Warszawa?  :smile:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 27, 2014, 09:31:08 pm »

Świetny jest ten plakat. Wkomponować w to datę i godzinę i już w ogóle byłoby genialnie. Szkoda, że w Łodzi nie ma takich plakatów na Festiwalu.

Komiksowa Warszawa ma fajniejsze ;)

Chlopie zaluj, ze zes nie widzial zeszlorocznego potworka.
to tak dla przypomnienia, tu jest plakat z edycji 2013 -> http://www.alejakomiksu.com/nowosci/18469/Plakat-Bydgoskiej-Soboty-z-Komiksem-2013/
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 27, 2014, 09:40:13 pm »
@Ystad - rzeczywiście ubiegły rok nie wygląda najlepiej, ale tegoroczny jest super. Co do plakatu komiksowej Warszawy to jest niezły, ale np. Porównując do tego z 2012 to Bydgoszcz wygrywa moim skromnym zdaniem.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Bydgoska Sobota z Komiksem
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2014, 09:44:59 pm »
Jak na razie zdecydowanie najlepsze plakaty polskich imprez komiksowych to rysunki Zapico i Rebelki na Komiksową Warszawę (dałem wersje bez napisów).