Autor Wątek: "Jak wytresować smoka"  (Przeczytany 4742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

"Jak wytresować smoka"
« dnia: Kwiecień 18, 2010, 11:37:22 pm »
"Jak wytresować smoka"

Dobry film. Niby bajka zrobiona z myślą o dzieciach, a nie gwałci brutalnie logiki i mózgu dorosłego widza (w przeciwieństwie do lwiej części tzw. filmów rozrywkowych z ostatnich lat oraz animacji-popłuczyn po "Shreku"). Emocje, akcja i humor (taki humor, że i dzieciom i dorosłym się spodoba, a chwilami dorosłym bardziej niż dzieciom) dozowane są tutaj na tyle dobrze, że nie ma się w sumie do czego przyczepić. Wizualnie rzecz jasna nie dorównuje "Avatarowi", ale sceny lotu na smoku robią spore wrażenie. Poza tym... dawno nie było żadnej sesnownej produkcji w klimatach wikingowie+smoki (o ile kiedykolwiek taka była). "Jak wytresować smoka" wypełnia tą lukę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 11:09:20 pm wysłana przez madulka »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
"Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2010, 06:53:51 pm »
"Jak wytresować smoka"
[...]
Wizualnie rzecz jasna nie dorównuje "Avatarowi"
Jestem gotów się sprzeczać.
"Avatar" miał być 3D, a "Jak wytresować smoka" jest 3D.

Ode mnie film ma 5/5!
Po to się chodzi do kina: akcja, humor i emocje. Postacie banalne i prawie boląco przewidywalna fabuła- no ale film dla młodszych odbiorców. Animacja: poprostu 3D i tyle, choć w 2ch czy 3ch scenach/ ujęciach było trochę nie wyraźnie (pomruganie i inne dziłania z oczami i okularami nie pomogły więc zwalam na film). I czepię się jeszcze- przy początku był rozprysk wody, coś było w nim nie naturalnego, jakoś mi się nie podobał. Za to mgła, dym, kurz i brud- świetnie!


Edit: literówki i błędy ort. :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 11:09:35 pm wysłana przez madulka »
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
"Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2010, 08:15:41 pm »

Cytuj
Avatar miał być 3D, a Jak wytresować smoka jest 3D.
A nie jest? Anyway, przypuszczam, że masz na myśli to, że miejscami tego 3D w Avatarze nie ma, otóż był to celowy zabieg, którego celem było urealnienie tego 3D, a to dlatego, że w rzeczywistości człowiek widzi w 3 wymiarach tylko z bliska, obiekty znajdujące się daleko już takie 3D nie są, dokładnie tak samo jest w Avatarze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 08:06:26 am wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp.: "Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:44:29 pm »
przypuszczam, że masz na myśli to, że miejscami tego 3D w Avatarze...
Zgaduję że miało być: "... w Avatarze nie ma".

Bo jak idę na film 3D- zwłaszcza tak reklamowany jak "Avatar"- to oczekuję że film będzie 3D od początku do końca. A tu albo tylko jeden plan jest wyraźny/ ostry (To by jeszcze uszło, ale: ) dodatkowo zdarzało się jeszcze, że reszta była "podwójna", albo wogle nie widać tego 3D (jakby to był "zwykły" film- bez okularów.
Spoiler: pokaż
Scena jak sierżant czy ktośtam wstrzymywał oddech i strzelał z karabinu


A Smoki to od reklam do napisów w 3D.
Jednak- jak pisałem- też nie było 100% super-ostrości- w poprzednim poście pisałem że mruganie nie pomagało wczasie
Spoiler: pokaż
jedenej ze scen gdy patrzyło się na wioskę z lotu smoka- wszystko wg mnie było zabardzo niewyraźne
. Jednak to pojedyńczesceny/ ujęcia, a nie jak w- mega, super, hiper, od_teraz_wszystkie_filmy_w_3D "Avatarze"- nie małej cześci filmu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 11:10:20 pm wysłana przez madulka »
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: "Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:05:34 am »
Oczywiście, w Avatarze tylko jeden plan jest 3D, i nie ma w tym nic złego, bo dzięki temu te 3D było bardziej realistyczne, tak samo jest w rzeczywistości (pisałem o tym w poprzednim poście, ale widzę, że dalej tego nie rozumiesz) - weź sobie coś do ręki i to oblookaj, a następnie wyjrzyj przez okno i spójrz na jakiś oddalony obiekt, pewnie zauważysz, że dla ludzkiego oka obiekty oddalone wcale nie są takie trójmywiarowe... I właśnie tej zasady trzymał się James Cameron, jeśli chcesz mieć maksymalnie trójwymiarowy film to sobie zobacz najnowsze Oszukać Przeznaczenie - tam mamy pełne 3D przez cały czas, ale z realizmem nie ma to nic wspólnego... Poza tym w Avatarze trochę brakowało oklepanych 3D trików, w stylu coś leci w stronę widzów, którzy z tego powodu robią uniki... W sumie może to i dobrze, bo jak już pisałem, ten bajer jest oklepany...
Jak wytresować Smoka co prawda nie widziałem, ale domyślam się, że twórcy tego filmu po prostu uznali, że nie ma co się silić na realizm taki jak w Avatarze, zresztą, mieli to do tego w pewnym sensie prawo, gdyż mamy tu do czynienia z filmem animowanym, od którego przecież nie powinno się wymagać realizmu, i należy zapominać o tym, że głównym targetem JWS są osoby młodsze, którym najbardziej się  podoba właśnie nierealistyczne 3D.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 11:30:19 am wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Radan

Odp: "Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:53:18 am »
No proszę... "Avatar" mi się podobał, ale... c**j z nim. Podyskutujmy tutaj o "Jak wytresować smoka", ok?

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:04:14 am »
dla ludzkiego oka obiekty oddalone wcale nie są takie trójmywiarowe... I właśnie tej zasady trzymał się James Cameron
Wiem o co Ci chodzi, ale na filmie to zjawisko było wyolbrzymione.
Jeśli Ty zawsze widzisz tak, jak na widziałem na "Avatarze", to-sory ale- chyba masz zeza.
Na "JWS" ("Jak Wytresować Smoka") było ok- nie widziałem podwójnie, a conajwyżej nieostro (i to nawet jesli, to nie tak, jak na "Avatarze").

Poza tym w Avatarze trochę brakowało oklepanych 3D trików, w stylu coś leci w stronę widzów, którzy z tego powodu robią uniki...
Tak na szybko:
-
Spoiler: pokaż
raz leciała strzała albo kamień- dokładnie we mnie
- to się udało, dałem się nabrać.
- wspominana w poprzednim poście scena-
Spoiler: pokaż
sierżant strzelał "w kamerę"
- ale to nie pykło, musiałem sobie przypominać, że to jest film 3D.

W "JWS" też były takie motywy- np wspominany
Spoiler: pokaż
rozprysk wody na początku
. Tu jednak czasami
Spoiler: pokaż
kamera jakby "przechodziła" przez drzewo czy kamienie- nie podobało mi się
(- może jakbym był duchem czy inną zjawą).
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ukryty

Odp: "Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2010, 07:11:32 pm »
Kurde właśnie przez Takich Idealistów Jak ty Zniechęcasz innych nawet nie wiesz jak to drażni innych (Bo tu kreski brakuje bo czegoś tam Jeszcze ) kurde chłopie chodzi o fabułę filmu a nie patrzenie na jakieś malutkie błędy co ty Krytyk !!?? :neutral:

Offline Radan

Odp: "Jak wytresować smoka"
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2010, 07:59:37 pm »
Ja pierdzielę... Przeczytaj tytuł tematu, zią.