trawa

Autor Wątek: Shutter Island  (Przeczytany 6035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:31:41 pm »
Ale Oskara dostał, więc obawiam się, że Scorsese (i pół Ameryki) są przekonani że to był genialny pomysł  ;-)
Nie widziałem oryginału ale the Departed to naprawdę dobry film. Rozumiem nawet, że ktoś mógłby go uznać za bardzo dobry lub nawet rewelacyjny. Nicholson zagrał na swoim normalnym, wysokim poziomie. Ja też byłem nieco Nicholsonem zawiedziony, ale z innego powodu.
Obejrzyj oryginał, to jest film który można by określić mianem dobrego, bardzo dobrego, czy nawet rewelacyjnego. Ucieszyłem się, gdy dowiedziałem się, że to Scorsese zrobi amerykańska wersję, bo spodziewałem się dzięki niemu czegoś więcej niż zwykłej podróby, ale niestety wyszła tylko kiepska zrzynka.
Nie o to chodzi, że Nicholson nie grał na swoim poziomie, miałem wrażenie, że stworzył parodię gangstera i swoich własnych ról, a nie kreacje na poważnie, po prostu to nie pasowało do reszty filmu.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

ramirez82

  • Gość
Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2010, 11:27:44 pm »
A ja zupełnie nie rozumiem tych rozczarowań The Departed. Jak dla mnie to powrót Scorsese do najlepszej formy, w jakiej nie był od czasów Kasyna. A teraz Shutter Island potwierdził tę formę. Wspaniały thriller, nawet lepszy niż Cape Fear. Pamiętam jak do kin wchodziły Gangi Nowego Jorku, nie mogłem uwierzyć, że Di Caprio gra u Scorsese. A dziś po The Departed i Shutter Island, odnoszę wrażenie, że Scorsese nie mógł wybrać lepiej.  Może Di Caprio nie wykreuje postaci na miare Travis'a Bickle, czy Jake'a La Motty, ale jest znakomity w tym co robi.

Offline burberry

Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 19, 2010, 08:35:22 pm »
Bardzo dobry film, zakończenie też w porządku - jak ktoś wyżej wspomniał, po filmie myśli się o nim, co oznacza, że potrafi poruszyć i jest niejednoznaczny.

Co do Departed, to myślałem, że tylko dla mnie kreacja Nicholsona burzyła harmonię filmu. A tu proszę...
Bóg Cię kocha

Offline IAmProbablyLying

Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2010, 04:13:35 pm »
Mi się wydaje, że Nicholson (pomimo tego, że uważam go za nadzwyczajnego aktora) nie pasował do tej roli i rzeczywiście, szarże w jego wykonaniu chyba trochę psuły cały efekt. Nie oglądałem właśnie Infernal Affairs, ale nie wiem czy po obejrzeniu "Infiltracji" jest w ogóle sens. Po "Kwarantannie" "[REC]" nie było.


a co do Shutter Island, to dość fajny film ale podniecać się za bardzo nie ma czym. Jakimś cudem w środku filmu wpadłem na takie rozwiązanie zagadki i przez to nie było to dla mnie aż takie zaskoczenie, a żałuję bo dzięki temu film okazałby się dla mnie ciekawszy. Jednak ze względu na fajną grę aktorską i ostatnią scenę polecam zobaczyć ten film. I cieszę się, że Mark Ruffallo gra w coraz bardziej znanych filmach i coraz lepszych reżyserów bo to zdolny i fajny aktor, ogląda się go z przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 12:27:40 pm wysłana przez IAmProbablyLying »

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2010, 09:18:19 pm »
Mi się wydaje, że Nicholson (pomimo tego, że uważam go za nadzwyczajnego aktora) nie pasował do tej roli i rzeczywiście, szarże w jego wykonaniu chyba trochę psuły cały efekt. Nie oglądałem właśnie Infernal Affairs, ale nie wiem czy po obejrzeniu "Infiltracji" jest w ogóle sens. Po "Kwarantannie" "[REC]" nie było.

Moim zdaniem warto, to świetny film.

"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:41:03 pm »
"Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO"



shutter island. Z tymże fil nie jest fajny, ale genialny w każdym calu. KAŻDYM!

Martin Scorsese i Di Caprio. Teraz ufam już ślepo w ten duet. Każda scena niesamowita, scenografie niektóre tak mroczne, cud miód! W dodatku coś dla fanów mindf**ka, fabuła zasysa i pozostawia widza z pytaniami oraz...nie no, brak mi słów, film mnie po prostu powalił na kolana!
I zakończenie historii!! Fabuła! O tym ludzie na pewno będą długo dyskutowali (coś jak o 12Małpach na ten przykład)


polecam kazdemu, obowiązkowo!
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Idaan

Odp: Shutter Island
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2010, 07:50:48 pm »
I zakończenie historii!! Fabuła! O tym ludzie na pewno będą długo dyskutowali (coś jak o 12Małpach na ten przykład)


polecam kazdemu, obowiązkowo!
Spoiler: pokaż
Sorry ale chwyt jaki zastosowali w zakończeniu był stary już w 1920, tzn kiedy powstał Dr Caligari. Każdy kto w życiu obejrzał kilka filmów mógł się tego domyśleć od 1/3, a cały suspens polegał na tym, że ciągle wierzyłem, że Scorsese jednak nie pójdzie na taniochę. Żeby chociaż pozostawić jakąkolwiek dwuznaczność w interpretacji - wszystko jest podane tak jasno, że ciężko o czymkolwiek dyskutować.
Nie ujmuje to oczywiście temu, jak świetnie zrealizowany jest ten film, jak ładne są zdjęcia i jak sugestywne ujęcia
Spoiler: pokaż
szczególnie w Dachau
. Od strony wizualnej i scenariusza, film jest faktycznie zrobiony mistrzowsko, ale zakończenie mnie bardzo rozczarowało.

 

anything