Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 216179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

godai

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #600 dnia: Październik 03, 2010, 09:58:53 pm »
Szkoda że zabrakło Timofa, czy kogoś z Taurus Media na panelu wydawców.

Cytat: timof
jeszcze zdolności bilokacji nie posiadłem i nie udało mi się być w 2 miejscach naraz - prowadzić spotkanie z robinsonem i odwiedzić panel wydawców w inny sposób niż duchem

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #601 dnia: Październik 03, 2010, 10:41:00 pm »
Mówili że FK idzie marnie i raczej czarno widzą jego przyszłość!
A padły jakieś konkrety? Ile czasu dają jeszcze temu projektowi? Dociągną chociaż te serie do końca?

Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #602 dnia: Październik 04, 2010, 12:31:40 am »
Szkoda. Dobrze, ze chociaz pare tych numerow wyszlo. Mam nadzieje ze 6 sie jeszcze zdazy ukazac.

6 już jest, a w niej zapowiedzi aż bodaj do stycznia czy lutego przyszłego roku na dalsze odcinki niektórych serii. Idzie marnie, gównie w "Ruch-u" bo działa to jak PGR, i pani Wiesia ma głęboko... to że być może powinno się wystawić na widoku FK itd. Więc nie dotarli magazynem do mniejszych i małych miast. Powtórzono to że brakuje im ciągle 200-300 egzemplarzy więcej aby interes się dalej kręcił... W sumie to nie jest dużo 200-300 zeszytów - no ale ktoś musi je kupić. Mnie nie stać na kupowanie dwóch egzemplarzy jednego numeru aby ratować magazyn. Ale pokazuje i polecam wszystkim moim znajomym...   

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #603 dnia: Październik 04, 2010, 12:56:39 am »
Mówili że FK idzie marnie i raczej czarno widzą jego przyszłość!

Przy obiedzie od Szrejtera słyszałem trochę co innego. Idzie poniżej oczekiwań, ale nie marnie. Zastanawiają się co zrobić, by utrzymać ten tytuł na rynku. Bo na pewno muszą dokonać jakichś zmian, żeby tego projektu nie zamknąć.

Głównie problemy z Empikiem i zbliżający się podatek VAT. Szymon Holcman   wspomniał o przykrej sprawie, oddali komiksy przez swojego pośrednika,   jakąś hurtownię, do Empiku, Empik podobno pieniądze wypłacił, hurtownia   podobno nie otrzymała ich, nie ma pieniędzy, nie ma komiksów, nie ma   winnego.
Głuchy telefon po prostu...

Nie empik wpłacił, tylko empik twierdzi że wpłacił, bo empik nadal mało komu płaci.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #604 dnia: Październik 04, 2010, 07:20:32 am »
Głuchy telefon po prostu...

Nie empik wpłacił, tylko empik twierdzi że wpłacił, bo empik nadal mało komu płaci.

Źle się wyraziłem, pisałem "podobno wpłacił", na podstawie, że właśnie tak twierdzą, dzięki za sprostowanie. Choć była też później mowa o problemach z hurtownikiem, więc myślałem, że to wina bardziej po stronie hurtowni jednak.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 04, 2010, 08:17:03 am »

Nie empik wpłacił, tylko empik twierdzi że wpłacił, bo empik nadal mało komu płaci.

Wchodza nowe przepisy w UE, ktore maja pomoc w plynnosci przekazow. Z nowosci jest to, ze jak kontrahen nie zaplaci faktury, to po ilus tam dniach przysluguje z automatu dodatkowa kwota 40EUR na koszty windykacji. Moze to cos poprawi.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #606 dnia: Październik 04, 2010, 10:09:01 am »
@xionc: Ta, jasne.

@ramirez: Problem z hurtownikiem polega na tym, że empik leje na niego z góry tak samo jak na wydawców, którzy dostarczają empikowi towar bezpośrednio do legendarnego magazynu centralnego (jak np. Egmont - empik wisi mu taką kasę, że mało się nie zadławiłem kotletem z wrażenia).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #607 dnia: Październik 04, 2010, 10:41:02 am »
Ja juz pare razy zwracalem uwage kioskarce kolo mnie, zeby magazyn fk lezal gdzie indziej i byl bardziej widoczny. Myslicie, ze to cos poskutkowalo, a takiego wala
U mnie mimo wszystko fantasy komiks idzie dobrze. Niech egmont zrobi z fk dwumiesiecznik, albo ograniczy ciutke jego naklad i podwyzszy cene magazynu o te 5 zyli
200-300 egzemplarzy to nie jest zle, tak mysle
szkoda, ze projekt horror komiks chyba wlasnie przeszedl do strefy o nazwie "nierealne"
pzdr
   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 04, 2010, 11:48:12 am »
Dwumiesięcznik to dobry pomysł. Ograniczenie nakładu wiąże się raczej z poniesieniem ceny a z tego co mi wiadomo Egmont chciałby tego uniknąć. Dla przypadkowego czytelnika to może być już o „te 5 zyli” za dużo.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 04, 2010, 05:08:07 pm »
Ja kupuję numer, gdy wyjdzie następny (ciągle mam jeden numer do kupienia, jakoś tak mi się wydatki rozkładają, że zawsze jestem o jeden do tyłu), dwumiesięcznik do wg. mnie super opcja. :wink:
I jestem też doskonałym przykładem osoby dla której dodatkowe 5 zybla to już za dużo. Musiałbym zrezygnować z SWKomiks, a tego bym nie chciał  :wink:

Offline Nawimar

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 05, 2010, 09:01:37 am »
Dla mnie co dwa miesiące to jednak za mało. A chętnie nabywałbym drugi podobny magazyn - np. "Komiksy SF". Jednak w tej sytuacji chyba raczej się nie doczekam.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 05, 2010, 06:48:47 pm »
Ja tez wole miesiecznik, ale co dwa miesiace nadal bym kupowal.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dembol_

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 10, 2010, 08:29:53 pm »
W temacie VAT-u: czy orientujecie się jak VAT wpływa na importowane książki? Z tego co pamiętam na inne towary jest naliczany powyżej jakiejś kwoty (w przypadku importu spoza UE). Może wiecie coś na ten temat?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 11, 2010, 09:14:51 am »
Z tego co mi wiadomo płaci się cło a nie vat.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Kokosz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 14, 2010, 12:24:16 pm »
Normalnie rączki opadają jak się czyta fora komiksowe...

Od paru miesięcy jest temat o zapaści rynku, w którym wydawcy i osoby zaangażowane w produkcję komiksów mówią, że jest zapaść, a pozostali (w większości) piszą, że jest super i żadnej zapaści nie widzą. Potem T. Kołodziejczak w wywiadzie tłumaczy wszystko jeszcze raz, wyjasnia że Egmont będzie zmniejszał ofertę, pisze z czego to wynika, a i tak po ogłoszeniu zapowiedzi pojawiają się komentarze typu "marne pakiety ala listopad i grudzień" oraz ironiczne pytania jak "czy może jednak zaskoczycie nas jakmiś ciekawymi zestawami komiksów?"

Nie wiem, czy ci ludzie nie czytają forów, na których piszą, czy czytają i nic nie rozumieją?