Autor Wątek: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?  (Przeczytany 18437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« dnia: Sierpień 06, 2010, 01:20:30 pm »
Hej
Krotko i zwiezle
Co myslicie o najnowszym filmie Nolana, czy jest to faktycznie rewolucyjny film na miare chocby matrixa, czy jednak "tylko i az" bardzo dobry film kryminalno-sensacyjny. Ja ide na incepcje jutro, troche obawiam sie jak wypadnie Dicaprio, bo niespecjalnie przepadam za tym aktorem.
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Libero

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2010, 04:01:40 pm »
Jeśli idziesz jutro, to nie czytaj odpowiedzi - mi zawsze to tylko psuje zabawę.
A skoro już pytasz, to mi Incepcja się podobała, ale nie jest rewelacyjna, powiedzmy 7/10. Trochę zbyt odtwórcza w stosunku do Matrixa, trochę za mało techniczna, trochę naiwna i mam wrażenie, że nie do końca spójna, a zagmatwanie ma na celu ukrycie tych niespójności. Ale może to tylko wrażenie. Drugi raz się nie wybieram, ale warto obejrzeć.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2010, 04:37:23 pm »
troche obawiam sie jak wypadnie Dicaprio, bo niespecjalnie przepadam za tym aktorem.
 
DiCaprio radzi sobie świetnie ze swoją rolą.
On naprawdę okrzepł aktorsko. Staję się wręcz jego fanem. :)

Offline anorexia

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2010, 10:11:10 pm »
DiCaprio radzi sobie świetnie ze swoją rolą.
On naprawdę okrzepł aktorsko. Staję się wręcz jego fanem. :smile:
nie myślalem ze kiedys to powiem, ale ja rowniez zaczynam cenic sobie jego role, odkad scorsese wział go na warsztat.

Offline adro

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2010, 08:32:47 pm »
Jestem po seansie i mowiac szczerze mam mieszane odczucia.
Pomysl wyjsciowy jest ciekawy, chociaz tez nie jakis superoryginalny(temat relacji snu i jawy jest stary jak swiat). Natomiast realizacja tak mniej wiecej do polowy filmu jest bardzo dobra, pozniej niestety robi sie gorzej. Film Nolana w pewnym momencie po prostu przynudza i staje sie zbyt zagmatwany. Mam wrazenie, ze rezyser pogubil sie w tym wszystkim i niestety sam film nie do konca trzyma sie kupy. Sama koncowke tez przewidzialem, chociaz myk z zona ciekawy nie powiem. Ogolnie film jest IMO nierowny. Fajne momenty przeplataja sie z dluzyznami i przynudzaniem. Mam wrazenie, ze Incepcja zrobilaby lepsze wrazenie, gdyby byla po prostu krotsza. Same efekty i strona, ze tak powiem techniczna filmu tez mnie jakos nie olsnily. Nie widze tu nic zaskakujacego i oryginalnego, co mialoby zrewolucjonizowac kino rozrywkowe. Incepcja dla mnie to porzadny film kryminalno-sensacyjny, niezle opowiedziany i tyle. Sam pomysl z ostatnia akcja i odkupieniem win to juz tak stary i oklepany myk, ze nie ma co gadac.
Ogolnie jestem zadowolony z wizyty w kinie, ale IMO nowy film Nolana mogl i powinien byc lepszy. Juz zdecydowanie bardziej podobal mi sie Mroczny rycerz. Czuje sie jednak rozczarowany, ale 7/10 daje incepcji ze spokojnym sumieniem.
Aktorsko tez nie bylo jakos wysmienicie. Aktorzy zagrali poprawnie, ale nie bylo to cos, co mogloby rzucic widza na kolana.
No coz mam nadzieje, ze nastepny film Nolana bedzie lepszy.
Incepcja to dobry, porzadny film, ale na pewno zadna rewelacja.
pzdr
     
       
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 08:36:40 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:02:48 pm »
niestety sam film nie do konca trzyma sie kupy.
Film trzyma się kupy do końca jak najbardziej.
Błąd Nolana polega na tym, że nie potrafił utrzymać napięcia, glównie z powodu arytmii montażu równoległego, a zaczęło się to mniej więcej od momentu, kiedy bohaterowie znaleźli się na poziomie "zimowym".

Jedyny błąd obsadowy to Marion Cotillard.
A najbardziej przejmujące "nawiązanie" - bo sporo się o nich pisze przy okazji tego filmu - to Joseph Gordon-Levitt w roli Arthura, ponieważ z wyglądu przypomina Heatha Ledgera.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 10:18:49 pm wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline minilol

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:13:18 pm »
Off:
Mi Legder´a bardzien on przypominal http://www.filmweb.pl/person/Joseph+Gordon-Levitt-3168

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:17:33 pm »
Off:
Mi Legder´a bardzien on przypominal http://www.filmweb.pl/person/Joseph+Gordon-Levitt-3168
Oczywiście masz rację. Poprawiam.

Offline adro

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:41:33 pm »
No wlasnie mnie gosc, ktory gral Arthura draznil niemilosiernie, byl jakis taki sztuczny, sztywny, taki dron. Ale moze sie myle, no takie wrazenie odnioslem po seansie incepcji. BTW Mnie aktorsko przekonal koles, ktory gral wlasnie Eames'a. DiCaprio zagral naprawde niezle, a cotillard byla kiepska i tu podzielam zdanie Dariusza. ogolnie aktorsko bylo poprawnie, ale nie jakos wybitnie. Aha aktorka grajaca ariadne(btw ciekawe nawiazanie, podobalo mi sie) tez grala tak sobie, liczylem na jakies wieksze napiecie miedzy Nia, Cobbem i Mal. Ogolnie kobiety niespecjalnie przypadly mi do gustu w tym filmie.
Jeszcze Cillian Murphy w roli fischera byl bardzo ok
Mozliwe SPOILERY

 
Dariuszu jesli chodzi o niescislosci w incepcji, to ja mam takie oto watpliwosci:
1. Po co straznicy w snach ludzi, ktorzy bronia sie przed ekstrakcja, nie wystarczy samodestrukcja snu w momencie wykrycia wlamania, albo chociaz zniszczenie tajemnicy? A nawet jesli mamy do czynienia ze straznikami to umysl przeciez moglby powolac taka ich liczbe, ze Cobb nie mialby zadnych szans
2. Po co sprzet przy przechodzeniu ze snu w sen
3. Jaka byla relacja miedzy snem cobba i Fischera, jakim cudem fischer trafil do limbo Cobba, to samo zreszta dotyczy Saito
4. Jakim cudem saito zalatwil ulaskawienie Cobbowi jednym telefonem?
5. Jesli caly film byl tylko snem cobba, jakim cudem Dom zdolal wygenerowac tak wielopoziomowa nierzeczywistosc.
6. Jakim cudem Mal nie rozroznila rzeczywistosci od snu, przeciez Dom zaimplantowal jej pomysl dotyczacy nierzeczywistosci limbo, a nie normalnej reality
7. Po co oni wykradali pomysly z glowy danego czlowieka, skoro mozg w czasie snu mogl zawierac znieksztalcone i przez to nieprawdziwe idee
dzieki za odp
A co do pozostalych uwag to generalnie zgadzam sie z Toba Dariuszu
pzdr
       
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 11:02:26 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2010, 12:57:20 pm »
Moim zdaniem DiCaprio zawsze był dobrym aktorem, poczynając od "Co gryzie Gilberta Grape'a?". Niestety po drodze zdarzył mu się denny film z nijaką postacią do odegrania, który stał się hiciorem na długi, długi czas. Przez ten jeden film został zapamiętany jako "śliczny chłopiec, który jest aktorem tylko dzięki ładnej buzi" i dopiero niedawno udało mu się zerwać z tą etykietką.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2010, 02:11:46 pm »
Dariuszu jesli chodzi o niescislosci w incepcji, to ja mam takie oto watpliwosci
Zerknij tutaj, adro. Myślę, że znajdziesz tu odpowiedzi, albo natchnienie do nich. :)

Moim zdaniem DiCaprio zawsze był dobrym aktorem, poczynając od "Co gryzie Gilberta Grape'a?". Niestety po drodze zdarzył mu się denny film z nijaką postacią do odegrania, który stał się hiciorem na długi, długi czas. Przez ten jeden film został zapamiętany jako "śliczny chłopiec, który jest aktorem tylko dzięki ładnej buzi" i dopiero niedawno udało mu się zerwać z tą etykietką.
Mnie "Titanic" się podobał, DiCaprio w tym filmie również. :) Ale faktycznie masz rację co do jego aktorstwa. Myślę, że kiedyś drażniła mnie jego "chłopięcość". Ostatnio jednak DiCaprio dojrzał. Być może jest to kwestia umiejętnej techniki aktorskiej, być może upływającego czasu (a najprawdopodobniej obu tych rzeczy naraz :)), niemniej skutek jest taki, że DiCaprio jawi mi się teraz jako aktor bardzo dobry.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2010, 03:10:23 pm wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline metalfan

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2010, 01:39:34 am »
Jak dla mnie DiCaprio to jeden z najlepszych aktorów młodszego pokolenia, takich jak Depp, Bale, Norton czy Downey Junior. Zdarzają im się słabsze filmy, ale zazwyczaj traktuję ich jako gwarancja dobrego widowiska.


Inception zrobiło na mnie duże wrażenie - może nie historia jako taka, ale pomysł, zdjęcia, efekty i muzyka robią swoje. I można się nad tym głębiej zastanowić - spokojnie mogę polecić, ode mnie 8/10.
SW / GK / BA

Offline hans

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2010, 08:16:26 am »
Mnie "Titanic" się podobał, DiCaprio w tym filmie również. :) Ale faktycznie masz rację co do jego aktorstwa. Myślę, że kiedyś drażniła mnie jego "chłopięcość". Ostatnio jednak DiCaprio dojrzał. Być może jest to kwestia umiejętnej techniki aktorskiej, być może upływającego czasu (a najprawdopodobniej obu tych rzeczy naraz :)), niemniej skutek jest taki, że DiCaprio jawi mi się teraz jako aktor bardzo dobry.

Ja przez długi czas miałem podobne odczucia co do DiCaprio, ale właśnie dlatego, że nie podobał mi się "Titanic". A po nim przyczepiłem do niego wspomnianą etykietkę. Dopiero niedawno zmieniłem o nim zdanie (o DiCaprio, nie o "Titanicu" :) ) i uświadomiłem sobie, że wcześniej też był dobrym aktorem. Jakoś tak było, że za "Co gryzie..." wszyscy go chwalili, ale już po "Titanicu" niewiele osób wciąż to pamiętało, wiążąc na długi czas jego nazwisko z tym drugim filmem. Wady i zalety silnej promocji :)

Offline the best of IG

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2010, 11:26:52 am »
Mi się "incepcja" podobała ogromnie - nie zawiodła ani akcja, ani fabuła, ani aktorzy ani efekty. Reżyser udowodnił że rzeczywiście powiedzenie "mind over matter" jest prawdziwe.

IMHO trzeba obejrzeć koniecznie  :biggrin: .
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline adro

Odp: Incepcja-rewelacja czy jednak nie do końca?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2010, 07:49:26 pm »
Przeczytalem to Faq i mimo wszystko moje watpliwosci pozostaly niezmienione. Musze obejrzec ten film jeszcze raz
Fajnie, ze w w grudniu wyjdzie dvd z tym filmem.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!