Autor Wątek: czy opera jest głosem z szafy?  (Przeczytany 5294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flipflap

czy opera jest głosem z szafy?
« dnia: Lipiec 08, 2010, 05:14:22 pm »
Chyba mało który z młodych widzów wie dziś, czym w istocie jest opera. Zakładam - może niesłusznie - że ta forma sztuki traktowana jest jak niezrozumiały przeżytek, któremu z upodobaniem oddają się nobliwi, egzaltowani staruszkowie.

A tu psikus. Opera nie jest nudna. Jest porywająca.

Gościem tegorocznego festiwalu Era Nowe Horyzonty (22.07-01.08.2010, Wrocław) będzie Michel van der Aa, wirtuoz i jeden   z najbardziej znaczących twórców współczesnego teatru muzycznego,   operujący w swych dziełach filmowym obrazem, muzyką klasyczną, teatrem,   wizualizacją.

Dzieła jego, nie pozbawione romantyczności,   kontrolowanego szaleństwa, inteligentnie prowadzone przez meandry muzyki   eksperymentalnej urzekają równocześnie tradycyjną, doskonale   spreparowaną klasycznością. Michel van der Aa jest kimś w rodzaju   muzycznego psychoanalityka, potrafiącego wyciągnąć z brzmień tłumione   popędy, lęki i neurozy.

Wykona on w Operze Wrocławskiej, w   niedzielę 1 sierpnia 2010 r., „Księgę niepokoju” bazującą na materiale   pośmiertnie wydanych dzienników Ferdinanda Pessoi.

Bilety do   nabycia na www.enh.pl

Offline spookyPole

Odp: czy opera jest głosem z szafy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2012, 05:05:57 am »
Ach, jeden post i cisza. Jak przykro.
Ja się co prawda faktycznie czuję staruszkiem w wieku mniej więcej trzydziestu lat, ale pewnie nikt obcy tak o mnie nie pomyśli. Bardzo lubię operę. A jak nie operę, to w innej muzyce, którą lubię, szukam operowego sznytu i dopracowania szczegółów muzyczno - wizualnych.


Don Giovanni!

Offline bezbollah

Odp: czy opera jest głosem z szafy?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2012, 11:40:13 am »
Opera nie jest nudna :smile:
W tym roku otworzyli Operę w moim rodzinnym mieście - mam nadzieję, że uda mi się wybrać... :smile: )
Przerażać mogą jedynie ceny, ale będę polować tańsze bilety!

Offline szarosen

Odp: czy opera jest głosem z szafy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2013, 10:04:53 am »
Jako gdański student mam bilety po 20 złotych i grzechem jest nie korzystać tym bardziej, że uwielbiam śpiew operowy :D

Offline Kamila90

Odp: czy opera jest głosem z szafy?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2013, 09:08:13 pm »
Ja jeszcze nigdy nie byłam w operze, może jeszcze będę miała okazję się przekonać jak to jest... ;)