trawa

Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 216061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #870 dnia: Styczeń 05, 2012, 05:57:23 am »
http://biznes.onet.pl/empik-idzie-na-ustepstwa,41657,4988813,1,prasa-detal
czyzby cos sie ruszylo?

Ja tutaj widzę jakiekolwiek ustępstwa jedynie w tytule artykułu.

Pamiętajcie, że formalnie te miliony wisi nie Empik, tylko pośrednik. Empik nie współpracował bezpośrednio z wydawcami, tylko udostępnił listę kilku hurtowni, z którymi wydawca mógł zawrzeć umowę. Wszystkie hurtownie z listy poza jedną odmówiły dystrybucji komiksów. No więc (prawie) wszystkie komiksy przechodziły przez tą jedną, która wyraziła zgodę no i teraz formalnie to ta hurtownia, a nie Empik zalega z płatnościami.

Nie wiem, jak jest z Egmontem (oni też są kuuuupę kasy w plecy i być może w tym przypadku dłużnikiem jest sam Empik, a nie pośrednik), ale w przypadku pozostałych wydawnictw jest to właśnie ta hurtownia.

Offline radef

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #871 dnia: Styczeń 05, 2012, 04:57:22 pm »
Nie wiem, jak jest z Egmontem (oni też są kuuuupę kasy w plecy i być może w tym przypadku dłużnikiem jest sam Empik, a nie pośrednik), ale w przypadku pozostałych wydawnictw jest to właśnie ta hurtownia.
Trzeba też zauważyć, że Egmont to nie tylko komiksy o których teraz mówimy, przecież w Empiku jest także sprzedawanych mnóstwo czasopism oraz książek Egmontu, więc jeżeli za to wszystko Empik wisi Egmontowi dużo kasy, to jest źle. Chociaż nie wiemy jak z czasopismami i Empikiem, może za nie Egmont dostaje pieniądze. Na szczęście w rynku prasy jest wiele innych dystrybutorów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Julek_

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #872 dnia: Styczeń 19, 2012, 07:47:24 pm »
W temacie zapaści, bo o Empiku - na Polterze reprezentant tej sieci odpowiada na kilka zarzutów wysnuwanych w środowisku komiksowym. Pouczająca lektura.
http://komiks.polter.pl/W-komiksowie-2011-c23916

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #873 dnia: Styczeń 19, 2012, 09:30:25 pm »
No nie wiem, przestalem czytac po 20 postach, bo ta obrona empiku jest szyta tak grubymi nicmi, ze az zeby bola.

"Moim zdaniem kluczowe jest zrozumienie że to KOMPLETNIE inna firma niż empik zalega pieniądze, nie ma w tym żadnych sztuczek faktura jest wystawiona na inny podmiot i już."

Juz nawet nie bede wspominal, ze w rozumieniu III dyrektywy UE o praniu pieniedzy to pewnie nawet nie bylby inny podmiot, tylko tzw. beneficial owner (http://en.wikipedia.org/wiki/Beneficial_owner), ale tok myslenia - zaloze dwie firmy i moge robic co zechce to po prostu niezrozumienie zasad wedlug ktorych powinny dzialac spolki handlowe. Gdyby w mojej branzy (doradztwo IT) ktos odwalal takie numery (kupuje od Ciebie uslugi za ktore nie placi moja druga spolka, wiec mozesz mi skoczyc), to po roku nie moglby kupic zadnych uslug, chyba ze placac z gory.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline turucorp

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #874 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:38:29 pm »
Oficjalnie hurtownie nie maja nic wspolnego z firma EM&F (czyli min. empik), ktora stanowi jedynie zarzad i siec sprzedazy detalicznej. Ba, jak mozna sie bylo dowiedziec na Polterze, oficjalnie empik wspolpracuje z wszystkimi duzymi i z wieloma srednimi hurtowniami (w domysle: to wydawcy sie skazali na nieobecnosc w empiku, ograniczajac sie do jednej hurtowni).
Z tego co ja zrozumialem to wydawcy komiksow sa za mali zeby samodzielnie dostarczac komiksy do salonow, hurtownie typu Olesiejuk czy Azymut (prowadza komiksy) sa za male zeby empik podejmowal z nimi wspolprace, a jak czytelnicy chca kupowac i czytac komiksy to niech sobie ida do ksiegarni specjalistycznych.
Czyli wyszlo na moje, bo od wielu lat mowie zeby kupowac w malych ksiegarniach i ksiegarniach komiksowych, i teraz juz nawet empik do tego namawia :)
Ale ludzie i tak wiedza lepiej, i beda sie dalej blakac po sieciowkach, a potem jeczec, ze w Polsce nie ma dobrych komiksow :/
ech...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #875 dnia: Styczeń 20, 2012, 05:47:35 pm »
Empik nie wygral ze sklepami specjalistycznymi na rynku komiksow, bo to rynekj niszowy i bardzo specyficzny, gdzie standardem sa 25% rabaty przez pierwszy miesiac. W dodatku komiksy tam sa przemiedlone i ludzie raczej chodziliby tam ogladac, zeby zdecydowac czy kupic w innym sklepie.

Nie krytykuje Empiku, ze wycofal sie z komiksow, tylko z powodu niewywiazywania sie z zasad wspolzycia publicznego.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline turucorp

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #876 dnia: Styczeń 20, 2012, 11:18:50 pm »
Nie krytykuje Empiku, ze wycofal sie z komiksow, tylko z powodu niewywiazywania sie z zasad wspolzycia publicznego.

Trudno krytykowac Empik za wycofanie sie z komiksow, skoro komiksy w Empiku nadal sa sprzedawane.
Ba, jak sami przyznaja, to nie okreslaja oferte, tylko hurtownie, ktore im dostarczaja towar.
Dlatego nie krytykuje ich za "wycofanie sie z komiksow", tylko za stosowanie podwojnych standardow biznesowych i proby sztucznego kreowania rynku wydawniczo-czytelniczego.

Offline Qwant

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #877 dnia: Lipiec 03, 2012, 07:41:03 pm »
Mój post niezbyt pasuje to tytułu wątku, ale do dyskusji powyżej jak najbardziej.
Wcześniej tego nie zauważyłem ,ale na stronie Egmontu jest informacja, że termin premiery "Nawiedzonego Rycerza", to: od 11 lipca tylko w EMPIKACH, od 25 lipca w pozostałych księgarniach.

Ciekawe czemu tak i czy naprawdę przed 25 nie będzie go można dostać nigdzie indziej.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #878 dnia: Lipiec 03, 2012, 07:47:06 pm »
Ekskluzywność zawsze lepiej się sprzedaje. :)

Offline Shinue

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #879 dnia: Lipiec 03, 2012, 08:39:18 pm »
a wracając do tematu, chyba najgorsze mamy już za sobą. egmont, timof, mroja, mucha znów skutecznie sięgają do naszych portfeli.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #880 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:15:56 pm »
Bo ja wiem, Egmont wciaz dosc wolno publikuje, pewnie chce sobie wyczyscic magazyny.
Timof i Mroja to w zasadzie to samo wydawnictwo, rzeczywiscie aktywne ostatnio, ale jednak nie skierowane do masowego odbiorcy.
O Musze nawet nie ma co wspominac.

Mysle, ze jeszcze przez jakis czas bedzie taki spokoj panowal. Obecna sytuacja +moze 10 lub 20% i bedzie tak jak byc powinno. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Shinue

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #881 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:58:33 pm »
ale zobaczcie, zaczęły pojawiać się drogie 'ekskluzywne' wydania. takie 'śmieszne' etui robi różnicę. czy już kiedyś nie przerabialiśmy tego? historia lubi zataczać koła. trzeba być dobrej myśli i kupować polskie wydawnictwa. wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale widzę światełko w tunelu.

Offline kas1

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #882 dnia: Lipiec 21, 2012, 10:19:19 am »
Byłem ostatnio w Czechach i odwiedziłem taki ichniejszy odpowiednik empiku. Półki z komiksami przy samiutkich kasach a na nich: Punisher MAX, dawno porzucony u nas Hitman (podobno ze względu na brak materiałów), omnibusy (bodajże Daredevil itp.), wydania zbiorcze Asteriksów  (ciskane przez czeski egmont)  i wiele, wiele innych... Sporo rzeczy bardziej ambitnych w proporcjach mw.40-60. Ceny po przeliczeniu chyba troszeczkę wyższe niż u nas ale jednak można... Z ciekawości odwiedziłem dwa inne podobnego typu punkty. Sytuacja w zasadzie identyczna. Nie wiem jak wygląda pełna oferta czeskich wydawców ale po tym co zobaczyłem na półkach, to chyba troszeczkę im zazdroszczę...

Offline nayroth

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #883 dnia: Lipiec 21, 2012, 01:40:38 pm »
Ano, Czesi jednak troszeczkę bogatsi od nas... Rzut oka na czeskie sklepy i można pozazdrościć że mają to co u nas szybko przestali wydawać: Swamp Thing, TopTen, Transmetropolitan, New-X-Men, Y the last man, albo nawet nie zaczęli: ScottPilgrim, ForTomorrow, Long Halloween czy wspomniane omnibusy DD.
Sobie sprawdziłem ceny okładkowe niektórych tytułów, ale ten język raczej nie do przeskoczenia...
DD Ombinus 1 - 990Ck - 162zł
DD Ombinus 2 - 890Ck - 145 zł
DD Ombinus 3 - 690Ck - 113 zł
Watchmen HC - 990Ck - 162zł
V jako vendeta HC - 690 CZK - 113- zł
Z Pekla HC - 690 CZK - 113- zł
Habibi HC -  690 CZK - 113- zł
Blankets HC - 590 CZK - 96zł
Kingdom Come HC - 690 - 113zł
Hush HC - 590 CZK - 96zł
For Tomorrow1,2 HC - 490CZK - 80zł
Transmetropolitan tpb - 399CZK - 65zł
Zywe Trupy tpb - 299CZK - 49zł

ramirez82

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #884 dnia: Lipiec 21, 2012, 02:10:48 pm »
Rzut oka na czeskie sklepy i można pozazdrościć że mają to co u nas szybko przestali wydawać: Swamp Thing, TopTen, Transmetropolitan, New-X-Men, Y the last man, albo nawet nie zaczęli: ScottPilgrim, ForTomorrow, Long Halloween czy wspomniane omnibusy DD

O cholera! Ale dobrze mają pepiczki!