Autor Wątek: Scott Pilgrim  (Przeczytany 15644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline holcman

Scott Pilgrim
« dnia: Marzec 26, 2010, 10:13:28 am »
Postanowiłem założyć wątek poświęcony komiksom z serii "Scott Pilgrim" i ich filmowej adaptacji - "Scott Pilgrim vs The World".
Dla mnie to jedne z najlepszych komiksów XXI wieku, a na żaden film nie czekam w tym roku tak bardzo, jak na ekranizację "Scotta...".
A ostatni w temacie bardzo gorąco:

- pojawił się teaser poster filmu
- ujawniono screeny
- mocno przebudowano dotąd prostą stronę oficjalną produkcji
- no i pojawił się w końcu trailer! Obejrzałem go sam-nie-wiem-ile-razy i oczywiście jestem zachwycony.

Wszystko, co powyżej można znaleźć tutaj - http://www.scottpilgrimthemovie.com/

Do tego Oni Press zaprezentowało okładkę szóstego, ostatniego tomu serii:

http://www.onipress.com/blog/?p=1378

Tym, którzy w ogóle nie wiedzą o co chodzi z tym "Pilgrimem" polecam oficjalną stronę komiksu:

http://www.scottpilgrim.com/

Tam jest wszystko, czego potrzeba do wkręcenia się w temat.


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2010, 06:20:21 pm »
Tam jest wszystko, czego potrzeba do wkręcenia się w temat.
Nic jednak nie zastąpi komiksiku w łapkach. Czekam z niecierpliwością. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2010, 10:33:37 pm »
fajny ten trailer, ciekawe co wyjdzie wczesniej - film czy komis? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Blacksad

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2010, 10:59:10 pm »
Szósty - ostatni tom Szkockiego Pielgrzyma :) - wychodzi w tym roku.
W tym samym roku Kultura zapowiedziała polską edycję.
Kultura nie pakowała się póki co w wydawanie zakończonych serii, jeśli już, to on-goingi.
Ergo-> tysiąc stronicowy "Scott Pilgrim One Volume Edition" to celowanie w "polski rekord objętości pojedynczego tomu" oraz zapewniony "wydawca roku" tam gdzie takie tytuły przyznają...

Dobra, obudziłem się - to nie kojoty wyją za oknem, tylko bociany klekocą..., nie ten kraj. Ale fajnie pomarzyć o wydaniu zbiorczym.
Chrzań się, Smirnov

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2010, 12:10:39 pm »
Na razie to co widziałem, czy przeczytałem nie przekonuje mnie ani do filmu, ani do komiksu, co więcej podchodzę do niego z coraz większą rezerwą. Ale pamiętając, że Bryan Lee O’Malley był odpowiedzialny za tusz w jednej z części "Queen & Country", na pewno dam jeszcze szansę  ekranizacji i jej pierwowzorowi.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline m010ch

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2010, 06:31:46 pm »
No i żeby to-to czytać, przede wszystkim należy nie mieć uczulenia na cartoony - w dodatku manga-style 8). Bleh.

Offline holcman

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2010, 08:21:45 pm »
No i żeby to-to czytać, przede wszystkim należy nie mieć uczulenia na cartoony - w dodatku manga-style 8). Bleh.

Ja mam uczulenie na koty (niestety!) na cartoony w żadnym razie.

A tymczasem kilka nowych doniesień z pilgrimowego uniwersum:

- będzie gra Scott Pilgrim - http://robot6.comicbookresources.com/2010/03/get-a-first-look-at-art-from-scott-pilgrim-the-video-game/
- Beck napisze premierowe piosenki do filmu - http://www.comicsalliance.com/2010/03/26/beck-scott-pilgrim-music/
- fajne porównanie kadrów z trailera filmu z kadrami z komiksu - http://www.comicsalliance.com/2010/03/25/scott-pilgrim-trailer-movie-vs-comics/

I na koniec: boję się, że tak właśnie wyglądałem oglądając po raz pierwszy trailer filmu:

me watching scott pilgrim trailer

Offline Julek_

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2010, 10:19:34 am »
Nie pamiętam, żeby użytkownik Holcman aż tak zachwalał jakiś komiks. Chyba aż skuszę się na wydanie oryginalne!

Offline skil

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2010, 10:37:55 am »
Komiksu nie czytałem, zapewne sięgnę po zapowiadaną polską edycję, bo dużo dobrego słyszałem o tym tytule.
Trailer filmu jest okropny, ale Michael Cera jest super.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 01:01:05 pm wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline misio141

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2010, 11:42:51 am »
za komiks zapewne się zabiore, przykładowe plansze mnie zaciekawiły.
a trailer filmu jest suuuuuper :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline asu_swing

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2010, 01:16:08 pm »
komiks nr jeden w mojej kolekcji
każdy kolejny tom sprowadzam sobie ekspresowo zaraz po wyjściu za oceanem płacąc wielokrotność albumu za przesyłkę i nadal uważam, że się opłaca
jak wyjdzie polska edycja będę kupował po kilka egzemplarzy każdego tomu
będę rozdawał rodzinie i znajomym
ubiorę się w koszulę krawat i szelki i przy metro centrum będę krzyczał że to najlepszy komiks jaki czytałem
będę dzwonił do domofonów i proponował rozmowę z ludźmi, którzy nie przyjęli jeszcze scotta pilgrima do swojego serca

scott pilgrim wart jest mszy

Offline holcman

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2010, 03:33:15 pm »
Nie pamiętam, żeby użytkownik Holcman aż tak zachwalał jakiś komiks. Chyba aż skuszę się na wydanie oryginalne!
Oj, zachwalałem, zachwalałem. Np. "Fun Home". Ale teraz faktycznie mam totalną zajawkę, bo "Scott Pilgrim" to jeden z moich absolutnie ulubionych komiksów.

A tymczasem trailer filmu klatka po klatce. Oczywiście należy spodziewać się spoilerów:

http://robot6.comicbookresources.com/2010/03/a-closer-look-at-the-trailer-for-scott-pilgrim-vs-the-world/

Offline Boom

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2010, 08:59:36 pm »
Kurcze tak zachwalacie, że nie wiem czy czekać na Kulture czy zamawiać już teraz i do premieru na spokojnie zapoznać ze światem Scotta. Tak wogóle, to kiedy możemy sie spodziewać polskiego wydania? A trailer zapowiada świetna zabawe w kinie, wiec jest na co czekac!
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline helsing

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2010, 10:07:20 pm »
Właśnie, cieszycie się tym komiksem, ale nikt jeszcze nie napisał nic konkretnego  8)

Czemu jest ten komiks, aż taki dobry? Szczerze, to trailer filmu nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenie. Ot zastosowanie onomatopei w obrazie. Przykładowe plansze również nie wskazują na wybitność tych opowieści pod względem graficznym, więc czym was, forumowicze, tak zachwyca? :) Liczę na poważną odpowiedź, a nie linki do zagramanicznych recenzji  :badgrin:
Tak czy siak, polskie wydanie zakupie.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline adro

Odp: Scott Pilgrim
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2010, 10:37:00 pm »
No fajnie, fajnie wyglada to wszystko, ale kiedy KG ruszy z tym tytulem?
pozdro i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything