Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 212924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Zapaść rynku?
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 02:06:56 pm »
Co tu duzo mowic, czerwiec i lipiec to slabsze miesiace w egmoncie. Moze sierpien bedzie lepszy.
z drugiej strony w wakacje ludzie maja inne wydatki i niekoniecznie maja kase na komiksy...
pzdr
PS W sumie jak sie przyjrzec tym zapowiedziom na czerwiec i lipiec to cos tam ciekawego mozna jednak zakupic.
PS2 Jak sobie przypominam, to chyba w ubieglych latach egmont tez wydawal mniej w wakacyjne miesiace. 


 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2010, 10:12:08 am »
To nic dziwnego, że wydawnictwa zwalniają na wakacje - ten okres to sezon ogórkowy nie tylko w sektorze komiksowym. Zawsze tak było, bo to zwyczajna odpowiedź na fakt, że latem większość ludzi wydaje pieniądze raczej na urlopy.
Moim zdaniem mowa o zapaści jest przedwczesna. Ale nie wiadomo, w jakim kierunku sytuacja się rozwija, bo komiksów jest więcej niż rynek jest w stanie wchłonąć. Bardzo często czyta się na forum wypowiedzi w stylu: "Dobrze, że zapowiada się chudszy miesiąc, bo będę mógł nadrobić zaległości". Sam tak pomyślałem, gdy przeczytałem zapowiedzi na lipiec - dla mnie te zapowiedzi były dobrą wiadomością.

Offline graves

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2010, 12:16:54 pm »
Sam tak pomyślałem, gdy przeczytałem zapowiedzi na lipiec - dla mnie te zapowiedzi były dobrą wiadomością.
Dla mnie również. Zawsze w te bardziej "chude" miesiące mogę dokupić to co wypało z poprzednich zakupów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2010, 08:13:38 am »
Trzeba się będzie przesiąść na oryginały. Częściej i taniej.

Offline holcman

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:14:10 am »
Trzeba się będzie przesiąść na oryginały. Częściej i taniej.

Całe szczęście, że czytelnicy tak lekko przyjmują zapaść na polskim rynku komiksowym. Może zgonu nikt nawet nie zauważy...

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:49:35 am »
Całe szczęście, że czytelnicy tak lekko przyjmują zapaść na polskim rynku komiksowym. Może zgonu nikt nawet nie zauważy...
Ale, że niby jaka zapaść? Sprzedaż spadła? Sklepy się zamykają? Serio pytam, ciekawy jestem, a że nie śledzę rynku, to się nie orientuję.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:38:50 am »
Trzeba się będzie przesiąść na oryginały. Częściej i taniej.
Spoko. Jak tak dalej pójdzie to już TYLKO oryginały.
przychylam posta holcmanowi

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:48:29 am »
Całe szczęście, że czytelnicy tak lekko przyjmują zapaść na polskim rynku komiksowym. Może zgonu nikt nawet nie zauważy...

A co mam, przepraszam, robić? Płakać? Czy pisać list społeczny do Kołodziejczaka? Z mojego płakania gówno komu przyjdzie, a z listu do Kołodziejczaka jeszcze większe gówno, bo komu, jak komu, ale wam obu nie muszę mówić, że wydawca kieruje się w większej chyba mierze jednak rentownością niż jedynie chciejstwem odbiorcy...

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2010, 12:50:32 pm »
wydawca kieruje się w większej chyba mierze jednak rentownością niż jedynie chciejstwem odbiorcy...

Gdyby Kołodziejczak kierował się wyłącznie rentownością to zarzuciłby wydawanie komiksów jeszcze w ubiegłym stuleciu. No, może poza Donaldem...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 12:53:39 pm wysłana przez Kokosz »

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2010, 01:32:19 pm »
Co dają "akcje społeczne" to też już wiemy. Nie sądzę też, żeby Egmont ponosił straty wbrew pozorom.

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:09:24 pm »
Nie sądzę też, żeby Egmont ponosił straty wbrew pozorom.

Ale ja nie zasugerowałem, że komiksy przynoszą straty, tylko, że gdyby głównym kryterium miał być zysk, to od dawna by się w to nie bawili.

Jak zresztą wszyscy wydawcy.

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:56:01 pm »
Ale, że niby jaka zapaść? Sprzedaż spadła? Sklepy się zamykają? Serio pytam, ciekawy jestem, a że nie śledzę rynku, to się nie orientuję.

Właśnie tak! Sprzedaż spada a sklepy robią bokami. Dodatkowo największa sieć sklepów (wszyscy wiedzą o kogo chodzi) po "angielsku" wychodzi z komiksów (no może tylko diametralnie ogranicza ich dostępność)
 
TAURUS MEDIA

Offline ljc

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2010, 08:46:43 am »
to doprawdy kiepska sprawa...
 
trochę to dziwne:
1) powstały dwa nowe sklepy, co raczej wskazywałoby na rozwój a nie na zapaść... (choć obydwa raczej nastawione na oryginały)
2) komiks coraz częście wykorzystywany jest do różnych działań promocyjnych (Szopen, Wilanów, Muzeum PW), które kierowane jest do szerokiego grona odbiorców i nie jest w żaden sposób pejoratywnie nacechowane - wręcz jest nobilitujące (ale widać wziąć za darmo komiks, to chętni są, ale kupić za 60 zeta już nie)
3) komiks jest obecny w mediach (recenzje, wywiady - różne tytuły - vide osttani test o Frąsiu) dość mocno - jak na nakłady (czyli sprzedaż w konsekwencji) to imo bardzo mocno jest obecny (ale zdaje się Szymon Holcman pisał, że niezależnie od działąń propocyjnych sprzedaż komiksu jest na takim samym poziomie i chyba też dlatego Śledziu deklarował wycofanie się z życia publicznego)
 
kurcze - rosła oferta - miało być tak pięknie...
 
nie przesadzacie przypadkiem trochę (mam nadzieję)?
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:28:36 am »
nie przesadzacie przypadkiem trochę (mam nadzieję)?
nie, ani Szymon, ani TAURUS MEDIA nie przesadzają, zadowolony?

Offline Nawimar

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2010, 11:55:56 am »
Zanosiło się na to już od dłuższego czasu. Może inni radzili sobie lepiej, ale mnie po prostu nie było stać na komiksy w cenie siedmiu i więcej dych mimo, że wiekszość tytułów kusiła. Rozumiem, że wydawcy robili co mogli by znaleźć optymalną formułę dla kurczącego się rynku. Niemniej zaporowe ceny chociażby ostatniej "Ligi" czy "RG" to chyba nie był najbardziej fortunny pomysł.