trawa

Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 139461 razy)

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:31:52 pm »
Wiem, że znajomość tego co wyszło w "Savage of Sword of Conan" jest spora wśród obecnych tutaj osób, jednak nie znalazłem nigdzie w necie spisu, który byłby strawny i pozwolił w łatwy sposób wyszukać artystów i ilość stron poszczególnych komiksów.

Z moich obliczeń wynika, że za jakieś pół roku do roku taka podstrona zacznie się tworzyć tutaj:
http://cmro.travis-starnes.com/

Tylko musimy poczekać aż tzw Expanded Order przejdzie z 1959 do 1970.
Na razie mamy tylko listę komiksów w formie tekstowej, czasem bez tytułu jeszcze, jako szkielet (szukaj szeroko "Hyborian" albo wąsko "Savage Sword" tutaj: http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=3755 oraz http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=3870 i tutaj http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=5551) ale jak się zacznie wprowadzanie na stronę to wszystkie dane o jakich mówisz tam będą.

{Oczywiście mówimy tylko o komiksach, a nie artykułach czy galeriach. I tylko o tych historiach, które nie są przedrukami z innych komiksów, bo te pominiemy}

Wtedy zapraszam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2018, 07:52:47 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Voitas

« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:56:58 pm »
Kupiłem pierwszy tom kolekcji, żeby się upewnić, że na pewno nie chcę tego zbierać/czytać. No i chyba się nie udało, bo mi ten pierwszy tom całkiem spasował. Kupię jeszcze 1-2 tomy dla kontroli, ale boję się, że będę musiał inwestować w kolejną kolekcję :)

Przy okazji pytanie. Czy pojawią się w kolekcji dłuższe historie, takie na tom/kilka tomów? Czy tylko takie krótkie historie?

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:04:53 pm »

Przy okazji pytanie. Czy pojawią się w kolekcji dłuższe historie, takie na tom/kilka tomów? Czy tylko takie krótkie historie?

Będą (O ile oczywiście "tom" nie znaczy "tom kolekcji")

Np z oryginalnych numerów 16-19, 40-43, 47-48, 49-52, 190-193 i jeszcze parę

Ale nie da sie ukryć, że stanowią one mniejszość

O ile nie dokonają dziwnego podziału w połowie opowieści żadna historia nie powinna wykroczyć jednak poza jeden tom kolekcji
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Voitas

« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:18:06 pm »
No bardziej chodziło mi o historie na kilka "tomów kolekcji". Lubię długie historie. No ale jak nie ma, to i tak dramatu nie będzie. Na razie czyta się to świetnie :)

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:35:19 pm »
Lubię długie historie.

No to powiem Ci, że jest kilku powracających villainów (tu się pojawi na zeszyt, tu na dwa, tu znów na jeden)

W co najmniej jednym przypadku można to traktować jak długą, rozciętą na części i porozrzucaną historię
Wielokrotnie też zdarza się, że po kilkudziesieciu odcinkach wracamy do miejsca, gdzie już byliśmy. Albo poznajemy wydarzenia bezpośrednio poprzedzające inną historię.

To w końcu niechronologicznie potasowana JEDNA DŁUGA historia życia JEDNEGO NADAKTYWNEGO kolesia ;)

Offline horror

« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 08, 2018, 06:08:41 am »

To w końcu niechronologicznie potasowana JEDNA DŁUGA historia życia JEDNEGO NADAKTYWNEGO kolesia :wink:

HYPERAKTYWNEGO (pun intended :) )

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 08, 2018, 03:24:43 pm »
Hyberaktywnego zapewne  :) ?

No dobra, wsiąkłem, będę od czasu do czasu kupował jakiś tom :)  . Ciekawe sa nawet materiały dodatkowe. Szkoda tylko, że "Mieszkaniec ciemności" jest chyba reprodukowany z wersji kolorowej.. Poniżej fajne porównanie:
https://www.tapatalk.com/groups/marvelmasterworksfansite/viewtopic.php?p=152904
Zresztą cała dyskusja dość interesująca...

I baaaaardzo dobrze, że nie będą to historie rozciągnięte na kilka tomów. Najpierw człowiek wydaje jak dziki, nie może się doczekać zakończenia, a potem następuje rozczarowanie ...Nieskończone rozczarowanie, chciałoby się rzec  ;-)

I jeszcze jedno- nie zdawałem sobie sprawy, że rysownicy co i rusz musieli wykazywać się elastycznością,  co i rusz coś zmieniać z każdym wydaniem:

Tyłek kobiety miał jednak większe wtedy znaczenie  8)

Offline ilemoznaszukacnicka

« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:13:16 pm »
Kurczę, mam problem rodem z pierwszego Świata. Spodobał mi się pierwszy numer, ale jak pomyślę że mam zebrać serię, która ułoży się w zrobiony na odwal się napis Conan, to zgrzytam. Pewnie kupię pierwsze numery, które jeszcze nie będą miały go na grzbietach.

Offline Jaxx

« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:49:58 pm »
I jeszcze jedno- nie zdawałem sobie sprawy, że rysownicy co i rusz musieli wykazywać się elastycznością,  co i rusz coś zmieniać z każdym wydaniem:

Tyłek kobiety miał jednak większe wtedy znaczenie  :cool:

Błagam, napiszcie, że nasze wydanie będzie zgodne z tym pierwszym kadrem...

Offline clandestino

« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:17:05 pm »
Wow. Nieźle wykastrowali ten komiks.

Offline 2rcfrt

« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:20:26 pm »
Błagam, napiszcie, że nasze wydanie będzie zgodne z tym pierwszym kadrem...
Licząc od prawej? Tak.
Na to wskazuje tom pierwszy, z tym kadrem.
Mogło być gorzej, czyli środek, tak siebie pocieszam.

Offline Anionorodnik

• Stolnik bracki
  • Total likes: 0
  • Sebastian Smolarek
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:41:18 pm »
Nie siejcie paniki. Powyższy zlepek kadrów przekłamuje rzeczywistość.

Scena pochodzi z historii "Dweller in the Dark" opublikowanej pierwotnie w Savage Tales #4, a nie #2 i tam ukazała się ona wersji nr 3 czyli takiej samej jak w trejdzie z Dark Horse i w tomie z Hachette.

Gołe pośladki to wycinek z oryginalnej nieocenzurowanej planszy i w takiej wersji ten komiks nigdy nie został wydany. To skan z artykułu w Comic Book Artist #2 (wyd. TwoMorrows, 1998), w którym Windsor-Smith zdradził, jak ten kadr wyglądał w jego pierwotnym zamyśle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 09:38:03 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:43:05 pm »
Licząc od prawej? Tak.
Na to wskazuje tom pierwszy, z tym kadrem.
Mogło być gorzej, czyli środek, tak siebie pocieszam.

Miałem na myśli pierwszy od lewej. I nie ze względu na pośladki, ale na kreskę. Jest precyzyjna i najbardziej szczegółowa. Ale, skoro jak napisał Anion, to jest tylko pierwotny zamysł BWSa, a nie realny kadr, to wówczas nie ma co się nad tym rozwodzić. Może jedynie trochę pożałować, że nie wszedł do podstawowego wydania :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 08:47:56 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Prometeusz

« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:09:09 pm »
Kurczę, mam problem rodem z pierwszego Świata. Spodobał mi się pierwszy numer, ale jak pomyślę że mam zebrać serię, która ułoży się w zrobiony na odwal się napis Conan, to zgrzytam. Pewnie kupię pierwsze numery, które jeszcze nie będą miały go na grzbietach.

Po co rezygnować z dobrego komiksu przez grzbiety. Możesz przecież wydrukować własne i przykleić lub wydrukować sobie obwoluty. A jak nie chce Ci się bawić w to, to wynająć grafika który za symboliczną kwotę Ci to wykona.

Offline Cyber

« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 09, 2018, 07:54:59 am »
Po co rezygnować z dobrego komiksu przez grzbiety. Możesz przecież wydrukować własne i przykleić lub wydrukować sobie obwoluty. A jak nie chce Ci się bawić w to, to wynająć grafika który za symboliczną kwotę Ci to wykona.

Bardzo ciekawe, a masz może jakieś namiary na osobę która wykona taką obwolutę na komiks? Chętnie kilka bym zamówił.

anything