Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #705 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:15:55 am »
Nadal nie widzę gdzie masz problem. Skoro kupowałeś w Empiku, to czemu nie zamówisz sobie w tej chwili komiksu w Empiku przez www i odbierzesz w piątek? Musisz mieć w dniu premiery?
Dzięki, nie wiem ale o tym nie pomyślałem, być może dlatego że kolekcje nie było dostępne w takiej formie od początku.

Offline Voitas

Odp: Conan
« Odpowiedź #706 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:19:20 am »
Kolekcje szybko się wyprzedają na stronie Empiku, przynajmniej niektóre, ale zamawiam zawsze w środę rano i nigdy nie było problemu z dostępnością.

No i zawsze zostaje strona https://kiosk.ruch.com.pl/ tylko, że tam pojawiają się nowe numery z lekkim opóźnieniem

Offline radef

Odp: Conan
« Odpowiedź #707 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:28:10 am »
Tak, drugi numer TF nie pojawił się. Ale z dzisiejszych kolekcji w kiosku, w którym dotychczas pojawiały się tomy WKKM i WKKDC - dzisiaj nie dotarł żaden z nich.
Czyżby było to pokłosie problemów finansowych Ruchu?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Nawimar

Odp: Conan
« Odpowiedź #708 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:37:54 am »
Radef: "Czyżby było to pokłosie problemów finansowych Ruchu?"
 
Przynajmniej w jednym z warszawskich Empików WKKDC też nie było, a Conan i owszem. Więc to raczej nie za przyczyną Ruchu. Po tzw. kieracie sprawdzę w kilku innych miejscówkach.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #709 dnia: Wrzesień 05, 2018, 01:31:03 pm »

Pewnie masz na myśli brak tych tomów w przedsprzedaży na Gildii, też trochę mnie to zaskoczyło bo zwykle Gildia w przedsprzedaży Conana miała co najmniej 2 tomy na przód. Napisałem do nich w tej sprawie, tutaj odpowiedź
cyt.
"Przez chwilę faktycznie nie dodawaliśmy następnych tomów Conana do przedsprzedaży. Niedługo (w tym tygodniu) powinny pojawić się kolejne tomy na stronie"

Tak, dokładnie to miałem na myśli, a zaniepokojenie udzieliło mi się po wpisie:
Nakład chyba poleciał ostatnio w dół - na stronie Ruchu przy tomach 10-14 widnieje dopisek "ostatnie sztuki", zaś w sklepie Gildii w zapowiedziach został tylko tom 19 i nic powyżej (do tej pory były zwykle zapowiedzi 4 kolejnych tomów). Oby to nie był zły prognostyk.
Jak już pisałem wcześniej – zrezygnowałem z prenumeraty ponieważ nie chciałem czekać (nie wiadomo jak długo) na pokiereszowane, luzem walające się w kartonie tomy. „Przeszedłem” na zakupy w Empiku i tym sposobem co drugą środę wjeżdżam po drodze z pracy i wybieram sobie niepokancerowany egzemplarz Conana i Kinga.
Z moich obserwacji wynika, że nakład w tym właśnie salonie uległ w pewnym momencie lekkiemu umniejszeniu, ale to i tak z dajmy na to nastu egzemplarzy na około 10 sztuk. Ten poziom dostępności utrzymuje się na takim poziomie. Dzięki temu mogę (w „komiksową środę”) przebrać sobie dostępne tomy bo obsługa nie patyczkuje się i często na miejscu uszkadza dostawy – ostatnio połowa tomów miała na grzbiecie niezłą bliznę po nożu, a jeszcze wcześniej ktoś wspaniałomyślnie poprzyklejał czipy na grzbietach (za każdym razem zwracam obsłudze uwagę na te głupio powstałe uszkodzenia).
Jak jest w innych punktach sprzedaży w Poznaniu - nie mam pojęcia. Kupuję tylko te dwie kolekcje i jest mi tak bardzo wygodnie, a wszelkie info o dostępności w innych miastach/formach sprzedaży czerpię tylko z Waszych relacji.

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #710 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:28:00 pm »
Natomiast z kolekcją Conana sprawa wygląda tak, że w porównaniu do innych kolekcji jako jedyna była do kupienia tylko w empiku (przynajmniej u mnie w mieście). Inne kolekcje można znaleźć lub można było znaleźć w innych punktach sprzedaży, tej jakimś dziwnym trafem nie. I obawiam się że całkowicie zaraz też zniknie nawet z empiku, gdzie ją kupuje.
U mnie w mieście - tylko Inmedio. W Empiku Kolekcji Conana nie ma. Były tylko pierwsze tomy.
W Inmedio jest, ale w coraz mniejszym nakładzie. Dzisiejszy numer udało mi się kupić (były 2 jak byłem tam gdzie zawsze do tej pory kupowałem, po godz. 16-tej). Poprzedniego albumu nie udało mi się kupić - był już wysprzedany. Czekam zatem na dostawę z Gildii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline midar

Odp: Conan
« Odpowiedź #711 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:42:45 pm »
U mnie w mieście - tylko Inmedio. W Empiku Kolekcji Conana nie ma. Były tylko pierwsze tomy.
W Inmedio jest, ale w coraz mniejszym nakładzie. Dzisiejszy numer udało mi się kupić (były 2 jak byłem tam gdzie zawsze do tej pory kupowałem, po godz. 16-tej). Poprzedniego albumu nie udało mi się kupić - był już wysprzedany. Czekam zatem na dostawę z Gildii.
Ja kupowałem dziś w Inmedio (W-wa, Promenada) i tradycyjnie były 3 lub 4. Za to WKKM 151 była tylko 1 szt. Nie miałem czasu porównać z poprzednimi, ale nr 19 jest chyba „trochę” chudszy.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #712 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:37:02 am »
Tradycyjnie "po kieracie" ( :wink: Nawimar) odwiedziłem wczoraj pobliski empik - Conana #19 było 8 szt, z czego połowa ponownie z szpetną "sznytą" po nożu na grzbiecie (uwaga do obsługi tradycyjnie przekazana, ale mam wrażenie, że olewają to). Co ciekawe tom 2 "Worka kości" (35 tom kolekcji S. Kinga) był po godz. 16 tylko w 3 egzemplarzach dostępny... Ach te kolekcje.... Wdepnie w to człowiek, a później nerwówka czy nie przerwą, czy będzie wystarczająca ilość egzemplarzy....ehhh  :doubt:

Przy okazji nie omieszkałem rzucić okiem na regał z komiksami - rozwalił mnie widok Wolverina Aarona (t.2) z naklejonymi na grzbiecie (bez folii!!!) kodami kreskowymi!!! Ręce opadają....  :shock:

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #713 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:39:17 am »
czy nie przerwą
Nie mogą przerwać  :smile:

Offline weiter

Odp: Conan
« Odpowiedź #714 dnia: Wrzesień 07, 2018, 06:02:53 am »
Nie mogą przerwać  :smile:
Mogą.
Kolekcja z komiksami "Kapitan Kloss" została przerwana bodajże po szóstym numerze.
I nie był to test, bo reklamy były w TV.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #715 dnia: Wrzesień 07, 2018, 07:08:08 am »
To polskie więc pewnie umowy inne (jeśli w ogóle jakieś były  :smile: ) Poza tym coś zostało urwane nie tylko w Polsce?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 07:18:44 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #716 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:19:12 am »
Poza tym coś zostało urwane nie tylko w Polsce?
A czasem WKKM nie zostało przerwane w Czechach? Ale to chyba nie temat na taką dyskusje.

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #717 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:46:30 am »
Nie straszcie ludzi. Ta kolekcja to dla mnie pełen wypas.


BTW: Ja na prenumeratę nie narzekam. Tomy jakościowo dochodzą w super stanie, dobrze spakowane, nic nie lata. Przychodzi też w terminach czasami szybszych niż spodziewane. Mam nadzieję, że nie zapeszam. Oczywiście statystycznie coś w końcu musi do mnie trafić w stanie nie halo, ale ja na razie tylko chwalę prenumeratę.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #718 dnia: Wrzesień 07, 2018, 12:23:09 pm »
@up: zazdroszczę. Ja to muszę mieć pecha - do mnie każda docierała z opóźnieniem i z obitymi tomami. Pakowanie: luzem w kartonie. Płaciłem zawsze terminowo. Ale teraz nie narzekam tylko pewien niepokój odczuwam obserwując sytuację. Jeśli wycofają sprzedaż tradycyjną - wrócę do prenumeraty jeśli będzie jedyną formą gwarantującą dostęp.

Tymczasem żegnamy Roya Thomasa (jeszcze się pojawi, ale tylko okazjonalnie)...

Offline NuoLab

Odp: Conan
« Odpowiedź #719 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:37:12 pm »
Tak z ciekawości, o co chodzi z nr 18 ? Mi się udało kupić w gildii, teraz już niedostępny, nie ma też w ruchu ani empiku a na allegro jeden egz. w paskarskiej cenie.