Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 216236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #810 dnia: Luty 18, 2011, 06:58:27 pm »
Serio? Czy sobie jaja robisz?

Serio.

Oczywiście, że nie serio. Naprawdę w to uwierzyłeś?  :shock:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 07:06:28 pm wysłana przez Death »

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #811 dnia: Luty 18, 2011, 07:43:01 pm »
Gdybym uwierzył, to bym nie pytał. Ale nigdy nie wiadomo. Po różnych magazynach walają się czasami takie rzeczy, że głowa mała. Jeśli nie trafi się ktoś, kto wie ile co jest warte, to może tak sobie leżeć i leżeć.

z ciekawostek zliczyłem 3 szt. "Przybysza" po 69,90
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 08:36:06 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline freshmaker

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #812 dnia: Luty 19, 2011, 03:15:20 pm »
byłem dziś w tym outkecie, nic ciekawego nie widzialem. są jakieś resztki taurusa, manzoku - wszystko -30% ale są to komiksy w większości przechodzone.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #813 dnia: Październik 09, 2011, 09:23:40 pm »
Chcialbym wrocic do tematu kryzysu. Jako klient chcialbym zapytac, czy na mfk wydawnictwa przedstawily, jak ma wygladac ich dzialalnosc w 2012 roku. Wiem, ze Hanami ma jakies klopoty, to samo dotyczy mroji. Z egmontem nie jest za wesolo. Taurus radzi sobie calkiem dobrze. Nie wiem jak jest z wydawnictwami mangowymi. Nic nie wiadomo apropos postu. Timof radzi sobie chyba calkiem dobrze. Z ongrysem nie jest za dobrze. Mucha chyba jakos sobie radzi(chyba najlepiej ze wszystkich wydawnictw). Nic nie wiem na temat planow centrali. Zin zin to juz chyba upadl. Ponoc ma pojawic sie jakies nowe wydawnictwo mangowe. Jako czytelnik jestem ciekaw, co planuja wydawnictwa na 2012 rok. dzieki za jakies info lub przecieki. Czy ktos zamierza przejac serie manzoku, bo ponoc w tym wydawnictwie zadomowil sie juz komornik....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #814 dnia: Październik 10, 2011, 01:32:20 am »
Egmont - nie zawiesza żadnej z serii tylko będą się one ukazywać rzadziej i już raczej tak pozostanie, zamiast 10 premier miesięcznie będzie 5-6. Oczywiście nacisk kładą na dodruki hitów w stylu Asterix i Thorgal.
KG - będzie wydawała komiksy tak jak będzie chciała bo traktuje to jako hobby do końca tego roku powinien się ukazać długo zapowiadany komiks Baranowskiego.
Post: działa dalej zamierzają wydać całość Mglistego Billy'ego, a do końca tego roku (czyli patrz ostatni kwartał 2012) kolejny album Corto i zbiorczą Vendetę.
Taurus: obok Zabójcy planuje jeszcze 5 nowych francuskich tytułów w tym piracka seria ma zacząć się już od listopada. Ponadto podobno Egmont sprzedał im już prawa do Scorpiona i Taurus zamierza go skończyć na polskim rynku.
Hanami: do końca 2012 roku zamierzają skończyć wszystkie swoje polskojęzyczne serie, i pewnie bardziej uderzą w czeski rynek gdzie mają lepszą sprzedaż.
Ongrys: jęczy o kryzysie ale cóż, nie wszyscy się mogą zmieścić w komiksowej niszy - zwłaszcza jeśli wydają drogie i często nieciekawe komiksy.
Centrala: nie przybyła na panel bo mieli akurat inne spotkanie, ale też się nie poddają - zajrzyjcie sobie na ich stronę... 
 

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #815 dnia: Październik 10, 2011, 07:50:21 am »
No to ok, dzieki za info. Zapomnialem o KG, ale chyba Oni ostatnio jednak mocno zwolnili. Nic tak naprawde nie wiadomo o ich planach na 2012 rok. Inna sprawa, ze nie wiem jak niektorym wydawnictwom wyszlo na zdrowie sprzedawanie poza strukturami empiku. Z tego co wiem tylko egmont ma jako takie stosunki z empikiem, chociaz przeciez ponoc moloch winien byl im spora kase. Nie wiem jak jest teraz, ale chyba zwolenienie egmontu wynikalo wlasnie z zaleglosci empiku wiec juz nie wiem jaka jest prawda. Chyba jednak empik i vat mocno zaszkodzily polskiemu rynkowi komiksowemu. Jesli wydawcy nie narzekaja to dobrze, moze wrozy to lepszy przyszly rok. Nawet jesli w 2012 roku bedzie kryzys, to moze bedzie on lzejszy od zapasci ad2011.
A czy cos mowione bylo o Mroji i Lost girls. Czy ten komiks jest jeszcze w planach Mroji. Z tego co wiem, LG mialy ukazac sie w koncowce tego roku, a tu zapadla taka niezreczna cisza. W ogole jestem ciekaw, w jakiej kondycji jest mroja w tym momencie
pzdr i dzieki za odp

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Tencz

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #816 dnia: Październik 10, 2011, 12:34:02 pm »
Spora część napisanych tu informacji jest wyssana z palca, ale tak w skrócie o nas, co do reszty - radzę szukać oficjalnych wypowiedzi.

Hanami nie ma żadnych problemów, to rynek ma problemy - coraz więcej sklepów ma długi, a rynek komiksowy się kurczy, przez co jest tylko gorzej.  Co do sprzedaży w Czechach, nikt i nigdy nie powiedział, że jest lepsza niż w Polsce. Skończymy serie, bo tak się szczęśliwie złożyło, że (prawdopodobnie) wszystkie zostaną zakończone w Japonii. Pozwoli to spełnić wszystkie zobowiązania wobec czytelników i da nam to dużą wolność jeśli chodzi o dalsze decyzje. Jeśli sytuacja się nie zmieni, prawdopodobnie będziemy jeszcze bardziej ograniczać wydawanie, aż przejdziemy na system hobbistyczny (jeden, dwa tytuły w roku albo i mniej).

Offline Death

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #817 dnia: Październik 10, 2011, 12:36:18 pm »
Kuba napisał tekst o panelu wydawców na Kolorowych zeszytach a Tomek na Komiksomanii.
Jest między innymi o Lost girls.
Tak, ukażą się. Niebawem rusza strona i zapewne przedsprzedaź.

Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 10, 2011, 03:43:36 pm »
Spora część napisanych tu informacji jest wyssana z palca, ale tak w skrócie o nas, co do reszty - radzę szukać oficjalnych wypowiedzi.

Hanami nie ma żadnych problemów, to rynek ma problemy - coraz więcej sklepów ma długi, a rynek komiksowy się kurczy, przez co jest tylko gorzej.  Co do sprzedaży w Czechach, nikt i nigdy nie powiedział, że jest lepsza niż w Polsce. Skończymy serie, bo tak się szczęśliwie złożyło, że (prawdopodobnie) wszystkie zostaną zakończone w Japonii. Pozwoli to spełnić wszystkie zobowiązania wobec czytelników i da nam to dużą wolność jeśli chodzi o dalsze decyzje. Jeśli sytuacja się nie zmieni, prawdopodobnie będziemy jeszcze bardziej ograniczać wydawanie, aż przejdziemy na system hobbistyczny (jeden, dwa tytuły w roku albo i mniej).

Pani na stoisku Hanami mówiła, że na rynku Czeskim jest znacznie lepsza sprzedaż!!! W przyszłym roku będę nagrywał dyktafonem wypowiedzi aby udowodnić ich prawdziwość :smile:
Hanami obok Ongrysa rzeczywiście narzekało na kryzys.

Oczywiście można czarować i biadolić, że to rynek ma problem itd. Mówić że jest mega kryzys itd. Tylko że taka sytuacja jest już normą. I tak ukazuje się dość dużo komiksów. Większa ilość, taka jak w latach 2008-2009 była już niestety rozpasaniem, szczególnie przy cenach jakie widniały na ostatniej stronie obwoluty. Zresztą jest taka zasada, że to nie rynek dostosowuje się do podmiotu, tylko podmioty do rynku, wobec czego to Hanami ma problem, a nie rynek. I żeby nie było - ja cenię sobie wydawnictwo Hanami - ale nie zaklinajcie tak rzeczywistości, ludzie...
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2011, 03:50:49 pm wysłana przez Thiago »

Offline Death

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #819 dnia: Październik 10, 2011, 03:55:53 pm »
Ja nic nie chcę pisać, ale akurat Tencz jest najlepiej ze wszystkich poinformowany w sytuacji Hanami;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #820 dnia: Październik 10, 2011, 04:31:43 pm »
Jeśli sytuacja się nie zmieni, prawdopodobnie będziemy jeszcze bardziej ograniczać wydawanie, aż przejdziemy na system hobbistyczny (jeden, dwa tytuły w roku albo i mniej).

Jeszcze z rok temu, ta informacja nawet by mnie nie zainteresowała. Ale teraz, kiedy za sprawą Pluto, oraz Taniguchiego, Hanami przekonało mnie do mangi, nieprzyjemnie jest czytać tego typu czarne wizje.

Offline Julek_

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #821 dnia: Październik 10, 2011, 06:51:35 pm »
Post: działa dalej zamierzają wydać całość Mglistego Billy'ego
A gdzie takie rewelacje słyszałeś i od kogo, bo raczej nie na panelu i nie od Andrzeja Rabendy.
Adro, zerknij sobie na Komiksomanie albo Kolorowe Zeszyty, tam wiszą podsumowania tego, co zapowiedzili wydawcy.

Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #822 dnia: Październik 10, 2011, 08:32:48 pm »
A gdzie takie rewelacje słyszałeś i od kogo, bo raczej nie na panelu i nie od Andrzeja Rabendy.
Adro, zerknij sobie na Komiksomanie albo Kolorowe Zeszyty, tam wiszą podsumowania tego, co zapowiedzili wydawcy.

Ludzie czy tylko rozmawia się z wydawcami na panelu??? Jak coś chcesz wiedzieć to się fatygujesz osobiście. Przy fajce pogadasz, przy piwie, przy stoisku - to co mnie interesowało - to wiem. Nie obchodziła mnie Centrala, ani inne wydawnictwa poza Egmontem, Kulturą, Taurusem, Hanami i Postem. Jeszcze pamiętam Ongrys że psioczył, ale biorę od nich sporadycznie bo moim zdaniem nie trafiają z tematem ani z ceną -  co było widać na ostatnich targach w Łodzi. Ich oferta w porównaniu z cenami z gildii - bosh spadli z księżyca chyba... 

Offline Julek_

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #823 dnia: Październik 10, 2011, 09:18:50 pm »
Hyhyhyy...
Zabawnyś, Thiago. Ktoś Ci bajek poopowiadał :)
Jeśli usłyszałeś, że niebawem albo w ogóle ukażą się kolejne tomy "Billy`ego" to nie usłyszałeś tego z żadnego dobrego źródła. Co najwyżej było to zapewnienie, że Andrzej chciałby, ale na przeszkodzie kwestie edytorskie. Chciałby, ale boi się że nie może.
Słowem - Post ma problem co dalej z "Billy`m" zrobić, bo drugi tom ze względu na formę kosztowałby więcej, znacznie więcej, niż pierwszy.


Offline Thiago

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #824 dnia: Październik 10, 2011, 10:58:42 pm »
Hyhyhyy...
Zabawnyś, Thiago. Ktoś Ci bajek poopowiadał :smile:
Jeśli usłyszałeś, że niebawem albo w ogóle ukażą się kolejne tomy "Billy`ego" to nie usłyszałeś tego z żadnego dobrego źródła. Co najwyżej było to zapewnienie, że Andrzej chciałby, ale na przeszkodzie kwestie edytorskie. Chciałby, ale boi się że nie może.
Słowem - Post ma problem co dalej z "Billy`m" zrobić, bo drugi tom ze względu na formę kosztowałby więcej, znacznie więcej, niż pierwszy.

Aż się prosisz o użycie niecenzuralnego słowa... Ale tylko poproszę o to abyś nauczył się czytać!!! Powiedziałem że planują wydać całość - nie powiedziano mi kiedy czy za rok czy za dwa czy za dekadę! Rozumiesz? I tak oczywiście kolejne odcinki mają inną formę fizyczną - wiem o tym! Dalej napisałem że do końca tego roku - w co nie wierzę bo od lat Post mówi jedno, a robi co innego - planują Corto bodajże "Pod znakiem Koziorożca" i zbiorczą Vendettę. Mam powtórzyć?
A więc Mglisty Billy to taki plan, troszkę marzenie, plan dalekosiężny może się im nie uda, ale by chcieli, choć to nie pewne na 100%, tak jak plany Egmontu na listopad i grudzień nie są pewne na 100%
Naucz się czytać ze zrozumieniem hyhyhyhy...