Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Małpy na Olimpie?

<< < (2/2)

Ryceros:

--- Cytat: Radan ---A żeby klonowanie człowieka miało być kiedyś jakąś szczególnie popularną praktyką, wątpię. Dużo by było z tym problemów, a korzyści jakieś mdłe. Już lepiej opanować porządnie np. hodowlę samych organów do przeszczepów.
--- Koniec cytatu ---
Jakiś pisarz SF (nawet jego imienia nie pamiętam) w swojej książce opisał sposób kolonizowania kosmosu w sposób taki, że do staktów kosmicznych wkłada się (w sztucznych macicach) klony embrionów ludzkich (w ilości np. 6 sztuk), które podczas lotu dopiero się rozwijają. Potem do momentu osiągnięcia jakiegoś odpowiedniego wieku (dajmy na to 35 lat) cały czas zdobywają wiedzę z mikrofilmów (na początku przyswajanie instrukcji obsługi statku w którym się znajdują), plików txt i audio, żeby potem wylądować na jakiejś nadającej się do kolonizacji planecie i ją "przejąć".

 
Środowisko naukowe pisarza nie wyśmiało.

Radan:
Odkopuję, albowiem oglądając filmiki na ted.com (znalazłem kolejny fajny serwis na którym można godzinami oglądać ciekawe filmiki i jeszcze wmawiać sobie, że przecież to mądre filmiki, więc wcale nie marnuję czasu, a do jutrzejszego kolosa przygotuję się nad ranem) trafiłem na mocno związany z tą sprawą wykład:

http://www.ted.com/talks/craig_venter_is_on_the_verge_of_creating_synthetic_life.html

Innymi słowy: self bump

haael:

--- Cytuj ---wcale nie marnuję czasu, a do jutrzejszego kolosa przygotuję się nad ranem
--- Koniec cytatu ---
Ale przecież nie ma jeszcze roku akademickiego, więc... chodzisz do gimnazjum?

Radan:
Nie.
Chodziło o przedstawienie ogólnej sytuacji, jaka często się powtarza, a nie o jakiegoś konkretnego kolosa.
Poczwarnie to trochę sformułowałem, przyznaję.

miau2000:
Sprawa jest bardzo ciekawa

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej