Autor Wątek: 21. MFKiG 2010  (Przeczytany 36498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakubg

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2010, 03:39:18 pm »
Miałem rok temu taką sytuację, Twojej chyba nie przebiję, ale stałem jakieś 2 godziny zdaje się w KRÓTKIEJ kolejce do Bruna, okazało się, że on podpisuje się 20 minut każdemu i kiedy przyszła moja kolej okazało się, że więcej podpisywał nie będzie... Na szczęście następnego dnia znowu siedział chwilę na giełdzie i podpisał mój egzemplarz.

Mam nadzieje, że w tym roku nie będzie takich cudów, jak zajmowanie komuś miejsca, czy coś, tylko odbędzie się to bardziej kulturalnie. Ogólnie nie mogę się już doczekać festiwalu, szczególnie spotkań z Mawilem i Hommerem, aj.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 07, 2010, 06:19:34 pm »
To ja proponuje system cywilizowany, stosowany na wielu festiwalach: kazdy kto chce autograf, musi kupic komiks na stoisku wydawcy i tylko z nowym komiksem idzie po autograf do autora. Ale sam zakup albumu nie wystarczy. Trzeba jeszcze wykupic numerek uprawniajacy do otrzymania autografu. A numerków jest np. tylko 20. No i oczywiście dla każdego tylko jeden autograf (akurat tego chcemy przestrzegac w tym roku).


Offline Thiago

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 07, 2010, 07:19:58 pm »
To ja proponuje system cywilizowany, stosowany na wielu festiwalach: kazdy kto chce autograf, musi kupic komiks na stoisku wydawcy i tylko z nowym komiksem idzie po autograf do autora. Ale sam zakup albumu nie wystarczy. Trzeba jeszcze wykupic numerek uprawniajacy do otrzymania autografu. A numerków jest np. tylko 20. No i oczywiście dla każdego tylko jeden autograf (akurat tego chcemy przestrzegac w tym roku).

Z numerkami to doszło by do linczu na większości polskich festiwali!
Z tylko nowym komiksem - to też pomysł mocno nie trafiony.

Najlepszym wyjściem było by rozbicie wszystkich autografów w różnych salkach właśnie!
Na przykład o 15:00 autografy panów X i Y w Textilimpexie, o 15:30 autografy panów A i B w wybranych salkach ŁDK i o 16:00 kolejnych dwóch autorów, jeszcze w innym miejscu tudzież piętrze ŁDK. I problem sam znika, a że się komuś nie podoba - no trudno, coś trzeba wybrać.
Albo rozbić stanowiska autografów po całym terenie wystawienniczym Textilimpexu, jednego autora dać przy wejściu lub obok szatni, innego tam gdzie w roku zeszłym, jeszcze innego obok stanowiska wydawnictwa które jest wydawcą danej pozycji, i całość wyznaczyć na tą samą godzinę... Doprowadziło by to do rozbicia zbitej kolejki, do wszystkich na raz! Każdy by musiał wybrać priorytety do kogo chce iść najpierw i już... 

Offline jakubg

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 07, 2010, 07:55:47 pm »
Ale pomysł, żeby można było brać autograf tylko na jednym komiksie jest moim zdaniem trafiony, bo niektórzy przynosili po 5 Thorgali z tego co widziałem i na każdym chcieli rysunek. Nie rozumiem też ludzi, którzy co roku stoją w kolejce po autograf Rosińskiego 8) ale co kto lubi oczywiście !

Offline Jarek Obważanek

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:20:43 pm »
@Thiago: http://www.lostrepublic.us/Graphics/DoubleFacePalm.jpg

@Waltari: Wydawało mi się, że pomysł z numerkami był już w ubiegłym roku dyskutowany i miał zostać wprowadzony w życie. I nawet nie chodzi o ograniczenie liczby kolejkowiczów (co również ma sens) ale danie szansy tym ludziom na skorzystanie z jakichkolwiek innych atrakcji (o ile stanie godzinami w kolejce w ogóle można nazwać atrakcją  :???: ). A ograniczenie ilości podpisywanych rzeczy do jednej, góra dwóch to wręcz obowiązek!
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Mefisto76

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:43:52 pm »
...bo niektórzy przynosili po 5 Thorgali z tego co widziałem i na każdym chcieli rysunek....

...I go nie dostali - Grzegorz ma limit kilkunastu rysunków,  którego przestrzegają jego opiekunowie (i to raczej oszczędnych, choć zasady nie ma - ciężko go namówić na rysunek jakiejś wymyślnej postaci - w Thorgalach chłopcy dostają Aaricie, dziewczynki Thorgale, a dzieci Jolana, w Skarbku rudą Magdalenę, w Szninklu szybkiego Jona, w Skardze Sioban,  w tym roku pewnie będzie dominował westernowy kowboj o ile WESTERN się na MFK ukaże, podejrzewam, ze tak) - zazwyczaj czas się szybko kończy i potem już są tylko same autografy, ewentualnie "szybkie" drakkary...

A ograniczenie ilości podpisywanych rzeczy do jednej, góra dwóch to wręcz obowiązek!

Że niby czyj przepraszam Jarku - autorów, czy fanów? :) :) :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Thiago

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 07, 2010, 10:08:48 pm »
1. Tylko jeden komiks do podpisu!
2. Numerki ok! Na pierwszych 20 rysunków! Reszta tylko podpisy bez numerków!
3. Rozrzut autorów po ŁDK i Textilimpexie i autografy o jednej porze wszystkich twórców!

Offline Jarek Obważanek

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 07, 2010, 11:07:17 pm »
Mefisto: Obowiązek organizatorów tzn. wolontariuszy – żeby tego pilnowali.

Thiago: Weź już przestań z tym rozrzucaniem. Chcemy porządku a nie nowego rodzaju bałaganu.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Thiago

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2010, 11:08:52 pm »
Mefisto: Obowiązek organizatorów tzn. wolontariuszy – żeby tego pilnowali.

Thiago: Weź już przestań z tym rozrzucaniem. Chcemy porządku a nie nowego rodzaju bałaganu.

Ale moim zdaniem to jedyny sposób na porządek!

Offline starcek

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:54:58 am »
1. Tylko jeden komiks do podpisu!
Dokladnie tak! Chcesz wiecej? Stajesz od nowa. :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline janjedlikowski

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 08, 2010, 06:09:11 pm »
To ja proponuje system cywilizowany, stosowany na wielu festiwalach: kazdy kto chce autograf, musi kupic komiks na stoisku wydawcy i tylko z nowym komiksem idzie po autograf do autora. Ale sam zakup albumu nie wystarczy. Trzeba jeszcze wykupic numerek uprawniajacy do otrzymania autografu. A numerków jest np. tylko 20. No i oczywiście dla każdego tylko jeden autograf (akurat tego chcemy przestrzegac w tym roku).

Numerki byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem. Fakt, walka byłaby ostra, ale zapewne trwałaby krócej niż stanie 2-3 godziny w kolejce. Ew. sprawiedliwie możnaby przeprowadzić losowanie i wszyscy chętni mieliby równe szanse. Jakbym z góry wiedział, że dostanę albo właśnie, że nie dostanę, ten wymarzony autograf/rysunek, to mógłbym spokojnie brać udział w innych spotkaniach etc. niż niepewnie stać w kolejce i modlić się żeby autorowi/rysownikowi za szybko się nie znudziło.
 
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem numerków, aczkolwiek moje nadzieje zapewne są płonne i spodziewam się powtórki z rozrywki (patrz - zeszły rok). No ale pomarzyć zawsze można.

Offline freshmaker

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 08, 2010, 06:21:29 pm »
info dla łowców: batman anarky tpb spokojnie nadaje się na autograf norma. wnętrze okładki jest co prawda czarne, ale jest sporo pustego miejsca na ostatniej stronie wstępu autora:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Julek_

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 09, 2010, 01:40:08 pm »
Gówno się znacie, kogo obchodzi jakiś festiwal? Tylko podpisy na komiksach mają jakąkolwiek wartość. Cała ta impreza jest do dupy, bo powinna to być jedna wielka 3-dniowa kolejka do podpisów, koniecznie z numerkami z automatów, do odpowiednich okienek z wywołaniem i z krzesełkami w poczekalni. Proponuję wyburzyć parter Textila na ten cel, w sam raz się nada na halę poczekalni.


Przychylam posta generalnie.

Offline samurajack

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 10, 2010, 02:52:17 pm »
Ciekawi mnie czy kultura gniewu wyda na MFK Szlurpa i Burpa i Pierwszą brygadę jeśli ktoś coś wie może zdradzi... a swoją drogą do festiwalu już tuz tuż a kultura i egmont nie wychylają sie z planami

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 10, 2010, 03:01:26 pm »
Ciekawi mnie czy kultura gniewu wyda na MFK Szlurpa i Burpa i Pierwszą brygadę jeśli ktoś coś wie może zdradzi... a swoją drogą do festiwalu już tuz tuż a kultura i egmont nie wychylają sie z planami

Przeciez nie tak dawno Pierwszą Brygadę przejął nowy rysownik. Więc ja osobiście bym się mocno zdziwił jakby KG zdążyła to wydać/rysownik zdążył naysować, (a sam fakt,  że już ma sporo premier zapowiedzianych na MFKiG może świadczyć o tym, że PB się nie pojawi). Co do Szlurpa i Burpa to mam nadzieje, że się pojawi :wink:
Ale to są tylko moje przypuszczenia.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....