Autor Wątek: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)  (Przeczytany 4044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Volthar

AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« dnia: Maj 30, 2010, 01:11:00 am »
    Nadchodzi szósta edycja warszawskiego konwentu Avangarda. Edycja 2010 odbędzie się w dniach 22-25 lipca 2010,  w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24.  Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki  ‘Avangarda’.
 
  Jak zapowiadają organizatorzy, odbywający się pod hasłem „Wyobraźnia  Kolektywna” zjazd oferować ma 4 dni wypełnione po brzegi atrakcjami. A te, jak  głoszą informacje na stronie konwentu, zadowolić mają każdego.
 
W czasie trwania konwentu przewidziane jest ok. 600 godzin  prelekcji tematycznych, konkursów, turniejów, sesji gier fabularnych, gier na  świeżym powietrzu i spotkań z zaproszonymi gośćmi.
 
  Pośród planowanych atrakcji znajduje się grupa edukacyjnych prelekcji  historycznych dotyczący czasów PRL – jako okresu ważnego dla historii kraju jak  i rozwoju dziedziny kultury, którą stanowi szeroko pojęta fantastyka. 
 
Ale oczywiście najważniejsza będzie fantastyka. Avangarda 6  to między innymi:
 
Interaktywnie z GwiezdneWojny.com.pl
  Obszerna atrakcja dla najmłodszych. Gry, zabawy i konkursy z niesamowitymi  nagrodami, prowadzone przez animatorów w strojach postaci z uniwersum gwiezdnej  sagi. Pokazy walk na miecze świetlne, treningi Jedi i Clone Commando, a także  wielka wystawa kolekcji wszystkiego, co związane z opowieściami z odległej  galaktyki. Zapraszamy rodziców z pociechami.
 
  TrekSfera i park naukowy
  Miejsce gdzie fani hard SF, serialu Star Trek i nowinek naukowych będą mogli  zaspokoić swój intelektualny apetyt. Blok przygotowywany we współpracy ze  Stowarzyszeniem Trek Sfera, fanami serialu z całego kraju i kołami naukowymi  Politechniki Warszawskiej.
Star Wars
  Dla nieco starszych fanów gwiezdnej sagi. Prelekcje, prezentacje i konkursy.
Sarmacja
  Kolejny historyczno-edukacyjny blok na zasadach ‘historii żywej’. Pokazy  strojów, szermierki a także popularnonaukowe wykłady dotyczące zapomnianego  okresu kiedy Polsce można było przypiąć etykietę ‘europejskiego imperium’.
 
  Blok Tolkienowski
  We współpracy z fanami i twórcami skupionymi wokół bydgoskiego e-zinu  tematycznego Ancalima.
Panele błyskawiczne
  Nowość na Avangardzie. Dla każdego, kto chce coś zaprezentować lub poruszyć  jakiś temat a nie jest na tyle dobrym mówcą lub zwyczajnie zagadnienie nie jest  tak obszerne by poświęcić mu całą prelekcje, udostępnione zostanie miejsce do  prezentacji błyskawicznych. Maksymalnie 20 minut na prezentację + 10 na  dyskusję.
 
  LARP i loteria RPG  
  Tu dużo „starsze dzieci” będą mogły odpocząć od trudów dnia powszedniego.  Prelekcje warsztaty , Live Action Role Playing, oraz sesje gier fabularnych u  najlepszych prowadzących w kraju w ramach Loterii RPG.
 
  Gamesroom planszówkowy
  Niesamowita atrakcja dla wszystkich fanów planszowych rozgrywek. Będzie można  wypróbować ponad 300 najlepszych w Polsce i na świecie gier planszowych, wziąć  udział w turniejach i konkursach.
 
  Ceny wejściówek:
 
  cały konwent - 40 zł
  czwartek - 10 zł
  piątek - 15 zł
  sobota - 15 zł
  niedziela - 10 zł
  dwa kolejne dni i noc między nimi - 25 zł
  trzy kolejne dni i noce między nimi – 30 zł
 
  Zniżki:
 
  •    dla organizatorów       atrakcji/prelegentów/organizatorów LARPów:
     
  50% zniżki + gratyfikacja w walucie konwentowej o wartości 15 za każdą godzinę  poprowadzonych atrakcji.
  Wszelkie zniżki będą omawiane z osobami zainteresowanymi przy zgłaszaniu ich  propozycji.
  UWAGA! ZNIŻKI SĄ JEDNORAZOWE. NIE MOŻNA ICH TEŻ ŁĄCZYĆ!
 
  •    dla Gżdaczy (Avangardowy       Hufiec Pracy) i innych pomocników:
    Przewidziane jest 50% zwrotu za min. 6 godzin odbytych  dyżurów i 75% zwrotu za min. 9 godzin odbytych dyżurów. 100% zwrotu odebrać  będą mogli zasłużeni AHPowcy, którzy będą pomagać łącznie przez co najmniej 12  godzin a ponadto zadeklarują pomoc przy rozstawianiu przed konwentem lub pomoc  przy porządkach po konwencie.
Organizatorzy zapewniają darmowe noclegi w budynku szkoły.  Do dyspozycji uczestników będą też prysznice i, oczywiście, łazienki. Posilić  będzie się można po bardzo przystępnej cenie w konwentowym bufecie. Kto był rok  temu wie, że można tam pożywić się obficie, tanio i smacznie.

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2010, 10:28:50 pm »
Ruszył Błyskawiczny Konkurs Literacki! Do wygrania nagrody, wstęp na 6 plenum, wieczna sława i chwała na arenie kultury! Zapraszamy wszystkie nieodkryte talenty klasy inteligenckiej do uczestnictwa! Więcej informacji na www.ava.waw.pl

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2010, 10:55:03 pm »
Przypominamy, że propozycje atrakcji na AVANGARDĘ 6 można zgłaszać jeszcze do 18 czerwca, mile widziane konkursy !! Zapraszamy na stronę konwentu (www.ava.waw.pl) po więcej informacji !

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2010, 11:56:06 am »
Obywatelki i obywatele! Użytkownicy facebooka!
Rozpisujemy niniejszym konkurs na najlepsze i najzabawniejsze hasło związane z epoką PRL i fantastyką. Hasło powinno być oryginalne i wpisywać się w poetykę zawołania takiego jak np. „Po skończonej pracy załóż majtki”. Główna nagroda to pełna wejściówka na Avangardę 6!
Więcej info na www.ava.waw.pl

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2010, 10:26:19 am »
Zapraszamy do promowania naszego konwentu. Im będzie nas więcej, tym lepsza będzie zabawa! Jeśli posiadasz własną stronę internetową, współtworzysz portal lub udzielasz się na forum - zamieść nasz banner lub button i poinformuj nas o tym! W zamian zamieścimy u nas Twoją reklamę. Więcej info na www.ava.waw.pl

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2010, 12:12:11 am »
Przypominamy, że zostało jeszcze tylko kilka dni na zgłoszenie atrakcji na konwent Avangarda 6 !
A także zachęcamy jeszcze chętnych do wzięcia udziału w Błyskawicznym Konkursie Literackim - zostało nieco ponad 2 tygodnie do końca!!
Więcej info na www.ava.waw.pl

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2010, 11:19:23 pm »
W związku z 6. plenum panuje informacyjna cisza, potwierdzamy pewną liczbę wydarzeń, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu :) Możemy zdradzić tylko, że dążymy do tego, aby można było zwiedzić archiwum IPN-u i nauczyć się czytać teczki... o perypetiach filmowców w czasach PRL-u opowie m.in. Janusz Płoski - scenarzysta serialu Alternatywy 4 oraz Maciej Dybowski - scenograf wielu PRL-owskich megaprodukcji kostiumowych. Analizy kronik filmowych dokona prawdopodobnie Artur Andrus, twórcy tacy jak Andrzej Zimniak, Marek Baraniecki, Marcin Wolski poopowiadają o losach fantastyki, wydawców i literatów. A to tylko wierzchołek góry lodowej programu! Ważna informacja dla niosących pomoc - w ramach Avangardy 6 odbędą się Dni Szpiku, każdy chętny będzie mógł więc zarejestrować się jako dawca, by móc uratować komuś życie. Więcej informacji wkrótce!

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2010, 05:19:24 am »
Kryształy Czasu wracają na Avangardzie!
Kryształy Czasu – pierwszy (choć nie pierwszy w ogóle) w pełni polski system RPG, który na długo zagościł w świadomości graczy, zanim jeszcze dane nam było ujrzeć w rodzimym języku takie fabularne legendy jak Warhammer FRP czy AD&D. Drobiazgowo opracowany świat zachwycił i pochłonął wiele osób, a rozbudowana mechanika stała się źródłem wielu ideologicznych podziałów. Błędem byłoby odmówienie KC-kom ogromnej roli jaką odegrały w rozwoju RPG w Polsce. Wiele osób właśnie od nich rozpoczęło swoje przygody.
Dziś właściwie zapomniane, powracają na konwencie który swą formułą niejednokrotnie nawiąże do przeszłości.
Organizatorzy Konwentu Avangarda 6 zapraszają na spotkanie z autorem KC, Arturem Szyndlerem. Będzie też okazja do zbadania krain Orchii podczas przygód specjalnie przygotowanych i prowadzonych przez redaktorów serwisu KrysztalyCzasu.pl.

Przyjmowanie zgłoszeń na konkurs literacki zakończone!
Niniejszym oznajmiamy, że termin nadsyłania opowiadań na Błyskawiczny Konkurs Literacki upłynął wczoraj, równo o północy.
Wszystkim autorom, którzy, nie szczędząc pióra i papieru, łez i potu, zechcieli spróbować swoich sił, serdecznie dziękujemy! Tym samym prosimy o cierpliwość i oznajmiamy, że zgodnie z Regulaminem Konkursu, wyniki przedstawimy na stronie konwentu (www.ava.waw.pl) do 5 lipca. Zwycięzca będzie mógł od tego momentu cieszyć się zdobytą akredytacją, upominki odbierze zaś podczas oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu po gali ogłoszenia laureatów nagrody Nautilus w sobotę o godz. 18.00.

Offline Volthar

Odp: AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca, 2010 Warszawa)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2010, 01:11:48 pm »
Jak dobrze wiadomo, kolejka w czasach PRLu była nieodzownym elementem życia społecznego. Jednak nie każdy musi być zwolennikiem takiej formy spotkań. Wszystkim, którzy chcieliby uniknąć kolejki lub po prostu ułatwić życie sobie i innym, proponujemy rejestrację internetową.