trawa

Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 216624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cro_no

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 24, 2011, 09:58:50 am »
A u mnie w Empiku to jeszcze we wtorek były trzy zafoliowane egzemplarze Jokera... Mogłem kupić i sprzedać na allegro drożej  :smile:

Offline radef

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 24, 2011, 10:12:21 am »
Na której szkoda miejsca na jakieś Ligi Dżentelmenów, Usagi, Marzi czy Tintina, o propozycjach innych wydawców już nie wspominając...
Marzi była promowana w gazetce Empika i w każdym była zaraz przy wejściu w wielu egzemplarzach, za to Tintin też powinien być w przynajmniej w kilku egzemplarzach (każdy tom), ponieważ niedawno była premiera filmu i trzeba to wykorzystać i tak jest. Za to Usagiego nie widziałem, Dżentelmenów też.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline eskos

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 26, 2011, 09:30:59 am »
Ciekawe jak sie skonczy ta cala afera, oby wydawcy wyszli z zawieruchy obronna reka. Moze wtedy wydawcy komiksowi zdolaliby podniesc sie, a kryzys i vat nie bylyby dla nich tak dotkliwe. Oczywiscie wygrana wydawcow, bylaby tez korzystna dla nas czytelnikow komiksow. Czy w ogole wiadomo cos odnosnie buntu wydawcow przeciwko praktykom empiku, czy empik zamierza ustapic, czy cala sprawa utknela w martwym punkcie?
pzdr


Empik załatwia interesy z wydawcami przez spółki córki. I jak, któraś upadnie to kasa jest praktycznie nie do odzyskania. Sprawy w sądzie trwają latami.
Jeżeli natomiast spekulacje na temat wejścia Amazonu do Polski na przełomie marzec/kwiecień 2012r. potwierdzą się to powoli będzie można zacząć zapominać, że taki twór jak Empik w ogóle istniał. Zupełnej zmianie ulegnie cały rynek wydawniczo-księgarski w naszym kraju.

Offline Shinue

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 26, 2011, 10:29:01 am »
kiedyś wszedł na rynek ebay a o allegro nikt nie zapomniał...

Offline Dembol_

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 26, 2011, 03:19:58 pm »
Bo ebay wszedł zdecydowanie za późno. Wtedy allegro od dawna dominowało na rynku aukcji i ludziom ciężko było sobie wyobrazić coś innego. Jedyny z niego pożytek, że można mieć paypala i kupować na zagranicznych aukcjach.

Nie przesądzałbym upadku Empiku. To bardzo mocny gracz. Nie zniknie, ot tak, z dnia na dzień. Amazon jeśli będzie miał dobre ceny na lokalny asortyment i do tego bogatą ofertę z zagranicy może namieszać na rynku. Zresztą poczekajmy do samego wejścia bo nie wiadomo jak agresywnie Amazon zaatakuje Polskę. Cokolwiek się stanie będzie z korzyścią dla czytelnika bo silny konkurent wymusi przede wszystkim zmiany w Empiku jeśli ten będzie chciał utrzymać dotychczasowe zyski. Poza tym E. ma spore rezerwy finansowe i masę świetnie zlokalizowanych salonów prowadzących sprzedaż stacjonarną, więc nawet jeśli przegraliby bitwę o Internet pozostaną w grze.

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #860 dnia: Styczeń 04, 2012, 04:29:53 pm »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #861 dnia: Styczeń 04, 2012, 05:08:54 pm »
czyzby cos sie ruszylo?

niby, ze co?

Offline adro

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #862 dnia: Styczeń 04, 2012, 08:07:14 pm »
No wlasnie sie pytam. Z tresci artykulu wynika, ze empik ma umozliwic dostawcom ksiazkowym uczestnictwo w tak zwanym faktoringu, ktory ma poprawic sytuacje wydawcow w relacji z empikiem. Nie wiem tylko na ile ten faktoring pomoze wydawcom, jesli chodzi o zalegle naleznosci, ktore siegaja grubych milionow. Nie jestem prawnikiem, ale z artykulu wynika, ze teraz sytuacja wydawcow ma sie poprawic, oby do tego doszlo jak najszybciej
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #863 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:28:21 pm »
No wlasnie sie pytam. Z tresci artykulu wynika, ze empik ma umozliwic dostawcom ksiazkowym uczestnictwo w tak zwanym faktoringu, ktory ma poprawic sytuacje wydawcow w relacji z empikiem.

"Zostali do niego zaproszeni i wdrożeni pierwsi dostawcy, W TYM KSIĄŻKOWI."
czyli
po pierwsze- wsrod wybrancow sa tez NIEKTORZY sposrod wydawcow KSIAZEK
po drugie- reszta wybrancow to zapewne ci, ktorzy robia najwiekszy obrot, czyli dostawcy gier, muzyki, papierosow, gazet, klockow lego, napojow gazowanych etc.
po trzecie- wymogiem jest POTWIERDZENIE SALD, czyli, ze obie strony zgadzaja sie co do wzajemnych relacji finansowych (a empik odrzuca wiele roszczen przekierowujac je na posrednikow/hurtownikow)
po czwarte- GDZIE W TYM WSZYSTKIM DOSTRZEGLES SLOWO "KOMIKS"?!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #864 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:57:02 pm »
po czwarte- GDZIE W TYM WSZYSTKIM DOSTRZEGLES SLOWO "KOMIKS"?!
Wydaje mi się, że adro jest po prostu optymistą, a Ty pesymistą.

Offline turucorp

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #865 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:20:13 pm »
Wydaje mi się, że adro jest po prostu optymistą, a Ty pesymistą.

W sensie, ze niechec do, lecacego w czlona, marketu, ktory min. sprzedaje ksiazki i komiksy, to przejaw pesymizmu?
Gdyby wydawcy ksiazek poszli droga wydawnictw komiksowych, to empik wlasnie albo by realnie sposcil z tonu, albo by sie zwijal z rynku.
Albo gdyby czytelnicy, ktorzy podobno sa inteligentni (bo w koncu sa tym promilem czytajacych), przestali tam kupowac.

Szczerze mowiac, nie kumam, co kieruje ludzmi, ktorzy robia zakupy w najdrozszym markecie, a jak tam czegos nie ma, to nie szukaja dalej, zludna wygoda i wrodzone lenistwo?

 

Offline melee

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #866 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:44:18 pm »
faktoring może pomóc tylko w poprawieniu płynności w przyszłości, nie dotyczy przeszłym transakcji

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #867 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:52:07 pm »
Jeśli są chociażby najmniejsze przesłanki, że Empik się ucywilizuje, to dlaczego nie być optymistą? Więcej pozytywnej energii powstaje. :)

Szczerze mowiac, nie kumam, co kieruje ludzmi, ktorzy robia zakupy w najdrozszym markecie, a jak tam czegos nie ma, to nie szukaja dalej, zludna wygoda i wrodzone lenistwo?
To jest problem. Ale empiki, dla ludzi lubiących książki, mają powab... Szczególnie te wielkie empiki. Wszystko można sobie przejrzeć (i teraz nie mówię już tylko o książkach), podumać, spokojnie dokonać wyboru co kupić... Ja staram się empiki bojkotować, tymczasem pod choinkę dostałem tak zwaną kartę prezentową i się niestety złamałem... :doubt:



Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #868 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:36:33 pm »
Haha, zarzadziles z ta karta prezentowa. :)

ja na co dzien unikam empikow jak zarazy, ale ze wstydem powiem, ze przed swietami sie zlamalem, jak trzeba bylo kupowac prezenty, bo w galeriach handlowych raczej nie ma innych ksiegarni, wiec zeby juz nie smigac.

W sumie wydalem tam 150 PLN, przy jednej wizycie w sklepie komiksowym czesto puszczam wiecej.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline turucorp

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #869 dnia: Styczeń 05, 2012, 12:21:37 am »
faktoring może pomóc tylko w poprawieniu płynności w przyszłości, nie dotyczy przeszłym transakcji

Timof cos mi tam podpowiada na fejsie, ale sam dla siebie tez sprawdzilem. Do "faktoringo-tanga" trzeba trojga, czyli musi byc empik, bank/spolka faktoringowa i wydawca. I tu zaczynaja sie jaja:
-bo empik sam sobie dobiera wydawce, z ktorym ewentualnie zawiera umowe,
-wydawca (o ile jest godny tego zaszczytu) musi miec ustalone z empikiem saldo dotychczasowych rozliczen
-i do tego dochodzi bank, ktory podejmie sie wyciagniecia ewentualnych zaleglosci od empiku.

Przypomne:
-empik nie wyraza zainteresowania wspolpraca z wydawnictwami stricte komiksowymi (z coraz wieksza grupa wydawnictw ksiazkowych rowniez),
-empik nie rozliczyl sie z wydawnictwami, czyli nie da sie ustalic salda,
-banki nie sa zbyt chetne zeby gonic sie po sadach z empikiem,
-zasady form ekspozycji i sprzedazy komiksow w empiku to czysta kpina,
-kupujac w empiku, 50% ceny towaru zostawiacie w kieszeni empiku, zamiast dac zarobic jakiemus pasjonatowi lub bezposrednio wydawcy.

Tak, jestem pesymista, pesymistycznie podchodze do rzeczywistosci, w ktorej inetligentni ludzie daja sie swiadomie, na kazdym kroku, rolowac koncernom, dla ktorych liczy sie tylko kasa, a ktos, kto czyta ksiazki i komiksy, jest dla nich jedynie jeleniem do ogolenia.

 

anything