trawa

Autor Wątek: Najlepsze książki.  (Przeczytany 44993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Najlepsze książki.
« dnia: Kwiecień 24, 2010, 04:11:09 pm »
Szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu. Oklepany na wielu forach, aczkolwiek estem ciekaw co Wy sądzicie? Nie chodzi mi tylko o fantastykę, ale ogólnie o literaturę. Jakie są Wasze ulubione książki? Jakie książki TRZEBA przeczytać wg Was?

Mi bardzo odpowiada Raymond Chandler, Mario Puzo, Neil Gaiman czy Stephen King. A ulubioną książką jest chyba Ojciec Chrzestny. Wprost uwielbiam te klimaty..

W czołówce u mnie również Diuna Herberta i Droga McCarthiego. Kapitalne rzeczy, pewnie znane większości forumowiczom.

Offline misio141

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:41:36 pm »
U mnie ciężko określić najlepszą książkę jaką przeczytałem. Mam 3 takie faworyty tzn. "Fight Club" Chucka Palahniuka, "Stary Człowiek i morze" Hemingwaya i "Umowa z Bogiem" Willa Eisnera.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2010, 10:13:52 am »
Gust zmienia się z wiekiem. Sam pamiętam, że pierwszą książeczką, która mnie autentycznie wzruszyła było "O psie, który jeździł koleją" Pisarskiego. Teraz pewnie bym umarł ze śmiechu przy lekturze, bo sam tytuł kojarzy mi się już tylko z funkcjonariuszem SOK. Ale jest sporo takich evergreenów, które można przeczytać dla samej przyjemności czytania. "Lampart" Lampedusy, "Most San Luis Rey" Wildera, "Rudy Orm" Bengtssona, "Księga Nowego Słońca" Wolfe, Haskowy Szwejk, itp, itd*. Choć o najlepszej książce, jaką się przeczytało, będzie można mówić pewnie dopiero na tzw. łożu śmierci.


*Skoro w tym temacie mówimy faktycznie o powieściach.




"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Spik

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2010, 11:40:17 am »
Jedno słowo : „Mikołajek” :wink:
„Boska Komedia” Dantego też mi się nigdy nie znudzi...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 06:10:27 pm wysłana przez Spik »

Offline Radan

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:16:55 pm »
{usunięte}

Offline BORS

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2010, 02:03:21 pm »
U mnie "najlepsza książka" to też zjawisko sezonowe, zaqleznie od nastroju i tego co najbardziej w danej chwili pamiętam. 
W tej chwili są autorzy nie do pobicia: Chandler, Prattchet  i Gibson.
No i ksiązki konkretne innych autorów:
"Żołdak i zło świata" Morcoocka
 "Moje imię Legion" Zelaznego
Cykl "Inkwizitorski" Piekary
A ostatnio też "Fiolet" Magdy Kozak
[Podpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu] - Marsz Wolności Trwa

Offline Sosna

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2010, 04:20:46 pm »
Fiolet czytałem. Zacne i z jajami. Tego się spodziewałem po autorce Nocarza. Pomysł inwazji z kosmosu wydaje się oklepany ale w zestawieniu z super inwencją twórczą Kozak oraz jej zdolnością do kreowania wizji świata zyskuje na świeżości. Generalnie ksiązkę ponad 500 stron wciągnałem w 2 dni :)
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline PilotNes

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2010, 04:26:48 pm »
Ja fciongnąłem nosem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2019, 07:15:14 am wysłana przez PilotNes »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2010, 05:33:35 pm »
Ślepowidzenie
oraz cały cykl Hyperioński - wszystkie 4 tomy począwszy od Hyperiona to dla mnie geniusz w najczystszej postaci.

Z fantasy to "Pieśń lodu i ognia" Martina

Offline Vulwsztyn

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2010, 08:31:45 pm »
Cytat ze mnie:
"Tolkien bez tego nie mamt o czym gadać. (Przeda wszystkim "Władca Pierścieni" i "Hobbit", ale reszta też jest niezła.)
"Wiedźmin" to faktycznie podstawa.
"Eragona" też warto przeczytać.
"Czarna Kompania" zdecydownie wspaniała książka. (Właśnie wychodzi nowa wersja kupisz w "Empiku")
"Wapiraci", ale to niekoniecznie tylko jeśli lubisz takie rzeczy.
Z Fantasy dla dzieci/młodzieży "Harry Potter" (super książka naprawdę warto przeczytac poza tym już prawie "legenda" Fantasy) i "Opowieści z Narnii".
Dobra według mnie jest też seria "Mistrz Zagadek" Partycji Ann McKillip.
 
Najbardziej z tych książek podoba mi się "Czarna Kompania", ale resztę też gorąco polecam. Mam nadzieję, że pomogłem. "

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."

Offline radyzio

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2011, 12:59:57 pm »
Czarną kompanie właśnie zacząłem czytać i wygląda interesująco.

Offline Antares

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2011, 07:27:20 pm »
Ja czytałem i także mi sie podobała. Ale równie gorąco polecam cykl "Tułaczy" Diaczenków. Kawał bardzo dobrej fantastyki :smile:

Offline tromari

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2011, 10:10:04 am »
do moich faworytów zaliczę:
Wharton'a "Rubio"
Grocholi "Przegyźć dżdżownicę"
Coetze "Hańba"
Zawsze wracam też do poezji Stachury

Offline Antares

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2011, 07:52:20 pm »
Larry Niven i "Budowniczowie Pierścienia " są godni polecenia :smile:

Offline Siewca Wiatru

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2011, 08:15:08 am »
Moim zdaniem - Twórczość Strugacckich
"Piknik na skraju drogi" czy "Przenicowany świat" to książki, które zwaliły mnie z nóg. Są dosyć trudne, ale też bardzo interesujące. Tylko trzeba je czytać z wielką uwagą.