trawa

Autor Wątek: Castle Party  (Przeczytany 2372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpinfo

Castle Party
« dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:40:24 am »
Castle Party - jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego odbywający się na przełomie lipca i sierpnia na zamku w Bolkowie. Pierwszy koncert odbył się na zamku Grodziec. W imprezie wzięło udział około 300 osób, zagrało pięć zespołów, które w tym czasie dopiero zaczynały swoją działalność. Edycje druga (1995) i trzecia (1996, ponad 1000 osób ) były także zorganizowane na zamku w Grodźcu, jednak ze względu na to, iż co roku przybywało fanów tego typu muzyki, festiwal przeniesiony został na zamek w Bolkowie.

Podczas edycji drugiej-piątej odbywał się konkurs, kolejnymi laureatami zostali: Batalion d'Amour, God's Bow, God's Own Medicine, Cold Swat, Devian, Lorien.

Na festiwal przyjeżdża rokrocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych. W większości są to Polacy, lecz także Niemcy, Czesi, Rosjanie, Słowacy, Holendrzy, Węgrzy i przedstawiciele innych narodowości. Festiwal trwa trzy dni od godzin popołudniowych do późnych godzin nocnych, zarówno na zamku, jak i w klubach.

Podczas koncertów tylko część osób może znajdować się przed sceną, ze względu na ograniczoną pojemność dziedzińca, gdzie scena jest ulokowana. Wieczorem i nocą, gdy dziedziniec jest zapełniony, znaczna część uczestników festiwalu ma możliwość przebywania w innych częściach ruin zamku. Duża część zamku staje się wówczas przestrzenią handlową, gdzie sprzedawane są napoje, jedzenie oraz różnego typu akcesoria, mające służyć do podkreślania przynależności do subkultury.

Ciekawym zjawiskiem jest też to, że znaczna część gotów przebiera się w różnego typu stroje, pozując do zdjęć i tworząc nastrój ciągłej maskarady. Zawodowi fotograficy sprzedają nawet wykonane przez siebie zdjęcia na poprzednich edycjach festiwalu. Od kilku lat jako goście zapraszane są na festiwal zespoły nie mające zbyt wiele wspólnego z rockiem gotyckim i pokrewnymi nurtami muzycznymi, jak np. Ścianka czy Lech Janerka.

W roku 2009, nakładem wydawnictwa Scriptoris, została wydana książka poświęcona festiwalowi, zatytułowana: "Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko" napisana przez duet autorski, skrywający się pod pseudonimami Anna & Greg. Publikacja jest zbiorem wywiadów z osobami bezpośrednio związanymi z istnieniem festiwalu Castle Party w Bolkowie oraz spostrzeżeń poczynionych przez autorów podczas XVI edycji festiwalu w 2009 roku. Na łamach książki wypowiadają się: Anja Orthodox (liderka zespołu Closterkeller); członkowie zespołów: Industria Ex Machina oraz Indukti; burmistrz Bolkowa; oficer prasowy policji w Jaworze; właściciel jednego z klubów organizujących after party; oraz główny organizator festiwalu - Krzysztof Rakowski. Do książki dołączona jest płyta CD z fotografiami pochodzącymi z festiwalu, dźwiękowymi fragmentami wywiadów oraz krótkimi filmami.

źródło: Wikipedia

Offline Fezz

Odp: Castle Party
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 12:56:43 pm »
Ktoś był na tym festiwalu? Kręci mnie to już nie zbyt bardzo ale na woodstock nie chce jechać.

 

anything