trawa

Autor Wątek: [zagranica] Blankets - wywiad z autorem  (Przeczytany 5459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« dnia: Lipiec 17, 2003, 11:48:08 pm »
Nie wiem, kogo to interesuje, ale np. Myku był ciekaw tego komiksu, więc podaję link do wywiadu z Craigiem Thompsonem z okazji wydania Blankets. Dość długi, na temat, ale bez spoilerów.

http://newsarama.com/forums/showthread.php?s=4b6efd5d9a9477281fc30529564e0afe&threadid=4620

Anonymous

  • Gość
[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2003, 03:14:25 am »
wow, niebieskie pigulki #2  :)

Offline konradkonrad

[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2003, 09:46:22 am »
Bo autobiograficzny?
To w takim razie raczej Maus #3.  :D  
Komiks autobiograficzny to strasznie popularny gatunek w alternatywie (zarówno amerykańskie jak i francuskiej), więc zarówno Blankets jak i Niebieskie pigułki wpisują się w szerszą tendencję. W zeszłym roku furorę w USA zrobił jeszcze Epileptic Davida B. i One! Hundred! Demons! Lyndy Barry - oba na motywach z własnego życia.
Ale fakt, że między B i NP podobieństw jest sporo.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2003, 10:02:04 am »
Popularnosc komiksu autobiograficznego wynika chyba z faktu, ze wielu tworcow uwaza, ze ich zycie obchodzi kogokolwiek poza nimi samymi. Fakt, ze wydawnictwa te zostaja w podziemiu swiadczy, ze rynek weryfikuje ta opinie. Brutalnie.

Co do tych pozycji, ktore ukazaly sie w Polsce, to oczywiscie Maus i Niebieskie Pigulki (szczegolnie ten pierwszy) rzeczywiscie kogos obchodza. Dlatego maja niezle recenzje i chyba dobrze sie sprzedaja. Byc moze jest jeszcze cos wartego wydania u nas, ale watpie czy duze tego by sie sprzedalo...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline konradkonrad

[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2003, 04:52:08 pm »
Rozumowanie: autobiograficzność -> nieciekawość -> podziemie to jakieś harkorowe uproszczenie.
1. Wszystkie komiksy które wymieniłem, odniosły sukces w swojej kategorii.
2. To nie są żadne wydawnictwa podziemne.
3. Ci sami wydawcy wypuszczają komiksy niekomercyjne o różnej tematyce, raz lepsze raz gorsze i autobiograficzność lub jej brak nie wpływa ani na + ani na - na ich sukces.
Cytuj

Byc moze jest jeszcze cos wartego wydania u nas, ale watpie czy duze tego by sie sprzedalo...


Jest mnóstwo rzeczy wartych wydania. Nie wiem jak się sprzedały u nas Pigułki, ale trochę osób czeka raczej na takie komiksy niż na to co wychodzi. Np. ja, bo mnie większosć tych fantastyczno-sensacyjnych rzeczy średnio pociąga.

Offline jax

[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2003, 06:38:47 pm »
rany,
przecież xioncowi chodzi tylko o sprzedaż/szeroką popularność gatunku jako całości - nie pisze o tym czy te pozycje są wartościowe czy nie
a miarą szerokiej popularności gatunku jest np. procent komiksów danego gatunku (np. autobiograficznych) w stosunku do wszystkich wydanych komiksów - a ile procent wszystkich wydanych pozycji stanowią komiksy autobiograficzne?
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline mykupyku

[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2003, 10:46:39 am »
Cytat: "jax"
rany,
a miarą szerokiej popularności gatunku jest np. procent komiksów danego gatunku (np. autobiograficznych) w stosunku do wszystkich wydanych komiksów - a ile procent wszystkich wydanych pozycji stanowią komiksy autobiograficzne?



a czego miarą jest szeroka popularność? Rolling Stones, Ich troje, NSDAP, Che, Internet, Kwaśniewski, Spiderman, Picasso... ??? bo pewe jest tylko to że jest miarą... szerokiej popularności, a w dobie wolnego rynku przekłada sie na $


różne są oczekiwania mas, a czasem masowo idiotyczne nawet :)
ja mam te oczekiwania gdzieś - jak tylko Blankets dotrze do mnie zza oceanu postaram sie podzielić wrażeniami
opyright by mykupyku

Offline jax

[zagranica] Blankets - wywiad z autorem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2003, 09:56:08 am »
Cytat: "mykupyku"
Cytat: "jax"
rany,
a miarą szerokiej popularności gatunku jest np. procent komiksów danego gatunku (np. autobiograficznych) w stosunku do wszystkich wydanych komiksów - a ile procent wszystkich wydanych pozycji stanowią komiksy autobiograficzne?



a czego miarą jest szeroka popularność? Rolling Stones, Ich troje, NSDAP, Che, Internet, Kwaśniewski, Spiderman, Picasso... ??? bo pewe jest tylko to że jest miarą... szerokiej popularności, a w dobie wolnego rynku przekłada sie na $

Masz rację, ale chyba by Ci pasowało, gdyby to co lubisz akurat było popularne, bo:
1. miałbyś tego więcej na rynku
2. miałbyś do tego lepszy dostęp
3. miałbyś więcej chętnych do dyskusji o tym czymś
4. stykałbyś się z tym często (np. w mediach)
itd.
Nie są to powody żeby akurat z ich powodu polubić produkty kultury masowej, ale po prostu byłoby miło gdyby twoje zainteresowania *akurat okazały się* popularne. (np. fajnie byłoby nt. komiksu móc pogadać z tyloma ludźmi co na temat np. filmu czy np. gdyby codziennie był w TV jakiś program o komiksach).
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

 

anything