trawa

Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 213000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gość

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #570 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:35:35 am »
Niedawno był u mnie znajomy i pytał o "Sandamana", bo mu w pracy ktoś polecał. Masz? Mam, chcesz pożyczyć? A są tam jakieś unikaty? Nie wiem, kiedyś były. To ja p...dolę! Pożyczę komiks, stanie się coś i oddam auto. Nic z tego.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #571 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:54:50 am »
Sandman to zly przyklad, bo byl wznawiany, podobnie Sin City. Egmont zasadniczo wie co robi, zalicza drobne wpadki, jak brak wznowienia Strzanizkow przy okazji filmu, ale zasadniczo inne oficyny padaja a Egmont ciagle pierwszy.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #572 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:10:16 am »
Ileż razy można to powtarzać... Jak „Strażnicy” wchodzili do kin egmont miał jeszcze znaczne zapasy magazynowe. Zafoliował wszystkie trzy tomy razem, wrzucił do empików i w ten sposób wyczyścił magazyny. Po co miał dodrukowywać coś, co miał?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Misiael

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #573 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:25:32 am »
I nie wychwyciłeś tonu ironii, drwiny i niewiary w mojej wypowiedzi... Jest mi przykro.

Trzeba uśmieszki stawiać w odpowiednim miejscu.

Offline starcek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #574 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:56:22 am »
Moim zdaniem bledem Egmontu bylo zamkniecie Swiata Komiksu. Teraz zbieraja tego efekty. Rozumiem, ze pismo bylo niedochodowe, ale ile musieli do niego dokladac?
Tak, SK na pewno stymulowal rynek, ale w pewnym momencie stal sie przeciez tylko i wylacznie miejscem na prezentacje skrotow i wyrywkow komiksow, ktore mial wydac Egmont. Pamietam, ze z kazdym numerem bylo coraz gorzej. To musialo sie tak skonczyc. Przeciez za ulotki reklamowe sie nie placi, przynajmniej gdy je wreczaja.  :mad:

Zafoliował wszystkie trzy tomy  razem, wrzucił do empików i w ten sposób wyczyścił magazyny.
I do tego sprzedawał w promocji - taniej niz cena okladkowa.
 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #575 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:34:12 am »
Ileż razy można to powtarzać... Jak „Strażnicy” wchodzili do kin egmont miał jeszcze znaczne zapasy magazynowe. Zafoliował wszystkie trzy tomy razem, wrzucił do empików i w ten sposób wyczyścił magazyny. Po co miał dodrukowywać coś, co miał?

Znaczne zapasy magazynowe to chyba przesada. Gdyby bylo tak fajnie, ceny na alegro nie przekraczalyby 100PLN za komplet, a chodzily nawet po 150.

Poza tym, zeby juz tak do konca wyjasnic ten temat, to zafoliowane komplety trafily do sprzedazy w 2008 roku, a premiera Straznikow byla w 2009.

Tak, SK na pewno stymulowal rynek, ale w pewnym momencie stal sie przeciez tylko i wylacznie miejscem na prezentacje skrotow i wyrywkow komiksow, ktore mial wydac Egmont. Pamietam, ze z kazdym numerem bylo coraz gorzej. To musialo sie tak skonczyc.

To prawda, wydaje mi sie, ze Egmont troche nie przemyslal tej strategii, bo najlepsza reklama komiksow sa same komiksy. Ludzie czytaja, maja niedosyt, chca wiecej, ida kupowac. Najlepsza forma promocji albumow KSK byly nie reklamy z okladkami komiksow na zdjeciach (chyba najgorszy sposob reklamowania komiksow) czy pseudoartykuly publikowane w SK (teraz mamy probke w FK), ale po prostu komiksy publikowane w pismie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 10:37:49 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #576 dnia: Wrzesień 14, 2010, 11:32:04 am »
Trzeba uśmieszki stawiać w odpowiednim miejscu.

Trzeba czytać, a nie protezować rozumienie ikonami, wybacz.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #577 dnia: Wrzesień 14, 2010, 11:57:29 am »
Trzeba czytać, a nie protezować rozumienie ikonami, wybacz.

Moderatoooor!!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #578 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:13:41 pm »
Na to moderator nie pomoże, tego się nauczyć trzeba. Zresztą ja nie chcę, żeby moderator mi emotikony doklejał do wypowiedzi...
 
To dobrze, bo ja też tego nie chcę - i skończmy na tym.
graves
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 06:11:52 pm wysłana przez graves »

Offline starcek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #579 dnia: Wrzesień 14, 2010, 11:10:25 pm »
Poza tym, zeby juz tak do konca wyjasnic ten temat, to zafoliowane komplety trafily do sprzedazy w 2008 roku, a premiera Straznikow byla w 2009.
Ale tuz przed premiera wciaz byly  sprzedazy i to juz przecenione.  :badgrin:

...pseudoartykuly publikowane w SK (teraz mamy probke w FK).
Chyba juz wiem dlaczego nie kupuje FK. Trauma po ostatnich numerach SK trwa.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #580 dnia: Wrzesień 16, 2010, 11:10:36 am »
Poza tym, zeby juz tak do konca wyjasnic ten temat, to zafoliowane komplety trafily do sprzedazy w 2008 roku, a premiera Straznikow byla w 2009.
To chyba normalne, że produkt powiązany wprowadza się przed a nie po premierze filmu. I tak jak pisał starcek - w momencie premiery pakiet można było spokojnie kupić w empiku.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

celtic

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #581 dnia: Wrzesień 16, 2010, 03:35:12 pm »
To chyba normalne, że produkt powiązany wprowadza się przed a nie po premierze filmu.

No nie zupełnie, Egmont swojego Predatora wyda 3 miesiące po premierze PREDATORSÓW w kinach  :sad:

Offline hans

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #582 dnia: Wrzesień 16, 2010, 04:33:05 pm »

No nie zupełnie, Egmont swojego Predatora wyda 3 miesiące po premierze PREDATORSÓW w kinach  :sad:

I uważasz, że właśnie takie działanie jest normalne?

Offline starcek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #583 dnia: Wrzesień 16, 2010, 07:44:25 pm »
 
No nie zupełnie, Egmont swojego Predatora wyda 3 miesiące po premierze PREDATORSÓW w kinach  :sad:
Tyle, ze to nie jest ta sama opowiesc. Ale faktycznie mogli lepiej zaplanowac termin wydania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 08:59:49 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #584 dnia: Wrzesień 19, 2010, 02:58:45 pm »
T. Kołodziejczak w wywiadzie informował, że Fantasy Komiks sprzedaje się poniżej oczekiwań.
A w sklepie Gildii:
      Fantasy Komiks - 4.           nakład jest wyczerpany...