Autor Wątek: Bler  (Przeczytany 47169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:15:43 am »
Dzięki uprzejmości Blera i Rafała Szłapy rozpoczynamy na Kolorowych publikację prace z cyklu Ludzie rysują Blera


http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/1486-ludzie-rysuja-blera-sezon-pierwszy.html#more

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 16, 2014, 01:14:22 pm »
Na Kolorowych jedziemy dalej z cyklem Ludzie rysują Blera. W sumie, w ciągu całego tygodnia chcemy zebrać wszystkie prace, jakie udało się Rafałowi Szłapie zdobyć, a prawdopodobnie od niedzieli, jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, zacznimy publikować premierowe dzieło polskich twórców komiksowych.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/1488-ludzie-rysuja-blera-sezon-pierwszy.html

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2014, 08:35:27 am »

Ludzie rysują Blera sezon 3, odcinek 2, a w nim...

Pierwszą poważniejszą publikację Wojtka, czyli "Alveum" z 2007 roku i najnowsze dwa solidne tomiszcza "Noir" oraz "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk" dzieli pięć lat. W tym czasie Wojtek odbył swego rodzaju podróż. Od poematu graficznego, wyraźnie wzorowanego na Dave McKeanie do solidnie, pod względem narracyjnym, narysowanego komiksu.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/1495-ludzie-rysuja-blera-s03e02.html

Offline misiokles

Odp: Bler
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 07, 2014, 08:48:12 pm »
To bardzo dobra wiadomość! Tylko mała uwaga techniczna. Czy Rafał Szłapa może od czwartego tomu poprawnie pisać słowo 'w ogóle'?Tak, pisze się to rozłącznie, nie łącznie.

N.N.

  • Gość
Odp: Bler
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 07, 2014, 09:52:32 pm »
To bardzo dobra wiadomość! Tylko mała uwaga techniczna. Czy Rafał Szłapa może od czwartego tomu poprawnie pisać słowo 'w ogóle'?Tak, pisze się to rozłącznie, nie łącznie.
Ale masz świadomość, ze się czepiasz? Prawda?
Rafał jest takim samym użytkownikiem tego forum, jak ty. Dlaczego zatem nie wysłałeś mu na priva wzmianki o tym błędzie parę albumów temu lub choćby dzisiaj (zamiast pisać swojego posta)?
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 09:59:25 pm wysłana przez N.N. »

Offline misiokles

Odp: Bler
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 08, 2014, 08:16:03 am »
Mam świadomość, że się "czepiam". Ale skąd mogę mieć świadomość, pod jakim nickiem autor komiksu występuje na forum?

W temacie o Rorku była niedawno mini-dyskusja, że pani tłumacz pozwoliła sobie na normę 'ty' zamiast 'pan/panie'. Nie było reakcji, nie było upominania, czemu nie PM do wydawcy/kogokolwiek. Ale są równi i równiejsi.
A ja jestem zblazowany i powtórzę. Fajnie, że będzie Bler nr 4 i 5. I mam nadzieję, że przyzwoity poziom z trzech pierwszych albumów się utrzyma, co więcej - autor coraz lepiej będzie prowadził fabułę, udoskonali warsztat graficzny i poprawi często występujący błąd ortograficzny.

N.N.

  • Gość
Odp: Bler
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 08, 2014, 11:02:59 am »
Mam świadomość, że się "czepiam". Ale skąd mogę mieć świadomość, pod jakim nickiem autor komiksu występuje na forum?

W temacie o Rorku była niedawno mini-dyskusja, że pani tłumacz pozwoliła sobie na normę 'ty' zamiast 'pan/panie'. Nie było reakcji, nie było upominania, czemu nie PM do wydawcy/kogokolwiek. Ale są równi i równiejsi.
A ja jestem zblazowany i powtórzę. Fajnie, że będzie Bler nr 4 i 5. I mam nadzieję, że przyzwoity poziom z trzech pierwszych albumów się utrzyma, co więcej - autor coraz lepiej będzie prowadził fabułę, udoskonali warsztat graficzny i poprawi często występujący błąd ortograficzny.

Oczywiście, że są równi i równiejsi. Gdyby bylo inaczej, nie byłoby powodu, by się o cokolwiek starać.
Są również upierdliwi i upierdliwsi. Dlatego zapytam, czy w ogóle jesteś pewien, że to błąd. Może autor jedynie robi mały odstęp pomiędzy "o" i "w"? W moim odczuciu bład ortograficzny jest wtedy, kiedy ktoś napisze "porzadanie", "krul" lub "rurza". A odległość między dwoma literkami to bardziej kwestia interpretacji.
Zgodze się jednak, że czujny autor to taki, który robi odpowiednio duże odstępy między wyrazami, które należy pisać osobno i odpowiednio małe tam, gdzie coś należy pisać łącznie z czymś innym.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 05:10:33 pm wysłana przez N.N. »

Offline peta18

Odp: Bler
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 08, 2014, 11:15:15 am »
W temacie o Rorku była niedawno mini-dyskusja, że pani tłumacz pozwoliła sobie na normę 'ty' zamiast 'pan/panie'. Nie było reakcji, nie było upominania, czemu nie PM do wydawcy/kogokolwiek. Ale są równi i równiejsi.
Tak na marginiesie: Jestes w 100% przekonany ze w tym wypadku to byl blad? Ja nie jestem, nie znam oryginalu, nie znam francuskiego. Ale w calym intergalu forma per Pan/Pani wystepuje, wiec moze w przypadku tych dwoch postaci o ktorych byla mowa w tej dyskusji jednak zostalo to przetlumaczone poprawnie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 17, 2014, 03:48:06 pm »
I jeszcze wczorajszy Bler, tym razem w wykonani Katarzyny Babis, ilustratorki "komiksu "Tequila". Kasia w swoich pracach łączy tradycję z nowoczesnością, rysunek na papierze, z komputerową obróbką i digitalpaintem. Dobrze odnajduje się w komercyjnej kresce, z drugiej strony te prace są na tyle charakterystyczne, że nie da się przypisać ich komuś innemu. Postacie są przerysowane a kobiety z lekka zahaczają o mangowa estetykę.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/02/1533-ludzie-rysuja-blera-s03e05-kasia.html


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 17, 2014, 06:36:58 pm »
Świetnie to wyszło! Według mnie jeden z lepszych Blerów, które ukazały się w tym cyklu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Bler
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 17, 2014, 09:11:47 pm »
Bler jak Bler, ale ta pani obok :biggrin:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 17, 2014, 09:49:28 pm »
Bler jak Bler, ale ta pani obok :biggrin:

Skosztuj Tequilli;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 17, 2014, 09:50:23 pm »
Fajnie, że się podoba.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Bler
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 22, 2014, 05:07:01 pm »
Rafał od jakiegoś czasu udostępnia tapety na pulpit ze swoim bohaterem. Można zajrzeć i pobrać.

http://bler.szlapa.com/index.php/2014/05/10/tapety-1920-x-1200/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.820656251282103.1073741838.206167232731011&type=3
 
 
Poza tym w nowej Strefie Komiksu Superhero jest Bler:
 
 
Cytuj
Jak pewnie wiecie podczas najbliższej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa swoją premierę będzie miał najnowszy numer wydawanej przez Roberta Zarębę Strefy Komiksu. Magazyn tym razem będzie w całości poświęcony superbohaterom i, co dość oczywiste, znajdziecie w środku ośmiostronicowy komiks związany z Blerem. Nasz bohater pojawi się także gościnnie w jeszcze jednym komiksie na łamach magazynu, ale żeby nie psuć Wam niespodzianki na razie nie zdradzę żadnych szczegółów.

Wypada w tym miejscu nadmienić, że owa krótka opowieść jest częścią większego cyklu o roboczej nazwie Bler: Zero, który być może gdzieś, kiedyś ukaże się w formie bardziej zwartej a póki co, będzie pojawiał się na łamach wszelkich zainteresowanych jego publikacją magazynów komiksowych i w internecie. Na pierwszy ogień w Strefie poszedł remake zrobionego wspólnie z Radkiem Smektałą "Braku szczęścia do facetów". W przygotowaniu "Szczęśliwe życie", które prawdopodobnie jesienią wyląduje w Tricepsie.
To samo , ale z nieco większymi obrazkami tu: http://bler.szlapa.com/index.php/2014/05/13/superbohaterska-strefa-komiksu-2014/
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 16, 2014, 05:47:50 am »
Ludzie rysują Blera odcinek kolejny!

Dziś przed Państwem utalentowana i wszechstronna Magda Babińska! Już w czasie studiów na krakowskiej ASP Magda interesowała się projektowaniem mody, komiksem oraz animacją. Ta ostatnia pasja naznaczyła ostatni etap jej studiowania. W pracowni animacji, kierowanej wówczas przez prof. Jerzego Kucię obroniła dyplom, a jej filmy zdobyły liczne wyróżnienia na festiwalach animacji w kraju i zagranicą.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/06/1626-ludzie-rysuja-blera-s03e08-magda.html

 

anything