trawa

Autor Wątek: Euro 2010 - raport z przygotowań  (Przeczytany 155398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline metalfan

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:14:59 pm »
Korzystając z wzajemnego covera, to może orki dają radę - nie wiem. Na szczęście dosyć rzadko trafiają się takie stoły.
SW / GK / BA

Offline MarcinB

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:17:19 pm »
A właśnie uczciwie dodam, że moim zdaniem bardzo rzadko gra się bitwę bez żadnych błędów. IMHO ja popełniałem błędy w każdej swojej bitwie, każdej bez wyjątku mogłem zrobić lepiej.(oprócz pierwszej bo jej nie było) :smile:

Offline Vygruk_Z_Grodu_Kraka

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 21, 2010, 05:05:19 pm »
Znasz armię, która nie zaczynając z gwardią, a terenie na którym nie można schować żadnego oddziału/modelu wygra na pewno z gwardią?

Masowo dropujace wilki albo inne 3+?
Nie wiem czy zawsze-zawsze, ale jak ja gram gwardia to zawsze mam powazne problemy w wybiciu duzej ilosci powerarmorow na krotki dystans.
Jak nie mam dokad sie odsunac to z reguly jest juz po mnie.

Marcin, Ty lepiej napisz wreszcie te sowje szczegolwe raporty, bo ja juz dluzej nie wytrzymam. Tak mnie ciekawosc zzera.
Dopiero po przeczytaniu raportu naszego hiszpanskiego gwardzisty zrozumialem jak ta cholerna genkowa lista dziala. Ta formacja w stylu "ameba" jest na prawde fajna.
Przypomina mi troche moj styl gry orkami w 4-ej edycji.
A tak w ogole to chyba zostaniesz moim idolem, bo w zeszlym roku gdy akurat zaczlem bawic sie gwardia, to Ty nimi grales na ETC.
W tym roku nabylem hurtowo mase krewetek z demobilu (w Hiszpanii na male tyrki tak sie wlasnie mowi), a Ty jedziesz do Niemiec z genkami.
No po prostu nic, tylko wyslij mi swoje zdjecie i zrobie sobie w domu maly oltarzyk :wink:
BTW - na pazdziernikowy turniej u nasz nasz kapitan juz zaczal masowo malowac genki. Zbieg okolocznosci?


 

Jesli chodzi o turniej w Madrycie i przyjazd tutaj, to pomysl z dojazdem samochodem do jakiegos lotniska w Niemczech i dalszy przelot nie jest zlym pomyslem. Niestety Madryt ma slabe polaczenia z Polska. Inna alternatywa moze byc przelot na jakies inne lotnisko (np Alicante ma fajne tanie loty z Krakowa) i dojazd wynajetym autem lub pociagiem. Wynajem samochodw jets tutaj duzo tanszy niz w Kraju, a pociagi sa calkiem znosne, jesli sie je wykupi z wyprzedzeniem.
Jakby byla jakas zdecydowana ekipa, ktora chcialaby leciec do innego lotniska niz Madryt, to ja nawet moge podskoczyc moim wozkiem i tylko podzielic sie kosztami paliwa. W moim aucie miesci sie 4 pasarezow (mam kombi, wiec 4 rozsadnych rozmiarow bagaze tez wchodza bez problemow). Wezcie pod uwage, ze w Hiszpanii autostrady sa bardzo dobre, wiec 500km to nie zaden problem na jedno popoludnie.
Gdyby bylo Was wiecej, to moge nawet sprobowac namowic jakis innych kumpli, zeby robili za taksowkarzy :wink:

Kwestia noclegow - jest pare calkiem sensownych hosteli w centrum z cenami rzedu 30-40 euro za noc za pokoj 2-osobowy. W pazdzierniku raczej nie powinny byc mocno oblozone.
A w centrum najlepiej, bo turniej jest poza miastem i zawsze mobilizujemy wszystkich miejscowych z autami, zeby podrzucicil przyjezdnych miedzy centurm, a turniejem, ale wieczorna akcja zawsze jest w centrum i wtedy warto byc blisko noclegowni :wink:
 
 
P.S.
Vladdi, ciesze sie, ze Ci sie udalo zarejestrowac na TS i ze nam tam troche odpisales.

Offline Swordmaster

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 21, 2010, 05:55:48 pm »
Marcin, Ty lepiej napisz wreszcie te sowje szczegolwe raporty, bo ja juz dluzej nie wytrzymam. Tak mnie ciekawosc zzera.
Dopiero po przeczytaniu raportu naszego hiszpanskiego gwardzisty zrozumialem jak ta cholerna genkowa lista dziala. Ta formacja w stylu "ameba" jest na prawde fajna.

Raport masz tutaj: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,32506.0.html
Tez bylem bardzo ciekaw i na szczescie doczekalismy sie wszyscy. :)

Wasz hiszpanski gwardzista napisal raport w rodzimym jezyku, czy macie tam tez wersje miedzynarodowa? Swoja droga, to chetnie zobaczylbym jakas pogladowa fotke tej "ameby" :)

Pozdrawiam!

Offline Swordmaster

Odp: Relacja z ETC 2010 - tmp
« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 21, 2010, 05:57:45 pm »
Wielkie dzieki za tak szczegolowe raporty! To bardzo wazne zwlaszcza dla kogos takiego jak ja, kto ma bardzo dluga przerwe w turlaniu koscmi i przesuwaniu okraglych podstawek. Pewnie bede czytal Wasze raporty jeszcze wielokrotnie. Az sie chce odkurzyc te zapomniane juz prawie modele i pograc samemu :)

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 21, 2010, 07:33:00 pm »
http://www.belloflostsouls.net/2010/08/ben-mohile-team-usa-etc-captains-log.html

Bardzo fajny raport kapitana USA  :smile:

Spoko koleś moim zdaniem.

Offline Vygruk_Z_Grodu_Kraka

Odp: Relacja z ETC 2010 - tmp
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 21, 2010, 08:36:55 pm »
Marcin,
Na czym polegal blad jankesa w 2giej turze?
CHodzilo tylko o podjechanie blizej twojej krawedzi (i wejscie w zasieg ostrzalu) czy o cos jeszcze?

Offline MarcinB

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:17:10 pm »
Vygruk_Z_Grodu_Kraka:
Miło słyszeć. Jak chcesz to mogę opisać bardzo dokładnie dowolną bitwę. W sumie póki co swój raport napisałem skrótowo.

Co do dropa - masz rację. Problemem jest fakt, że to wybór oczywisty. Na większości stołów ogromnym zagrożeniem dla gwardii jest kilka armi. Tau, Eldarzy no i dropy. Ale to zagrożenia znane i trudno na nie złapać przeciwnika. Zresztą jak drop nie zacznie to spadnie bardzo daleko i nie koniecznie tak dużo zrobi, ponieważ ruszysz screen do przodu i Vendetty i jest już słabiej.

Cytuj
Dopiero po przeczytaniu raportu naszego hiszpanskiego gwardzisty zrozumialem jak ta cholerna genkowa lista dziala. Ta formacja w stylu "ameba" jest na prawde fajna.
Cieszę się. W sumie jak zadasz jakieś konkretne pytania to z chęcią odpowiem.

Swordmaster:
Cieszę się, że się doczekałeś. Byłby ładniejszy gdyby nie to, że męczą mnie posty kilku Amerykan. :smile:  Może późnej się bardziej postaram.

Offline MarcinB

Odp: Relacja z ETC 2010 - tmp
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:22:58 pm »
Vygruk_Z_Grodu_Kraka:
Generalnie on pomierzył 18 cali od bocznych krawędzi by moje wychodzące z Outflanku genki nie mogły go zaszarżować. A potem w drugiej turze tam wleciał Vendettą, a moje genki dobiegły do niej i ją zaszarżowały i zabiły.
Oprócz tego podjechał i wjechał w mój zasięg strzelania. A w dodatku ustawił się tak, że wychodzące Hive Guardy mogły strzelić na bok jego chimerki. A w dodatku mogłem wyjść tak aby strzelić na bok chimerki i schować Hive Guardów od większości strzelania.

Offline beowulf

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 22, 2010, 09:13:26 am »
Tutaj trochę nabijania się z dyskusji na temat rozpy i taktyki Marcina:

http://bloodofkittens.com/2010/08/22/friday-night-internet-fight-extra-innings/

zastosowana konwencja wytłumaczona jest na początku, można się uśmiechnąć szczególnie na początku, z rozmiaru niezrozumienia o co biega :biggrin:

Offline Swordmaster

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 22, 2010, 10:07:49 am »
Swordmaster:
Cieszę się, że się doczekałeś. Byłby ładniejszy gdyby nie to, że męczą mnie posty kilku Amerykan. :smile:  Może późnej się bardziej postaram.

Cierpliwy jestem wiec spoko. :smile: Mnie raport bardzo sie podobal. Oczywiscie, jesli bedziesz chcial cos dodac, czy uzupelnic, na pewno z checia przeczytam. Naprawde szkoda, ze jedna bitwa wypacza obraz imprezy i duzo czasu i miejsca zajmuje niepotrzebna dyskusja o tym. Podobnie jak komentarze o tym, ze ktos wygral, bo teren, bo rozpiska, bo cos tam jeszcze. Cale szczescie, ze znajdujecie troche czasu na rozmowy o tym co moze zadzialac przeciwko konkretnym przeciwnikom i jakie na nich antidotum znalezc.

Swoja droga to ciekaw jestem, czy pokusi sie ktos o jakies prognozy na przyszly rok. Wyglada na to, ze stawka jest bardzo silna i poszczegolne druzyny na pewno doloza staran by przygotowac sie jeszcze lepiej. A moze jakas ekipa juz pokazala potencjal, ale jeszcze nie udowodnila, ze posiada odpowiednie umiejetnosci? Poza tym w miedzyczasie chyba jakies nowe kodeksy sie pojawia, to tez pewnie bedzie mialo znaczenie.

Pozdrawiam! :smile:

Offline Marios

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 22, 2010, 11:04:56 am »
Tutaj trochę nabijania się z dyskusji na temat rozpy i taktyki Marcina:

http://bloodofkittens.com/2010/08/22/friday-night-internet-fight-extra-innings/

zastosowana konwencja wytłumaczona jest na początku, można się uśmiechnąć szczególnie na początku, z rozmiaru niezrozumienia o co biega :biggrin:
Dobrze, że Marcin wytłumaczył na Dakka tym baranom o co chodzi w tej rozpisce bo już dochodziło do niezłych nadinterpretacji.
Aczkolwiek, może to i lepiej, bo wtedy nie będą wystawiali takich armii we własnych teamach na ETC.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 22, 2010, 11:06:28 am »
Dobrze, że Marcin wytłumaczył na Dakka tym baranom o co chodzi w tej rozpisce bo już dochodziło do niezłych nadinterpretacji.
Aczkolwiek, może to i lepiej, bo wtedy nie będą wystawiali takich armii we własnych teamach na ETC.

Można prosić o linka do tego tłumaczenia? Nie bywam na Dakka.

Offline Marios

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 22, 2010, 11:32:21 am »
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline MarcinB

Odp: Euro 2010 - raport z przygotowań
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 22, 2010, 11:51:16 am »
Inkq:
Oni fajne rzeczy piszą. Mi się nie chce pisać po angielsku, bo wieku temu ostatni raz pisałem po angielsku.
Jeśli chcesz mogę coś ładnego napisać po Polsku, ale nie mam ochoty bawić się w pisanie wypracowań po angielsku. :smile:

 

anything