Autor Wątek: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"  (Przeczytany 2242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« dnia: Marzec 10, 2010, 06:11:42 pm »
Seria powoli zbliża się ku końcowi więc stwierdziłem że można by wystartować tematem.

Ogólnie pisałem już o tym iż seria zawiera kilka rzeczy które np mnie interesują i powodują iż niezmiernie mi się ona podoba. Od ładnej grafiki (a przede wszystkim tła) po dziewczyny w mundurach.
Aktualnie ja jestem po epie 9 i strasznie zastanawia mnie to co się kroi z
Spoiler: pokaż
 Rio i tej całej blondyny ze wspomnień... o powiązaniu jej z co najmniej 3ma bohaterkami nie mówiąc
zapowiada się coś grubszego ale przecież do końca zostały ledwo 4 epy i ciekawi mnie jak to rozwiążą bo jakby nie patrzeć do tej pory mieliśmy głównie odcinki o "niczym".
Co w sumie ma swoje plusy bo dla mnie ta seria była właśnie tym czego potrzebowałem czyli takie spokojne "slice of life" z umundurowanymi moe :).
Ktoś coś wie na ten temat, wiem iż istnieje manga ale nie miałem z nią styczności.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2010, 08:53:15 pm »
O mandze nic nie wiem, ale za pozwoleniem chętnie dorzucę swoje trzy grosze.
Otóż wkurza mnie makabrycznie notoryczne porównywanie tej serii do K-ON!-a. Jedyną rzeczą w spólną jakie mają, to design postaci. K-ON! jest lekką komedyjką w klimatach szkolnych, zaś SoRaWoTo o wiele bliżej do jakiejś dramy. Dziewiąty ep po prostu mnie pozamiatał - co tu dużo mówić, rozkleiłem się nieco. Ogólnie odcinki bywają momentami bardzo nastrojowe. Niewiele brakowało żebym porzucił tę serię, ale jednak nie zrobiłem tego i absolutnie nie żałuję.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2010, 09:22:19 pm »
Owszem ostatnie 2 epki były emocjonalnymi zamiataczami :). Ogólnie seria rozpoczyna się ostro leciutko i powoli kroczy w stronę czegoś poważniejszego. I to właśnie mnie nurtuje bo o ile prawdą jest że seria ma mieć tylko 13 epków to martwi mnei to iż końcówka może być ciut "za szybka". Ale cóż zobaczy się co dalej na razie na prawde seryjka zasługuje na brawa :). Co do porównań do K-ON... ja owego oprócz designu nei widzę, seria ta mimo swoich moe bohaterek jednak jest dużo bardziej "dorosła" powiedziałbym.

EDIT:
Odcinek 11 i 3 WTF jeden po 2gim
Spoiler: pokaż
Znalezienie Romki, Przeszłość Noel i Cały ten atak...

Zapowiada się smakowicie nie powiem... 10 spokojnych epów a tu nagle takie akcje :D.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 10:44:22 am wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2010, 12:06:55 am »
I już koniec. Było oczywiście bzdurnie, ale za to jak cholernie epicko...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2010, 09:36:42 pm »
Szkoda iż tak szybko cały czas myślałem iż będzie jednak 13 epków ;(. Co prawda końcówka przewidywalna ale niemniej satysfakcjonująca. Na szczęście szykują sie jeszcze 2 OVA.
Ale teraz jednak czegoś będzie mi brakować do oglądania bo takich tytułów (militarne slice of life z lekką domieszka dramy i moe?) nie ma wiele... tak właściwie to chyba nie ma w ogóle T.T

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2010, 10:18:30 pm »
No fakt, na końcówce sam żałowałem że to już wszystko. Mógłbym oglądać to jeszcze długo.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2010, 11:04:15 pm »
To już koniec? No to brakujące odcinki będę mieć nie długo...  ;-)

Offline Konował

Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:36:36 pm »
na 4 chanie znalazłem taki obrazek:

pochodzi on właśnie z tego anime ? (Sora no Woto)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:09:46 pm »
na 4 chanie znalazłem taki obrazek:

pochodzi on właśnie z tego anime ? (Sora no Woto)
yup

Offline Shirosama

Odp: Sora no Woto aka "Umundurowane Moe"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2010, 02:33:07 pm »
Marne to anime. DUŻO gorsze od genialnego K-On. Tam postacie były super fajne i zabawne, a tu takie przeciętne i poza niektórymi scenami nudne.

Taka dłuższa moje ocena tego anime.

Oglądałem te 12 odcinkowe anime w kilka dni no bo nie było zbyt ciekawe.
Powiem szczerze dziwne to anime było. O wiele dziwniejsze i gorsze niż K-On. Nawet nie ma co porównywać.
Oczywiście niektóre odcinki czy sceny były bardzo fajne więc nie można napisać, że całe było słabe.
Na przykład fajny był ten odcinek jak chodzili po górach czy ten gdzie Sorami Kanata czekała przy telefonie.

Najgorsza była końcówka czyli dwa ostanie odcinki. To taki pseudo poważny nastrój mieszany z żałosnym humorem. Nie wiem czy potrzebnie czy niepotrzebnie starali się zrobić coś poważniejszego na końcu, ale raczej to mi się nie podobało.

Zdecydowanie największą wadą tego anime jest to, że przez większość czasu nie jest ono wciągające czyli oglądanie zbyt ciekawe nie było. Dlatego właśnie aż kilka dni je oglądałem. Po prostu było zbyt nudne.
Znacznie gorsze niż świetne anime "11 eyes".

Co do postaci. Bardzo fajna była Suminoya Kureha. Dosyć dziecinna i miała cechy tsundere. Co do Noel to była również sympatyczna lecz to co pokazali z nią na końcu było żałosne. Obrzydzili mi tą postać. Zresztą to anime miało tyle absurdalnych scen i zachowań, że chwilami już mi się naprawdę nie chciało tego oglądać.
Główna bohaterka Sorami Kanata wydawała się najbardziej podobna pod względem charakteru do tej z K-On choć już później mniej mi się z nią kojarzyła.

Oceniam 6/10.

To anime nie było ani poważne ani komediowe. Takie nijakie i nie wiadomo co po nim w ogóle oczekiwać.
na 4 chanie znalazłem taki obrazek:
[IMG]http://img339.imageshack.us/img339/972/1269740141744.th.jpg
pochodzi on właśnie z tego anime ? (Sora no Woto)
A to była udawana akcja żeby nastraszyć jakichś pseudo złoczyńców.

 

anything