Autor Wątek: StarCraft 2  (Przeczytany 59219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 12, 2013, 09:06:12 am »
Namiar: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/521092/1/Tichy/
Ale nie wiem w tej chwili w jakim czasie będę.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 12, 2013, 02:41:07 pm »
To i ja wrzucę linka,
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/3312259/1/Ganossa/
Ganossa#2803


W empiku do gry dali mi plakat.
Mała rzecz a cieszy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 04:30:07 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 12, 2013, 08:12:09 pm »
Pogrywam sobie w kampaniję - fajna jest. Spodziewałem się bardziej oczywistych wątków, a tu mnie miejscami zaskakują. Duży plus za różnorodność lokacji oraz za bardziej rpgowy charakter gry - w stronę tego, co znamy z Warcrafta.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 13, 2013, 11:10:42 am »
Fabuła skończona na Hard. Pewnie w weekend wezmę się za brutala. Wszystkie aczivki normalne+bonusy są (calak! :D), z aczivkami na hard jest trochę problemów ;f

Natomiast co do wszystkich wydarzeń, to żałuję, że Blizzard postanowił na main plota przeznaczyć ledwie 3 misje. Do tego wrzucił tam twist tak totalnie, nie boję się tego określenia, Z DUPY, że głowa mała. Chodzi mi o pewną specyficzną postać powracającą z Brood Wars. Nie, nie o przeciwnika, chociaż i tak jest związany z uroczym murzynkiem-zdrajcą.

Ending zaczyna się kilkunastoma sekundami z leaku ;) Jednak później został zmieniony i nie zobaczymy już klonów Kerrigan pod władaniem Mengska.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 13, 2013, 11:47:53 am »
Tak się dziwiłem, dlaczego będąc gdzieś w połowie nie widziałem jeszcze głównego wątku : / No, to też mi się nie bardzo podoba. Do tego nie bardzo czuję tą armię - może to wina poziomu normal, ale jaki skład wojsk bym nie robił, to jest on dodatkiem dla Kerrigan i służy głównie do robienia zamieszania bez ładu i składu - chmara Hydr, trochę "piesków" zmutowanych w pasikoniki i do tego roachy z mutacją spowolnienia. Trochę lataczy do smaku i wio z hałastrą.
Jednak grając terranami dobór jednostek miał kolosalnie większe znaczenie (a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie).
A misje mniej rts'owe przypominają żywo nowego Diablo : )

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 13, 2013, 12:28:33 pm »
Przyznam, Wilku, że u mnie armia składała się z Roachy z ulepszeniem na roachlingi, Raptorów, czasami Hydr. Żadnego antyaira na Hardzie nie potrzebowałem ;o W razie czego Kerrigan załatwiała robotę (i darmowy spawn back zerglingów). Do tego te jej zdolności są przegięte: lift, baneling spawn, gg. Później dochodzi jeszcze lewiatan, jak masz problem z airem (w zasadzie i tak rozwala wszystko i wszystkich, a cooldown ma taki, że możesz 30s po jego zgonie następnego przywołać) ;o Za bardzo poszli w stronę RTSa z naciskiem na głównego bohatera ;f

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 14, 2013, 03:55:58 pm »
Skończyłem. I nie mogę powiedzieć, bym był zachwycony.
W WoL praktycznie wszystkie misje były zakotwiczone w fabule lub w ważnych wątkach. Coś zmieniały, prowadziły gdzieś dalej, otwierały nowe ścieżki, albo po prostu układały się w zgrabny ciąg.
A w HotS cały wielgachny środek mógłby być praktycznie dowolny i w fabule by to mało zmieniło. Nie podoba mi się takie rozplanowanie fabuły.
Do tego brakło dodatkowych wątków, które tak fajnie był poprowadzone w WoL. Czuło się, że załoga Hyperionu coś znaczy i kimś jest - mieli własne problemy, własne misje, na pokładzie działo się sporo ciekawego, można sobie pogadać na różne tematy, każdy miał coś ciekawego do powiedzenia i nawet można było pooglądać wiadomości (które uwielbiałem). A w HotS tego wszystkiego brakło. Reszty postaci poza Kerrigan w ogóle nie czułem; były, bo były - taki gadający wystrój wnętrz.
Do tego nie podobały mi się za bardzo misje. W WoL standardowe misje miały fajne smaczki, jak ucieczka przed frontem burzy ogniowej, obrona lasera górniczego, itp. W HotS zamiast takich misji to mamy misje przypominające Diablo z bohaterem i sterowalnymi najemnikami w dużych ilościach. Fajne byłoby to jako dodatek, ale tu dali tego stanowczo za dużo. I święta prawda, że moce Kerrigan są przegięte - przyzwany lewiatan robi za połowę armii możliwościami przypominając Odina ><

No i w samej fabule jest dość wielka dziura. Akurat powrót rzeczonej postaci średnio mnie ruszył, by nie powiedzieć, wcale. Za to nie mogę zrozumieć jednego -
Spoiler: pokaż
skoro główny doktorek z Mobiusa był, kim był, to miał do pojmanej Kerrigan dostęp. Więc jakim cudem Kierrigan nie zginęła podczas któregoś z badań?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 14, 2013, 04:32:08 pm »
No i w samej fabule jest dość wielka dziura. Akurat powrót rzeczonej postaci średnio mnie ruszył, by nie powiedzieć, wcale. Za to nie mogę zrozumieć jednego -
Spoiler: pokaż
skoro główny doktorek z Mobiusa był, kim był, to miał do pojmanej Kerrigan dostęp. Więc jakim cudem Kierrigan nie zginęła podczas któregoś z badań?


No proszę Cię :biggrin: W tej fabule jest tyle dziur, że głowa mała :biggrin: Zacznijmy od powrotu:
Spoiler: pokaż
przecież ta postać zginęła z ręki Durana (i była przeciwko Kerrigan), następnie miała pogrzeb w kosmosie a`la Spock, następnie zwłoki dorwali Zergowie (infestacja), później dorwali go Tossi i Raynor (serum nanitowe na deinfesta). Teraz okazuje się, że coś się stało i trafił w ręce Naruda, który go znowu zainfestował. WTF BLIZZARD?!



Jedziemy dalej:
Spoiler: pokaż
Kerrigan umie latać. Fajnie. Szkoda, że w ostatniej misji, po zabiciu Mengska. Przecież ta zdolność by się przydała w grze. Ale zaraz! Czemu Mengsk ładując artefakt Xel`Naga zachowuje go na face-to-face z Kerrigan, zamiast spalić Zergów wokół pałacu? Przecież na Char ładowanie kilkuminutowe pozwalało na spopielenie hord Zergów. Tymczasem Mengsk ładował go od czasu zakończenia WoL ;o



To pytania związane z ostatnią misją tylko. Jednak najbardziej zastanawiające są inne rzeczy.
Spoiler: pokaż
Czemu Kerrigan wiedząc o zagrożeniu większym niż cokolwiek dotąd (i możliwości kontrolowania Swarmu przez Amona) nadal podąża za Mengskiem, który stanowi wręcz zerowe zagrożenie. Najlepsze, że po ubiciu Mengska leci prosto do Amona. Chyba tylko po to, aby oddać mu Swarm, który sam stworzył. Nie wspominam już nawet o Tal`darim, którzy powinni zareklamować ich wizerunek w WoL, gdzie Blizz zrobił z nich fanatycznych ćpunów, a tutaj nagle służą pradawnemu bóstwu, którym okazuje się sam Xel`Naga. Z tego rodzi się kolejna bzdura: na Aiur tępiono Dark Templarów, a tymczasem sekta Tal`darim rosła w siłę w podziemiach. WTF?!



Teraz docieramy do Tossów.
Spoiler: pokaż
Śmierć Zeratula. Niby nie pokazali, ale dali jasno do zrozumienia. Kolejne jedno wielkie WTF?! Skończyły im się postacie do zabijania? Bezsensowny zgon Warfielda, który przecież pomagał Kerrigan i Raynorowi, czym naraził się Mengskowi. Kerrigan go za to morduje? WTF?! Jakim cudem w ogóle Dominium się trzyma po prezentacji na temat Mengska z WoL?





To tak na szybko. Pewnie więcej mi wpadnie do głowy przy ponownym przechodzeniu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 14, 2013, 04:56:29 pm »
Spoiler: pokaż
Z naszym wskrzeszeńcem za dużo Ci nie pomogę. No zawieruszył się gość i trafił w nieodpowiednie towarzystwo : ) To naprawdę jestem im w stanie wybaczyć. Za to wrzucanie go jako przydupasa Kerrigan już mnie, bo mało tam wniósł.
Latanie też mnie zaciekawiło - taki urocze, niczym wstąpienie do Nieba >.>
Z artefaktem dobrze zauważyłeś - przecież powinien być w pełni naładowany i wymieść wszystko na planecie łącznie z Kerrigan. Ale wiesz jak to jest - ten zły musi zawsze na koniec wygłosić przemowę, w trakcie której go zastrzelą, albo zajdą go od tyłu cichutko w pancerzu wspomaganym >.>
Akurat to, że Kerrigan goni za Mengskiem to zrozumiałe - szczerze go nienawidzi. Straciła przez niego wszystko i od wielu lat próbowała go dopaść. Amon poczeka. Poza tym nie ma co się spieszyć na własny pogrzeb.
Co do Tal'darimów to nie wiem - dla mnie byli za mało wyraźni, by zwracać na nich baczniej uwagę.
A to Zeratul odwinął kitę? Gdzie? Jak? Kiedy? Umknęło mi to totalnie.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 14, 2013, 05:10:17 pm »
Spoiler: pokaż
A to Zeratul odwinął kitę? Gdzie? Jak? Kiedy? Umknęło mi to totalnie.


Spoiler: pokaż
Jest powiedziane, że wraca na pewną śmierć do Tossów. Na zakończenie Zerus. Twierdzi, że musi wrócić do Tossów i ponieść konsekwencje swoich decyzji, a także że jest to ostatnie jego spotkanie z Kerrigan i nie tylko. Tutaj natomiast wpadamy w totalny idiotyzm, bo przecież Zeratul dowodził obroną podczas zamykania Archiwów przez Protosów w Przepowiedni.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 14, 2013, 05:25:12 pm »
Wiesz, jago wypowiedź nie trzeba koniecznie rozpatrywać jak jakiejś defetystycznej przepowiedni. Nie muszą go z miejsca ściąć. Mogą go uwięzić, byśmy mieli kogo odbijać w III części : ) A co do obrony, to nie zapomnij, że to już alternatywna przyszłość.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 15, 2013, 10:01:00 am »
Ale tak w sumie dziur i zmian fabuły z poprzednich części to można było się spodziewać (patrz seria Warcraft...)

Grałem na normalu, spodziewając się... normalnej gry, ale to się samo przechodziło...
Pogram sobie teraz raz każdą rasą na AI żeby przypomnieć sobie jednostki i odpalę multi.

Ale spodziewałem się więcej: fabuła prosta może być, ale niech jednak się coś dzieje, bo "fabularnych" misji było mało.
No i liczyłem na jakąś fajną muzyczkę jak w WoLu, może remake Radio Free Zerg?

A lewiatan wydawał się pusty, w porównaniu do Hyperiona.

Na + liczę nazwy acziwek. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ganossa

Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 17, 2013, 09:44:23 am »
Spoiler: pokaż
  Co do Zeratula, to jak mi się zdaje nie było powiedziane, że tak od razu wróci do swoich. Może po prostu gdzieś czekać na wynik rozgrywki z Aionem. Jak dobrzy wygrają to wraca do swoich dać się osądzić a jeśli nie wygrają to i tak jest to już bez znaczenia.
  Co do misji to nie narzekam. Przecież tam cały czas chodziło o zebranie i wzmocnienie roju. Za mało moim zdaniem było walk o podporządkowanie resztek roju z innymi matkami. Mogli to bardziej rozbudować.

  Mutacje bardzo fajne ale na normalu to wystarcza hasło kupą panowie i z Kerrigan na czele wymiatamy wszystko. Armia to roache ze spowolnieniem, hydraliski ze zwiększonym zasięgiem i trochę pasikoników. Sporadycznie jakiś ultralisk pod koniec. Lotnictwa zero.
  Achievementy dają większą satysfakcje bo na normalu łatwiej się je zdobywa podobnie jak i portrety. Więc dla niezaawansowanych graczy, takich jak ja, nie stanowi już takiego koszmaru żeby coś zdobyć.
  Podsumowując nie zawiodłem się a w przyszły weekend pobawię się na battlenecie i popróbuję wymasterować achievki.

Czuło się, że załoga Hyperionu coś znaczy i kimś jest - mieli własne problemy, własne misje, na pokładzie działo się sporo ciekawego, można sobie pogadać na różne tematy, każdy miał coś ciekawego do powiedzenia i nawet można było pooglądać wiadomości (które uwielbiałem). A w HotS tego wszystkiego brakło. Reszty postaci poza Kerrigan w ogóle nie czułem; były, bo były - taki gadający wystrój wnętrz.
Życie prywatne zergów. Ciekawe jak to sobie wyobrażasz.


Jeszcze pytanko.
Spoiler: pokaż
Nowa łapiąc Raynora gadała o wybraniu złej strony (patrz Tosha). Czy jest alternatywna wersja czy Blizzard sam zdecydował co wybraliśmy w WoL?


EDIT: Gabriel - spoilery spoilery ;>
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 11:50:27 am wysłana przez Gabriel »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 17, 2013, 10:40:25 am »
Jeszcze pytanko.
Spoiler: pokaż
Nowa łapiąc Raynora gadała o wybraniu złej strony (patrz Tosha). Czy jest alternatywna wersja czy Blizzard sam zdecydował co wybraliśmy w WoL?

Jeśli dobrze pamiętam to mi
Spoiler: pokaż
mówiła o pomaganiu z problemem spektr
. Hmmm....
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: StarCraft 2
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 18, 2013, 11:45:43 am »
Spoiler: pokaż
Znaczy się niezależnie od wyboru Raynor i tak ma przerąbane. Typowa kobieta ;>
Swoją drogą, klimat "i odleciała ku zachodzącemu słońcu, a towarzyszył jej legion Overlordów" bardzo mnie rozbawił ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

 

anything