Autor Wątek: Bachanalia Fantastyczne 2010  (Przeczytany 3837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZKF Ad Astra

Bachanalia Fantastyczne 2010
« dnia: Lipiec 05, 2010, 01:40:37 am »
Bachanalia Fantastyczne wracają na Winobranie!
 
Tak. Po wielu latach przerwy, specjalnie dla Was, nasza impreza odbędzie się w trakcie zielonogórskiego święta, kiedy to Bachus dostaje klucze do miasta. W tym roku Bachanalia zaczną się już w czwartek, to jest 9 września, a zabawa potrwa do niedzieli. Specjalnie dla czwartkowych gości uruchomiona zostanie baza konwentowa w samym centrum miasta.   
 
Ruszyła też już internetowa rejestracja. Zachęcamy do użycia formularza rejestracyjnego. Jego wypełnienie usprawni pracę recepcji, a Wam zagwarantuje miejsce na konwencie. Uwaga! Uczestnictwo pierwszego dnia konwentu (czwartek) jest darmowe!  Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.bachanalia.zgora.pl
 
Serdecznie zapraszamy

Offline ZKF Ad Astra

Odp: Bachanalia Fantastyczne 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2010, 10:48:33 pm »
Kilka informacji formalnych:
 
Regulamin konwentu
Regulamin Bachanali Fantastycznych
 
Miejsce:
Uniwersytet Zielonogórski
Campus A
Budynek Nauk Ścisłych
Ul. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra

 
Termin:
9-12 września 2010

 
Koszt:
Akredytacja:
   Pełna - 35 zł

   Jednodniowa 10.09 (piątek) - 15 zł
   Jednodniowa 11.09 (sobota) - 20 zł
   Jednodniowa 12.09 (niedziela) - 10 zł
   Dziecko do 12 roku życia włącznie - bez opłat
Noclegi:
   Sala wspólna - 6 zł

   Akademik - 25 zł
Koszulki: 25 zł za sztukę. (Projekt koszulki)
 
Dane konta (wpłaty akredytacyjne):
PKO II Odział w Zielonej Górze
34 1020 5402 0000 0202 0113 8809


 

Offline ZKF Ad Astra

Odp: Bachanalia Fantastyczne 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2010, 11:03:26 pm »
Koszulka bardziej bachiczna
 
Jak donosi nasz statkowy nadworny projektant mody, design bachanaliowej koszulki nieco się zmienił. A oto i on: Nowy wzór koszulki

Offline ZKF Ad Astra

Odp: Bachanalia Fantastyczne 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2010, 11:16:06 am »
Almanach Drinków Fantastycznych na Bachanalia!
 
Wszystkie podłe speluny we wszystkich portach zamieszkanej części galaktyki wyglądają tak samo. Kilka stolików na chybotliwych nogach, dymiący korpus Rodianina w loży, poprzeżerany co mocniejszymi trunkami szynkwas, a za nim nadszarpnięty zębem czasu barman o oczach jak zarzynane prosię. W jednym kącie szafa grająca z zapętlonymi dwiema minutami nieznanego kawałka Cata Stevensa, w drugim grupa małych futrzastych stworzeń z Alfa Centauri gra w zośkę, pod ścianą jacyś rozentuzjazmowani obcy odkrywają religię wieszając jednego z kolegów na krzyżu.
Ten bar nie był inny. Kiedy wszedłem, wszyscy obecni oderwali się od zajęć i spojrzeli w moją stronę, a jakiś krótkowidzący galaretowaty konstrukt z okolic Procjona nawet rzucił okiem, które spłynęło po mnie jak po chłodnej gwieździe ciągu głównego późnego typu widmowego K lub M...
Ostentacyjnie odchyliłem połę płaszcza, odkrywając przypięty u pasa miecz szpetny. Rozległy się pomruki dezaprobaty i obrzydzenia, po czym wszyscy wrócili do swych niewątpliwie palących czynności.
Barman był cyborgiem, który przesadził. Już pierwsze spojrzenie uświadomiło mi, że stopień jego cyborgizacji wynosił tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt pi-pół procent. Powinienem nazwać go robotem, ale nie jestem rasistą.
- Szkocką - rzuciłem oschle.
- Nie ma, ty gnoju - odpowiedział przyjacielsko barman.
- A co jest?
- Ja jestem - odburknął radośnie, cytując dowcip starszy niż 9 192 631 770 okresów promieniowania odpowiadającego przejściu między dwoma poziomami F = 3 i F = 4 struktury nadsubtelnej stanu podstawowego 2S1/2 atomu cezu 133Cs. Dwóch może grać w tą grę.
- A coś mniej tłustego?
Przysypiający na kontuarze gość w ramonesce z haftem "Stary niedźwiedź mocno fhtagn" zarechotał. Ale to chyba normalne, bo wyglądał na przedstawiciela rasy amfibioidalnej. Barmanowi zaś zapłonęła głowa - uznałem, że w ten sposób wyraża rozbawienie.
- Mamy nową dostawę z Almanachu.
- Czego?
- Almanachu. Drinków Fantastycznych.
- Na przykład?
- Na przykład "Kara Chyżwara".
- Nie za mocny?
- Trochę drapie w gardle. Jest też "Wkładaj kombinezon i w drogę".
- O - zainteresowałem się nieco - ale w drogę gdzie?
- Nie wiem. Wszyscy, którzy tego próbowali, nie zdążyli włożyć kombinezonu.
- Au. To może coś spokojniejszego...
- "Diuna".
- Dawaj, bo zasycha mi w gardle.
- Heh - enigmatycznie westchnął barman i podał mi szklankę. Żółtawą zawartość wlałem w siebie jednym haustem. Syntetyczne szkliwo zaskwierczało, gdy ziarenka piasku prześlizgiwały mi się między zębami, ale doceniłem dyskretny aromat jakiejś przyprawy. Było tam coś jeszcze, coś ruchomego. Profilaktycznie to rozgryzłem.
- W środku chyba był jakiś robal.
- No - odpowiedział barman sentencjonalnie. - A co?
- Jeszcze raz poproszę.

* * *

Wszystkich drinkofanów, drinkolubów, drinkofilów i drinkomaniaków zapraszamy do uczestnictwa w konkursie, a jednocześnie bezprecedensowym przedsięwzięciu! Wspólnie z Wami chcemy stworzyć Almanach Drinków Fantastycznych - zestaw killerskich koktajli, których nie powstydziłby się sam Zaphod Beeblebrox. Zasady konkursu są proste:
1. Drink do Almanachu musi być związany w jakikolwiek sposób z fantastyką. Może to być tytuł książki, filmu, komiksu, ale także pojęcia krążące wokół tych mediów, czyli np. "Oddech Smauga" czy "Ależ wodzu, co wódz!".
2. Propozycje fantastycznych drinków należy przysyłać na adres almanach@bachanalia.zgora.pl. Nie ma ograniczenia ilości wysyłanych propozycji.
3. Propozycje muszą zawierać:
    nazwę drinka
    składniki
    jeśli drink ma być przyrządzony w inny sposób, niż wymieszanie składników - sposób przyrządzenia.

4. Najlepsze drinki trafią do oficjalnego bachanaliowego Almanachu Drinków Fantastycznych i będzie je można zamówić w barze podczas wieczornych biesiad, a ich autorzy oprócz wiecznej chwały i miejsca w annałach drinkologii otrzymają bachanaliowe koszulki.
5. Na propozycje czekamy do 25 sierpnia.
To nie koniec! Nasi szaleni barmani, choć nie scyborgizowani (a przynajmniej nie w stopniu zbytnio utrudniającym przejście bramki na lotnisku), zapowiedzieli specjalnego, dodatkowego drinka w Almanachu: będzie to "Sam-Wiesz-Co", jedyny w swoim rodzaju koktajl kustomizowalny, w ramach którego wykażą się inwencją i na poczekaniu przygotują drinka pod dowolne podane przez klienta hasło fantastyczne!
Zapraszamy więc do konkursu! Już się zastanawiamy, co barmani zaserwują nam na hasło "Barbarzyńska nimfomanka w piekle dinozaurów"...

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Bachanalia Fantastyczne 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:41:14 pm »
Z przyjemnością informujemy, że Gildia objęła patronat nad imprezą.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Bachanalia Fantastyczne 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:41:49 am »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -