Autor Wątek: Ultramarines rozpiska 1500pkt.  (Przeczytany 3027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wubelf

Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« dnia: Maj 03, 2010, 01:58:20 pm »
Witam, jest to bardziej konspekt wstępny niż rozpiska więc potrzebuję Waszej korekty i rad:
 
HQ:

*Librarian terminator + Storm shield + Epistolary


Elites:

*Terminator Assault Squad (myślałem nad 3 hammerki i 2 LC lub same hammerki)

*Dreadnought TL LC + ML

*Venerable Dreadnought + heavy flamer albo assault cannon + rączka + drop pod (pod znakiem zapytania Deathwing Launcher bo nigdy tego w praktyce nie widzialem)


Troops:

*Tactical 10 + plasmagun + plasma cannon            <- ostrzał i ostrzał i jeszcze raz ostrzał
-Sergeant (plasma pistol zamiast bolt pistola)

-RHINO (extra armor czy czysty?)


  *Tactical 10 + flamer + heavy bolter        <- też ostrzał ale też przygotowani na bliskie starcie
  -Sergeant (power weapon i bolter)

+ teleport homer (dla termosków i librariana)

-RHINO (extra armor czy czysty?)


Heavy:

*Devastatorzy: albo jeden squad 10 (2LC + 2ML) albo 2 squady po 5 (w jednym laski w drugim launchery)


=1500pkt

Pozdrawiam.

Offline MiSiU

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2010, 08:49:41 pm »
Nie wdawając się w polemikę odnośnie efektywnego stosunek cena/jakość jednostek podstawową wadą tej rozpiski jest stateczność (właściwie tylko Dreadnought może się ruszyć i strzelić z czegoś na daleki zasięg) oraz brak oddziału który walczy wręcz a może się szybko ruszyć - Assault Squad, Land Raider dla terminatorów. Nie ma też napisanego jakie moce na Librarianie, bo Epistolary to dosyć drogi pomysł który warto dobrze umotywować.

Offline wubelf

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2010, 09:37:26 pm »
Terminatorów chciałem wystawić deep strikiem razem z Librarianem. Jeśli lepszym pomysłem jest land raider to nie ma problemu po prostu brak mi doświadczenia i właśnie to jest powód poddanie tej rozpiski krytyce na owym forum. Terminatorzy, HQ razem z ven. dreadnotem miało stanowić trzon do walki wręcz.

Podsumowując:

-land raider dla termosow (tylko ktory?)
-moce dla librariana (tylko jakie?)
-wiecej jednostek? combat squady? tacticale? (odnośnie efektywnego stosunku cena/jakość)
-statecznosc o ktorej wspomniales (Mozna ja 'wyleczyc' pojazdami? Tylko pytanie jakimi najlepiej?)
-i jeszcze potrzebna mi drobna podpowiedz w co wyposarzyc tacticali

Pozdrawiam.

Offline b00g

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2010, 07:25:07 am »
Libra to najlepszy wybór w HQ SM. Widać że jesteś nowym graczem bo przesadzasz z wyposażeniem. Wracając do bibliotekarza, najlepszy jest taki za 100 pkt. z Null Zonem i Avengerem. Pięciu kowali w zwykłym LR to jest jak na te punkty dobra kontra. Tacticale masz fajne ale wywal tego plasma pistola, daj power fista i nie Rhino tylko Razor. Dwa takie składy dadzą sobie radę, a z czasem i tak wywalisz plazmy na korzyść jednej laski/ML i flamera/melty. Brakuje AB z MM lub LS z MM. Dredy przegrywają niestety z Predatorami, które są tańsze i mają AV 13 !! (Ja najbardziej lubię predy pestkowe za 85pkt.) 


pzdr.

Offline wubelf

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2010, 01:18:50 pm »
czyli:

Jak mowisz ze wsadzic laske teraz za plasme to nie problem bo model wolny mam.

Power fist za pistol

Termosow wsadze z libra do LR zwyklego.

A co do razorbackow to zawsze myslalem ze tylko 6 modeli sie pakuje w nie i nie ma fire pointow.

No i wywalic venerable za predatorki?

Dzieki i pozdrawiam.

Offline b00g

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2010, 01:45:13 pm »
A co do razorbackow to zawsze myslalem ze tylko 6 modeli sie pakuje w nie i nie ma fire pointow.
Dzieki i pozdrawiam.

Bierzesz oddział taktyczny dzielisz na dwie piątki, melta z fistem jedzie Razorem i sobie pestkują coś. Zaś laska stoi i liczy na szczęście broniąc jakiegoś punktu.

pzdr.

Offline wubelf

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2010, 07:09:20 pm »
Oba taktyczne na tej samej zasadzie?

I jeszcze co do devastatorow  to jak najlepiej ich uzyc? Bo mam sentyment.

I jeszcze moze jakas sugestia z tymi predatorami? Zamiast venerable drednota moze byc?

Offline b00g

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 08:17:42 pm »
Dostałeś kilka sugestii od nas, teraz zagraj tym kilka razy. Sprawdź, wyciągnij wnioski i napisz nową rozpę.

pzdr.

Offline wubelf

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2010, 08:25:11 pm »
Wielkie dzieki za przydatne rady.

pozdro.

Offline wubelf

Odp: Ultramarines rozpiska 1500pkt.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2010, 03:16:03 pm »
Jeszcze nie testowałem ale przed grą postanowiłem wstawić poprawioną   rozpiskę i sprawdzić czy zrozumiałem wszystko. Dzięki wielkie jeszcze   raz.
 
HQ:

*Chaplain in terminator armour
Elites:

*Terminator   Assault Squad (2 kowali 3 LC)
 -Land Raider

*Dreadnought   TL LC + ML


Troops:

*Tactical   (10) + melta + heavy   bolter       
  -Sergeant z power fistem
  -Razorback


*Tactical (10) + flamer + ML
  -Sergeant z power weaponem
  -Razorback

Heavy:

*Devastatorzy (6) 2LC + 2ML

*Predator Auto + Heavy boltery

=1497

Pozdrawiam.