Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2010, 06:15:23 pm »
Mam kolegę, któremu raz na pewien czas pożyczam komiksy. A że generalnie jego ulubionym gatunkiem jest fantasy, to ostatnio zgadaliśmy się na temat Conana. I wtedy uświadomiłem sobie, iż gdzieś tam przechowuję nie przeczytane jeszcze dwa tomy wydane w 2004 i 2005 r. przez Egmont. W związku z tym, że pożyczam książki i komiksy dopiero po lekturze, zapoznałem się z obiema częściami i wiecie co... to jeden z najlepszych kawałków amerykańskiego komiksowego mainstreamu, z jakim miałem do czynienia. Niesamowicie klimatyczny, angażujący emocje i narracyjnie bez skazy.
Naprawdę ubolewam, że seria się wtedy nie przyjęła, ale, do licha!, czy Egmont nie mógłby teraz puszczać po dwa zeszyty "Conana" w magazynie "Fantasy Komiks"? Świetny pomysł, prawda? :)

Offline graves

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2010, 06:19:58 pm »
Naprawdę ubolewam, że seria się wtedy nie przyjęła, ale, do licha!, czy Egmont nie mógłby teraz puszczać po dwa zeszyty "Conana" w magazynie "Fantasy Komiks"? Świetny pomysł, prawda? :smile:
Pomysł fajny, ale FK to francuskie komiksy... A Conana żal, szczególnie, że to co wydał Egmont, było raczej słabsze od kontynuacji vol.1 (50 zeszytów) i większości vol.2 (na razie 24 zeszyty), w którym początkowe zeszyty rysowął Thomas Giorello i Richard Corben... Później jest jeszcze Joe Kubert, Paul Lee.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2010, 06:27:59 pm »
Pomysł fajny, ale FK to francuskie komiksy...
No wiem, wiem... Ale dla chcącego nic trudnego, a szczególnie dla Tomasza Kołodziejczaka, którego pomysły na uzdrowienie polskiego rynku komiksowego pewnie już idą w dziesiątki... :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2010, 09:35:15 am »
Kolodziejczak nie wykluczal puszczania serii innych wydawnictw niz Soleil, ale tutaj mam watpliwosci co do formatu, bo jednak jest inny niz w albumach francuskich i to by slabo wygladalo w magazynie.

Natomiast na razie, dopoki negocjacje z Soleil ida (chyba) dobrze, nie przewiduje komplikowania sobie zycia przez Egmont wprowadzaniem serii innych wydawnictw. Juz raczej bym sie spodziewal jakichs wycieczek gatunkowych w ramach tego wydawnictwa (horror, SF, czy cos w tym stylu). Mysle, ze cos w klimatach Conana tez by sie w katalogu Soleil znalazlo np. w ramach kolekcji Soleil Celtic....
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Mawer

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2017, 10:13:20 am »
Nie chciałem zakładać nowego tematu o Conanie. Uznałem, że tutaj warto się podzielić informacją odnośnie planów wydania Cymeryjczyka w Polsce przez jedno znane nam wydawnictwo (póki co nie będę zdradzać o kim mowa, w przyszłym tygodniu będzie oficjalna informacja, są w trakcie podpisywania umowy).
Na grupie Kult Kultury Komiksu, pewien użytkownik poprosił o pomoc w podaniu najlepszych wartych wydania pozycji z Conanem.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 10:18:09 am wysłana przez Mawer »

JanT

  • Gość
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2017, 10:34:57 am »
Fajnie  :smile: a portfel wyskoczył przez okno i spierdziela :biggrin:

A możesz zdradzić z jakiego oryginalnego wydawnictwa to będzie Conan?

Na grupie Kult Kultury Komiksu, pewien użytkownik poprosił o pomoc w podaniu najlepszych wartych wydania pozycji z Conanem.
To już wiem kto za tym stoi  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2017, 10:36:15 am »
Zdaje się, że P. Craig Russell rysował jakieś Conany - to bym chciał musowo...

Offline Mawer

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2017, 10:37:09 am »
Odsyłam do Kult Kultury Komiksu, póki co nie zapadła decyzja jakie konkretne pozycje mają wydać, chcą poznać zdanie potencjalnych nabywców  :wink:


@down
Z prywatnej rozmowy ustaliłem tylko jaki wydawca chce wydać Conana  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 10:42:46 am wysłana przez Mawer »

JanT

  • Gość
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 28, 2017, 10:40:05 am »
Na KKK nie padają żadne słowa że to do wydania.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2017, 10:50:01 am »
Zamiast Conana wolałbym Red Sonję

Offline rzem

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 28, 2017, 10:55:38 am »
Savage Sword of Conan- proszę...

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2017, 11:07:25 am »
Savage Sword of Conan- proszę...
popieram
Zamiast Conana wolałbym Red Sonję
Jeśli Conan by się przyjął to czemu by tego np. Planeta Komiksu nie wydała, która jest w dobrych układach z Dynamite Entertainment. Dla przypomnienia prawa do Conana posiada Dark Hores.

Offline donTomaszek

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 28, 2017, 01:54:58 pm »
Zamiast Conana wolałbym Red Sonję
Nas, cebulakow bez gustu, z polskiego bagienka, malo interesuje co ty bys wolal.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 28, 2017, 02:16:08 pm »
Nas, cebulakow bez gustu, z polskiego bagienka, malo interesuje co ty bys wolal.


A czy ja napisałem, że mam kogoś konkretnego na myśli tamtym wpisem ? Pisałem o ogóle. I właśnie wyszła z ciebie cebula.

Offline Nawimar

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 28, 2017, 02:22:48 pm »
Nie obraziłbym się też na Kulla z Dark Horse. Chyba jednak za dużo chcę. Oby wydali cokolwiek; bez względu czy będzie to klasyka typu "The Savage Sword..." czy nowostka ja biorę wszystko.