Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 212984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiael

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 19, 2010, 04:46:18 pm »
T. Kołodziejczak w wywiadzie informował, że Fantasy Komiks sprzedaje się poniżej oczekiwań.
A w sklepie Gildii:
      Fantasy Komiks - 4.           nakład jest wyczerpany...

Ale zdajesz sobie sprawę, że to komiks stricte kioskowy i to właśnie punkty sprzedaży prasy, a nie księgarnie (internetowe i "namacalne" ) są głównym punktem dystrybucji dla tego typu produktu?

Offline starcek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 19, 2010, 05:41:06 pm »
Ale zdajesz sobie sprawę, że to komiks stricte kioskowy i to właśnie punkty sprzedaży prasy, a nie księgarnie (internetowe i "namacalne" ) są głównym punktem dystrybucji dla tego typu produktu?
Ciekawe, ze nie wycieka do sprzedazy po zbieraniu zwrotow tak jak inne czasopisma. Przynajmniej ja nigdzie nie widzialem FK wsrod stert pism ze zwrotow.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 19, 2010, 05:52:20 pm »
Może za mały nakład, a może sprzedawcy tych stert w dupie mają komiks. To, że sklep Gildii sprzedał swoje 20-30 egzemplarzy to nie znaczy wiele. Tylko tyle, że specjalistyczny sklep docierający do specjalistycznego odbiorcy wyczerpał niezbyt duży nakład. (OK, może mieli 50 sztuk, ba być, może nawet 150 - to by znaczyło, że wszyscy bywalcy forum oprócz mnie kupili). To by dokładnie oznaczało całkowicie nic. Wyczerpał się także nakład np. Kolektywu 3 i 5 bodajże, a także parę innych rzeczy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 19, 2010, 06:41:41 pm »
Panowie, nie wiem jak Wy, ale dla mnie naklad wyczerpnany, oznacza ze komiksu nie da sie zamowic u wydawcy, a nie, ze sklep sprzedal tyle ile zamowil w pierwszej partii. W tym drugim przypadku powinna byc informacja - towaru nie ma na skladzie, prosimy czekac az bedzie, czy cos w tym stylu.

Moze naprawde Egmont sie wyprzedal z tego numeru, choc to chyba zbyt piekne by bylo prawdziwe. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ljc

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 19, 2010, 07:30:28 pm »
E może nie mieć tych komiksów faktycznie, bo leżą po kioskach...
tamtam!

Offline graves

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 19, 2010, 08:49:39 pm »
Ja swój egzemplarz kupiłem w MPiKU, jak i poprzednie. Po wejściu do sprzedaży 5 - 4 tajemniczo zniknęła, jak i przeważnie wszystkie poprzednie numery różnych pism. Pewnie wóciły do magazynu MPiKU. Zanim dotrą jednak do wydawcy - może nieco minąć.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 19, 2010, 09:23:16 pm »
T. Kołodziejczak w wywiadzie informował, że Fantasy Komiks sprzedaje się poniżej oczekiwań.
A w sklepie Gildii:
      Fantasy Komiks - 4.           nakład jest wyczerpany...

Według mnie (jesli to nie jest np. błąd w programu sklepowego) to oznacza, że wydawca nie ma już egzemplarzy. Ale to wcale nie znaczy, że wszystko się sprzedało. Może po prostu 10 000 poszło do Ruchu czy kolportera, a 500 zostało na sklepy i te 500 się skończyło, a za 6 miesięcy Ruch i Kolporter odeślą 6 000 jako zwrot.

Wydawca nie ma już egzemplarzy, ale w dystrybucji może ich być tona.

Ciekawe, ze nie wycieka do sprzedazy po zbieraniu zwrotow tak jak inne czasopisma. Przynajmniej ja nigdzie nie widzialem FK wsrod stert pism ze zwrotow.

To chyba zależy od umowy. To co wycieka to tzw. zwroty protokolarne - dystrybutor pisze że 5 000 się sprzedało a 6 000 nie sprzedało więc "zostały komisyjnie zniszczone". Ale potem te zniszczone są do kupienia na targowiskach... Można też w umowie zastrzec, ze nie sprzedane egzemplarze mają zostac odesłane do wydawcy, ale wtedy dystrybutor każe sobie za to słono płacić. Więc w zalezności od umowy dany tytuł albo będzie na tych kiermaszch, albo go nie będzie w ogóle.

Na tej zasadzie niektórych tytułów prasowych nigdy nie było na kiermaszach, np. "Świata Komiksu"

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 23, 2010, 08:34:44 pm »
Na wirtualnym wydawcy pojawił się artykuł streszczający news z retailnet.pl informujący o zamiarach otwarcia sklepu internetowego przez Tesco zilustrowany zrzutem ze strony Tesco Books. Wszedłem na ów retalinet i oczom mym ukazał się potężny portal handlu detalicznego i krzyczące ze wszystkich stron nagłówki: „Handlowcy przetrwali kryzys”!

Patrząc na „łódzkie” zapowiedzi wydaje mi się, że ten optymizm komiksowym wydawcom już się udzielił.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 23, 2010, 08:47:22 pm »
Jest tez mozliwosc, ze to labedzi spiew...

Oby nie. Ale na zeszytowki bym nie liczyl. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline burberry

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:51:21 pm »
a wśród kibiców komiks jakoś się ma:


http://i55.tinypic.com/15gpjsl.jpg


 :smile:
Bóg Cię kocha

Offline Misiael

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #595 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:58:12 am »

Offline janjedlikowski

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 03, 2010, 01:08:24 pm »
Czy ktoś był na spotkaniu wydawców na MFK? Jakie nastroje? Co mówili na temat zapaści rynku?

ramirez82

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 03, 2010, 01:47:55 pm »
Czy ktoś był na spotkaniu wydawców na MFK? Jakie nastroje? Co mówili na temat zapaści rynku?

Dobrze nie jest na pewno, choć w zasadzie nic nowego nie było powiedziane. Głównie problemy z Empikiem i zbliżający się podatek VAT. Szymon Holcman wspomniał o przykrej sprawie, oddali komiksy przez swojego pośrednika, jakąś hurtownię, do Empiku, Empik podobno pieniądze wypłacił, hurtownia podobno nie otrzymała ich, nie ma pieniędzy, nie ma komiksów, nie ma winnego.

Szkoda że zabrakło Timofa, czy kogoś z Taurus Media na panelu wydawców.

Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 03, 2010, 08:22:26 pm »
Mówili że FK idzie marnie i raczej czarno widzą jego przyszłość!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 03, 2010, 09:56:51 pm »
Szkoda. Dobrze, ze chociaz pare tych numerow wyszlo. Mam nadzieje ze 6 sie jeszcze zdazy ukazac.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.