trawa

Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:04:34 pm »
ja również zastanawiam się czy każda paczka będzie doręczona do rąk własnych ,czy będę otrzymywał od razu awizo do odbioru na poczcie jak to  często listonosze mają w zwyczaju.Perspektywa stania w kolejce na poczcie , to jest coś co mnie może najbardziej boleć

To musisz się przyzwyczaić... Listonosz nigdy Ci tego nie przyniesie (poza pierwszą, płatną przy odbiorze), tylko zostawi w skrzynce awizo z klucza. Nie dlatego, że mają to w zwyczaju, tylko dlatego, że paczki Hachette nadawane są jako zwykłe listy, a ten konkretny list nie mieści się do skrzynki i takich listonosz nie ma obowiązku ze sobą targać. Za każdym razem, kiedy znajdziesz w skrzynce awizo opisane "przesyłka listowa nie mieszcząca się do skrzynki", to wiedz, że to będzie Hachette. Wyjątki są chyba tylko w małych miejscowościach, wsiach itp., ale w miastach to niestety będzie tak działać. Prenumeruję do początku WKKM, SBM, Złotą Kolekcję i zawsze tak było. Na Conana się zapisałem, bo już się przyzwyczaiłem do cotygodniowych wędrówek na Pocztę.   

Czy każdą paczkę będzie się odbierać z podpisem, czy tylko pierwszą? Bo jest 2 tygodnie na płatność od drugiej paczki, a nasza poczta jest jaka jest.

Tylko pierwsza. Kolejne opłacasz przelewem na podstawie faktury do nich załączonych.

Nie ma u was kiosków?  :smile: Poprosić o sprowadzanie/odkładanie w takowym i będzie ładnie każdy numer na was czekał. Chyba że chodzi o prezenty? (miecza i tak poskąpili  :smile: )

Prezenty są fajne (już rozplanowuję, jak powieszę grafiki na ścianie), ale też niższa cena robi swoje. Poza tym jakoś mi wygodniej jest odebrać paczkę z nowymi numerami, niż biegać po kioskach i szukać.

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:15:56 pm »
Nie tylko Hachete. Kolekcja Kinga też przychodzi na pocztę...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:19:56 pm »
Nie tylko Hachete. Kolekcja Kinga też przychodzi na pocztę...

Fakt, Edipresse też tak robi (miałem tak z Pratchettem; Kinga nie brałem, bo i tak mam komplet od Prósa/Albatrosa).

Ale już z kolei Eaglemoss nadawał WKKDC jako polecone i te mi przynosili do domu.

Offline Sybirak

Odp: Conan
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:30:24 pm »
jak wysyłają zwykłym listem to wolę już pocztę -ważne ,aby doszło. Kiedyś listonosz list z komiksem (Orbital-miękka oprawa) w środku zwinął w rulon i włożył do skrzynki , gdzie 3/4 komiksu wystawało na zewnątrz i dodatkowo deszcz troche popadał. Mam do dziś powyginany komiks. Mam nadz. ,ze Conana będą pakować w tekturę.

Offline PiterPK

Odp: Conan
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:31:14 pm »
Jaxx- chodziło mi o sam odbiór. Podpisujesz u listonosza,  a opłacasz przelewem. Żeby było na świstku, że odebrałeś paczke.

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:38:55 pm »
Jaxx- chodziło mi o sam odbiór. Podpisujesz u listonosza,  a opłacasz przelewem. Żeby było na świstku, że odebrałeś paczke.


Przy kolejnych paczkach to jest "zwykły list" więc nie ma żadnego świstku do podpisania
A w środku jest faktura z danymi do przelewu. I tak za każdym razem
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:03:36 pm »
Jaxx- chodziło mi o sam odbiór. Podpisujesz u listonosza,  a opłacasz przelewem. Żeby było na świstku, że odebrałeś paczke.

Nie wiem, czy paczkę za pobraniem (czyli tą pierwszą) listonosz Ci zostawi na podstawie podpisu do późniejszej opłaty przelewem - raczej będzie chciał opłaty od razu. Wszystkie pozostałe opłacasz przelewami na podstawie faktur załączonych do paczek, jak napisał Lucas. Nigdzie nie potwierdzasz ich odbioru, nie są śledzone, odebrać na poczcie może je w zasadzie każdy, więc w razie zaginięcia musisz czekać aż się znajdzie, ew. zgłosić do Hachette, a wówczas pewnie wyślą jeszcze raz (parę razy deklarowali mi, że wyślą ponownie, ale zanim wysłali, Poczta odnajdywała mi zgubę, więc informowałem ich, że już nie trzeba). 

Mam nadz. ,ze Conana będą pakować w tekturę.

Tekturowe pudełko, mniej więcej dopasowane do rozmiarów komiksu (ale i tak z luzem w każdym kierunku) a w pudełku komiksy owinięte folią bąbelkową.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 02:06:49 pm wysłana przez Jaxx »

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:06:45 pm »
Warto dodać, że tutaj na forum byli tacy, co zauważali korelację między szybkością opłacenia faktury a przyjściem paczki. Pytanie, czy H. rzeczywiście na to patrzy - zamierzam się przekonać.

Offline Cringer

Odp: Conan
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:37:54 pm »
Warto dodać, że tutaj na forum byli tacy, co zauważali korelację między szybkością opłacenia faktury a przyjściem paczki. Pytanie, czy H. rzeczywiście na to patrzy - zamierzam się przekonać.
Oczywiście że patrzy. Zanim nie opłacisz faktury nie wyślą ci kolejne paczki. Raz miałem tylko wyjątek gdy się pomylili. Ostatecznie miałem wtedy dwie paczki do opłacenia.
Ale już z kolei Eaglemoss nadawał WKKDC jako polecone i te mi przynosili do domu.
u mnie Eaglemossa mimo że polecony też listonosz nie przynosił. Tłumaczenie było takie że przesyłka niegabarytowa i nie ma obowiązku takiej wozić. Tylko moja poczta jest beznadziejna i żałuję że przy tych różnych kolekcjach nie ma możliwości wysyłki do paczkomatu.

Offline Kokosz

Odp: Conan
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 12, 2018, 03:00:29 pm »
U mnie każda paczka z kolekcją czeka w skrzynce. Inna sprawa, że listonosz powiedział, że to największa skrzynka jaką widział. No i nosi, nie zostawia awiza.

Przy pierwszej kolekcji czasem miałem opóźnienia w płatnościach i potem wszystkie następne paczki dostawałem znacznie później niż inni. W dodatku bardzo często były to egzemplarze ze zwrotów, mniej lub bardziej podrapane. Teraz płacę od razu i nie ma opóźnień, a egzemplarze są nowe - czasem w paczce się coś poobija, ale nie są podrapane.

Offline PiterPK

Odp: Conan
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 12, 2018, 03:41:51 pm »
Ja w sumie prenumerowałem z takich rzeczy tylko kolekcję książek Jack Reacher- były po trzy w paczce i listonosz przynosił. Tylko tam płaciłem w dwóch ratach. Książki były tylko w tekturce, ale były w bardzo dobrym stanie.


Zobaczę jak będzie z Conanem- jak paczki będą zbyt długo szły, to zrezygnuję i będę kupował dalsze tomy w kiosku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 04:18:11 pm wysłana przez PiterPK »

Offline juras9

Odp: Conan
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:47:47 pm »

Po przejrzeniu pierwszego tomu chętnie zamówiłbym prenumeratę (dla świętego spokoju i z powodu zniżki). Ale nie wyobrażam sobie, aby przez 3 lata być ciągle pod tym samym adresem.

Pytanie do osób mających doświadczenie z tego typu kolekcjami - można w jakiś prosty sposób zmieniać adresy dostawy w trakcie prenumeraty?

Offline midar

Odp: Conan
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:01:22 pm »
Miałem chyba z 10 prenumerat. Zawsze musiałem coś reklamować i w końcu rezygnowałem i kupowałem osobiście. Największym dramatem był Thorgal, gdzie reklamowane numery potrafiły przyjść w jeszcze gorszym stanie. Z WKKM reż nie było dobrze, raz jeden z numerów wjechał okładką w środek drugiego i pogniótł kilkanaście kartek. O otarciach i zbitych rogach już nie warto wspominać. Przerwałem prenumeratę WKKM po chyba 18 numerze i odtąd wszystkie kolekcje kupuję w kioskach.

Offline misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:01:43 pm »
Nie mam doświadczenia, ale na twoim miejscu zadzwoniłbym do BOKu z prośbą o aktualizację miejsca zamieszkania w ich systemie.

Offline juras9

Odp: Conan
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:06:25 pm »
Miałem chyba z 10 prenumerat. Zawsze musiałem coś reklamować i w końcu rezygnowałem i kupowałem osobiście...


Dzięki, skutecznie odwiodłeś mnie od prenumeraty :D, pozostaje więc kupowanie na własną rękę. Tym bardziej gdy musiałbym co kilka miesięcy zmieniać adres dostawy...

 

anything