Autor Wątek: Bler  (Przeczytany 47790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 06, 2014, 02:01:02 pm »
No to czekam na MFKiG jeszcze mocniej! Bler $ powinien być i to malowany ;)

 
Cytuj
Pora na mały raport. Jakbyście nie wiedzieli to Bler 4 się prawie zrobił.

Należy się jedno wyjaśnienie - miał być to tzw one shot - historia zamknięta na 48 standardowych planszach, co oczywiście niezupełnie się udało. Komiks rozrósł si...ę do 64 plansz a potem do jeszcze paru więcej i choć miałem plany i nadzieje, żeby zrobić piękna opasłą knigę, szybko okazało się, że w tym terminie za Chiny (ludowe) nie zdążę. Postanowiłem więc podzielić rzecz na pół i w ten sposób, jeśli gwiazdy będą nam sprzyjały, na najbliższym festiwalu w Łodzi otrzymacie 40 -planszowego Blera 4 a w pół roku potem dokończenie historii w kolejnym tomie. Przy okazji dzięki temu, nie będąc już ograniczonym objętością, mogę pewne sceny i wątki rozwinąć.

Objętość jest nieco mniejsza niż w wypadku poprzednich tomów, które miały po 48 a jeden nawet 56, ale coś za coś. Tym razem szarpnąłem się, żeby przygotować komiks malowany. Użyłem w tym celu przepięknych farb fotoshopowych. Żona mówi, ze wyszedł Alex Ross. Bardzo to miłe, ale zdaje mi się, ze trochę mnie przecenia, niemniej to, co już skończone , wygląda nieźle. Mam nadzieję, ze już wkrótce sami będziecie mogli się o tym przekonać.Tematycznie to co zwykle, czyli seks ( mniej) i przemoc (więcej)

I jeszcze jedno. Postanowiłem pójść za modą i szarpnąć się na crowfunding. Jak zwykle po swojemu, czyli "o Jezusie, na ostatnią chwilę". jak tylko dokończę banery z tematami i powymyślam nagrody, możecie spodziewać się ataku także z tej strony. Już teraz mówię, że dzięki Waszemu wsparciu wydamy Blera jak nigdy jeszcze dotąd - bo z gadżetami a jak zbierzemy, mimo niewielkiej ilości czasu, trochę więcej złocisza to może i te parę dodatkowych stron się znajdzie.

Poniżej, w miniaturce całość. Następny raport z placu boju, już wkrótce!
   
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline DarekŻory

Odp: Bler
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 06, 2014, 09:18:25 pm »
Bler jest jak dla mnie najbardziej wyczekiwanym komiksem.
W tym roku w porównaniu do poprzednich lat jest naprawdę pięknie jeżeli chodzi o komiks.


Ta wiadomość cieszy potrójnie. 


Trzecia część udowodniła, że komiks może wszystko. Czkam na kolejne części.

Offline Kris1982

Odp: Bler
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 10, 2014, 10:41:21 pm »
Kolejne moje pytanie odnośnie następnej serii. Czy polecacie Blera osobie która nie miała żadnego kontaktu z tą seria , w sumie to ja nie miałem do czynienia z żadną Polską serią komiksową, właśnie dla tego staram się wszystko nadrabiać. Warto?

Offline maximumcarnage

Odp: Bler
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 10, 2014, 11:07:35 pm »
Kolejne moje pytanie odnośnie następnej serii. Czy polecacie Blera osobie która nie miała żadnego kontaktu z tą seria , w sumie to ja nie miałem do czynienia z żadną Polską serią komiksową, właśnie dla tego staram się wszystko nadrabiać. Warto?

Fajne rysunki jednak seria nie dla mnie. Dużo wyżej stawiam z polskich "Osiedle Swoboda", "Rewolucje", "Fastnachtspiel", "Blakiego".

Najlepiej jak Kupisz jeden zeszyt i sam się przekonasz.

Offline misio141

Odp: Bler
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 18, 2014, 04:46:40 pm »
Kolejne moje pytanie odnośnie następnej serii. Czy polecacie Blera osobie która nie miała żadnego kontaktu z tą seria , w sumie to ja nie miałem do czynienia z żadną Polską serią komiksową, właśnie dla tego staram się wszystko nadrabiać. Warto?
Dla mnie to jedna z lepszych polskich serii. Może nie ten poziom co wymienione przez Maksia tytuły, ale i tak warto :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:16:24 pm »
Bler #4 przeczytany. Zupełnie inny od pozostałych, klimat nieco post apokaliptyczny z polityką w tle. Do tego jeszcze spore rozterki bohatera i pierwsze w historii sceny erotyczne.

Nie zmienia się tylko jedna. Wyborna oprawa graficzna tego tytułu. Rafał tworzy naprawdę efektowne kadry, które ogląda się z zapartym tchem. Jak zawsze gorąco polecam, ale tym razem myślę, że warto zapoznać się z początkowymi odcinkami zanim zajrzy się do czwórki.

Na plus też bonusowy short na końcu albumu, który był już kiedyś opublikowany w "Cosiu".
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline misiokles

Odp: Bler
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2015, 05:48:59 pm »
Rysunki rzeczywiście powodują, że wzrok zatrzymuję się na dłużej. Jednak połączeniu ze scenariuszem dostajemy album depresyjny i ciężki. Przez 'ciężki' rozumiem stan, w którym człowiek się czuje jak po uderzeniu łopatą w tył głowy. Dla mnie album trochę o niczym - można by było bardziej skondensować scenariusz - a tak dostajemy się tylko snucie się bohaterów i ich równie oleiste przemyślenia. Dla mnie niestety zawód.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2015, 08:26:09 pm »
Jest inaczej, czy słabiej? Może trochę gorzej niż w poprzednich częściach, ale pytanie też w jakim kierunku pójdzie ta seria dalej. Na pewno nie jest dobrym pomysłem zaczynanie przygód z Blerem od tej części.


Zastanawiam się natomiast jak odbiorę ten album po kolejnej lekturze. Jakoś tak mam w wypadku tej serii, że często do niej wracam i zawsze odbieram ją w inny sposób.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline misiokles

Odp: Bler
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2015, 08:44:10 pm »
Dla mnie słabiej. Kupiłem czwartą część, bo spodobały mi się trzy poprzednie. A to, że w Stanie Strachu właściwie nie nawiązały się żadne nowe wątki, działa na minus. Szkapa jako scenarzysta ma jeszcze sporo do poduczenia.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:38:32 am »
Dla mnie słabiej. Kupiłem czwartą część, bo spodobały mi się trzy poprzednie. A to, że w Stanie Strachu właściwie nie nawiązały się żadne nowe wątki, działa na minus. Szkapa jako scenarzysta ma jeszcze sporo do poduczenia.


Jedna literówka, a jak znacząco zmieniająca sens słowa heh


Hmm mi się wydaje, że historia i główny wątek z czwórki nie został jeszcze rozwiązany i będzie się on ciągnął. A Rafał jeśli dobrze pamiętam mówił przed wydaniem tego albumu, że będzie teraz więcej akcji i akcji niezwiązanej z poprzednimi odcinkami.



"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Bler
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 08, 2015, 12:07:19 pm »
ale chyba niewłaściwą literkę wyróżniłeś jako pomyloną :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 08, 2015, 12:15:58 pm »
ale chyba niewłaściwą literkę wyróżniłeś jako pomyloną :wink:


hehehe :) dobre, Fragsel dobre - żeś mnie złapał :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Witz Worx

Odp: Bler
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:04:35 pm »
Litera literą ale "w ogóle" to jest odkrycie. Nieźle opóźniony zapłon z mojej strony:). Wieki tu nie byłem. Dziękuję za aktywność w wątku. Prace nad tomem piątym trwają. Będzie to odcinek póki co przedostatni a potem jak pójdzie dobrze powstanie jeszcze jeden. W tomie piątym zamykam temat zniszczonego Krakowa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:12:07 pm »
łooo kurde, Rafale widzę Cię pierwszy raz na forum heh :)

Myślę, że na części szóstej się nie skończy, fani serii na to nie pozwolą hehe

a czy w piątce będą jeszcze jakieś "momenty"? :)

a tak w ogóle to jak ktoś chce to może zajrzeć do półkowej recenzji czwórki
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Witz Worx

Odp: Bler
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:35:15 pm »
Bardzo dawno nie byłem, ale zajrzałem z ciekawości i czuję się podbudowany a wszystkie słowa krytyki biorę sobie do serca. Podobno nie jest za dobrze jak autor pojawia się w wątku dedykowanym jego działalności, ale nie mogłem się powstrzymać, mam nadzieję, że mnie za to nie powłóczą za końmi.
Co do Blera to pomysły są właśnie na dwa komiksy, przy czym 4 i 5 miały być pierwotnie jedną całością i może stąd czwarty sprawia wrażenie niepełnego czy niedokończonego.
Robię ten komiks niejako z potrzeby serca, zdaje sobie sprawę z różnych jego niedoskonałości i staram się stale coś poprawiać. Ciekaw jestem co Państwu najbardziej odpowiada a co najmniej w dotychczas opublikowanym materiale. Gdyby ktoś miał czas i ochotę, będę wdzięczny za wypowiedzi.

BTW. Momentów raczej już nie będzie, nie ma co aż tak wychodzić poza ramy gatunku:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 08:18:11 pm wysłana przez Witz Worx »