trawa

Autor Wątek: Grunwald  (Przeczytany 3817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manowar

Grunwald
« dnia: Lipiec 20, 2010, 12:51:56 am »
Gra karciana co prawda niekolekcjonerska, ale co za tym idzie niskie koszty wiecznego użytkowania, a na polach Grunwaldu wręcz darmowa... choć każdy kto ją tam nabył zna koszt tej "darmowości" :wink: Przyznam, że byłem do niej trochę uprzedzony, ostatnimi czasy Polacy nie potrafią wymyślać dobrych gier, zwłaszcza karcianych, a i na zagraniczne karciano-planszówki nie chce mi się patrzeć. Najczęściej były to gry nawet szczwanie pomyślane, ale... nietestowane, robione typowo na odwal. A jako typowy powergamer nie mogłem się oprzeć by grać tak by zawsze wygrywać. Po przeczytaniu zasad do Grunwaldu obawiałem się, że będzie to kolejny gniot gdzie losowość kart będzie odgrywała największą rolę, bądź losy bitwy zależeć będą od jakiejś chorej niedopracowanej taktyki, czy skopconych niektórych kartach. A tu jakiż miły zawód, widać, że gra była... testowana! Nie można doszukać się nawet jednego błędu, wszystko ze sobą współgra. Zaledwie trzy rodzaje kart może odstraszają tylko na początku (wodzowie, jednostki, karty taktyk), ale zasady gry są tak ciekawie stworzone, że to zupełnie wystarcza (ale i tak nie mogę się doczekać na jakiś dodatek :smile: Już po kilku partiach zaczyna się czytać grę i wynajdywać coraz to ciekawsze rozwiązania przechytrzenia przeciwnika. Na trzech polach walki można naprawdę sporo się napocić. Jedyną wadą jaką można od razu zauważyć to brak odpowiednich rysunków kart. Dotyczy to historycznych jednostek, brak herbów na rysunkach to nie jest jakaś wielka wada ale co niektórym z początku może przeszkadzać i odstraszać. Jednak tego nie należy robić bo gra jest świetna i brawa dla twórców, że od czasów Neuroshimy (pierwszej wersji planszówki, bo druga do kitu) możemy być dumni z kolejnego dobrego produktu.

Offline Targowo.Istore

Odp: Grunwald
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2010, 01:28:45 pm »
Co prawda sam nigdy nie grałem,ale słyszałem z opowieści znajomych,ze gra jest nieco nużąca po pewnym czasie,aczkolwiek wykonana dobrze i bardzo solidnie.

Offline Manowar

Odp: Grunwald
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2020, 12:45:00 pm »

Dla fanów karcianki Grunwald dodatek Azincourt, czysto fanowski i bezpłatny do ściągnięcia:
https://taktyczni.wordpress.com/2020/06/25/azincourt-walka-600-lecia/


Offline Manowar

Odp: Grunwald
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2020, 11:38:59 am »

Kilka kart zostało zmienionych i całość już zaktualizowana.

Offline Manowar

Odp: Grunwald
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2020, 12:53:36 pm »

 

anything