Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 142551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 23, 2018, 08:54:56 am »
Prenumerata z tomami 2 i 3 od wczoraj u mnie. O dziwo grafiki, choć luzem - dotarły bez szwanku. Tylko tom 2 ma trzaśnięte narożniki.
Wspaniałe te czarno-białe rysunki! :)

Offline tomb

« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 23, 2018, 10:54:52 am »
I do mnie dotarła przesyłka z nowymi tomami. Szkoda, że zamiast grafik, które mi się nie podobają, nie otrzymaliśmy mapy. Byłby to znacznie lepszy dodatek.

Ogólnie kolekcja super, nawet powyżej oczekiwań. Na razie od strony graficznej jestem więcej, niż zadowolony. Wiadomo, Windsor-Smith, Buscema itd., ale mam też nadzieję na więcej perełek na miarę Ludzi mroku Alexa Nino z tomu trzeciego. Prócz komiksów najbardziej cieszą mnie galerie okładek, choć te niepotrzebnie są okraszone na każdej stronie napisem Galeria Okładek. Z innych wad, ciut poważniejszych - brak paginacji, brak nazwisk twórców w spisie treści. Szkoda tych niedociągnięć, bo to niepotrzebne rysy na doskonałej serii.

Przy okazji - rysunki w "Narodzi się wiedźma" podpisano John Buscema i Plemię. Kto to Plemię?

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 23, 2018, 11:48:25 am »
Tribe to grupa inkerów (tuszowców, tuszowników, tuszarzy? ;) ) którzy pracowali kolektywnie razem, kto akurat miał czas kontynuował czy brał pracę. Dużo tego wtedy robili.
Należał do nich choćby Tony DeZuniga.
Praca była zespołowa więc nie podpisywali się indywidualnie...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szekak

« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:13:24 pm »
Czy w tej serii będą również komiksy nie oparte na opowiadaniach? Czytałem opowiadania Conana i przejrzałem Czarnego Kolosa i zupełnie mnie niczym nie zaskoczył, więc stąd pytanie, czy będą jakieś świeże historie?

Offline misiokles

« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:33:37 pm »
Howard znowu nie napisał kto wie ile tych opowiadań, a e kolekcji masz 20 lat wydawania tytułu :) Zresztą, już w pierwszym tomie masz opowieści pozaopowiadaniowe.

Offline sum41

« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:48:00 pm »
Czemu dają tytuł na okładce jak to tytuł tylko jednego zeszytu z wewnątrz?

Mój grzbiet nr 2 wpada w zieleń a 1 i 3 to szarość ale dużej różnicy nima :D
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:57:24 pm »
Howard opublikował 17 opowiadań i jedną powieść (Godzina Smoka). Po śmierci znaleziono kilka szkiców i niedokończonych opowiadań. Uzupełnieniem przygód Conana zajmowali się: Lin Carter i L. Sprague de Camp. Sporo opowiadań Howarda z innymi bohaterami przerobiono na przygody barbarzyńcy.
Kolekcja na podstawie oryginalnych opowiadań i pomysłów Howarda, to góra 10 tomów.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline ilemoznaszukacnicka

« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:15:06 pm »
Jak płaciliście przy pierwszej przesyłce? Zamówiłem prenumeratę na adres rodziców, gdyż wysyłają tylko na terenie kraju i przyszedł im nr 2 oraz 3 (pierwszy miałem z kiosku). Do zapłacenia listonoszowi 29zł i faktura na 29zł. Też tak macie?

Offline Murazor

« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:18:07 pm »
Polecam, bo pojawiają się pytania o rzeczy, które są na stronie kolekcji i trzeba tłumaczyć ludziom jakby czytać nie potrafili:
https://conan-kolekcja.pl/
Zamawiając cokolwiek warto przeczytać warunki, regulamin itp. Chociaż przelecieć wzrokiem, czy nikt was w *uja nie robi... :roll:

Z pierwszą przesyłką Klient otrzyma wybrane tomy oraz pierwszy prezent dla prenumeratorów zgodny z ofertą prenumeraty na warunkach promocyjnych. Przesyłka będzie płatna przy odbiorze listonoszowi lub na poczcie. Z drugą przesyłką Klient otrzyma kolejne tomy oraz drugi prezent dla prenumeratorów wraz z fakturą, którą należy opłacić w ciągu 14 dni. Z trzecią przesyłką Klient otrzyma kolejne dwa tomy kolekcji oraz trzeci prezent dla prenumeratorów wraz z fakturą, którą należy opłacić w ciągu 14 dni. Co miesiąc wysyłane są kolejne przesyłki zawierające kolejne dwa tomy kolekcji CONAN BARBARZYŃCA wraz z fakturą na kwotę 73,98 zł którą należy opłacić w ciągu 14 dni.

Offline ilemoznaszukacnicka

« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:25:55 pm »
Wybrane tomy interpretuję jako 2 i 3, więc zakładałem że opłata listonoszowi wyniesie 29+36zł

Offline Cringer

« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:35:03 pm »
Wybrane tomy interpretuję jako 2 i 3, więc zakładałem że opłata listonoszowi wyniesie 29+36zł
zapomniałeś o tym że jeden tom jest gratis.

"Zamawiam prenumeratę od tomu 2
Pierwsza przesyłka
Otrzymam numery 2,3 w tym jeden numer gratis praz prezent dla prenumeratorów – trzy wyjątkowe grafiki. Przy odbiorze zapłacę tylko 29,99 zł."

Offline Murazor

« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:43:50 pm »
Zapomniał, albo po prostu nie przeczytał, bo przecież trzeba by było samemu poszukać na stronie..

A ja dzisiaj przeczytałem dwa tomiki Conana wydane na miękko przez Egmont lata temu. Również świetna lektura, bardzo spodobały mi się rysunki i czekam z wytęsknieniem na zapowiedzianego omnibusa.

Offline rzem

« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:59:41 pm »
Awizo musiało odleżeć jeden dzień, ale już odebrane.
Boże, jak te Conany są fenomenalnie wydane. Papier, rysunki, format. Re-we-la-cja.
Polecam brać.

Nie ukrywam, że ja również się zdziwiłem brakiem faktury. Zakładałem, że płaci się za następne tomy z góry, nie z dołu.
Conana będę na pewno czytał z większa uwagą :smile:

Offline Sokratesik

« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:40:27 pm »
Zapomniał, albo po prostu nie przeczytał, bo przecież trzeba by było samemu poszukać na stronie..
Akurat na stronie nigdzie nie pisze, że jeden tom jest gratis. No, chyba, że nie widzę  :wink: - oświeć mnie jeśli łaska

Offline tomb

« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:47:56 pm »
Akurat na stronie nigdzie nie pisze, że jeden tom jest gratis. No, chyba, że nie widzę  :wink: - oświeć mnie jeśli łaska
Kliknij w dowolną pozycję zamówienia ("Zamawiam prenumeratę od tomu ...").